7 důvodů, proč Řecko: Prozkoumejte tajemné antické památky a divoké podmořské dno!

Už jste několik měsíců nebyli na žádné cestovatelské výpravě a začínáte se cítit nesví? Co tahle si pro jednou oddychnout od všech těch exotik a vyrazit někam blíž? Třeba do Řecka? Nebude tam liduprázdno, ale jinak tahle cesta splní všechna vaše dobrodružná očekávání – potkáte se s místními lidmi, ochutnáte jejich domácí jídlo a v zelených lesích opuštěných ostrovů budete hledat starodávné památky!

Moře šumí, bílý písek se vám proplétá mezi prsty a lehký slaný vánek vám čechrá vlasy. Dovolenou u moře prostě čas od času potřebuje každý – i drsný dobrodruh. Nemusíte se hned trmácet do Karibiku – vyrazte do Řecka! Na internetu určitě objevíte zajímavé zájezdy do Řecka a pak už stačí vybrat si ten správný ostrov a vyrazit. Že za málo peněz dostanete hodně muziky je téměř jisté – proč jet právě do Řecka?

  1. Do Řecka se dá dojet autem – Řecko není nejblíž, co si budeme nalhávat. Jenže právě ta cesta je sama o sobě jednou z nejzajímavějších částí dovolené. Projíždět přes takové země jako je Srbsko nebo Makedonie je zážitek. Uvidíte krásné hory, potkáte temperamentní lidi a s partou přátel zažijete skvělý road trip! Jste hodně drsní? Vyrazte na stopa!
  2. V Řecku jsou nejkrásnější pláže v Evropě – Takové pláže jako je Navagio na Zakynthosu nebo Egremni na Lefkadě nikde jinde na světě nenajdete. Jsou to pravé skvosty – hodně pláží v Řecku je navíc oceněnou tzv. Blue Flag od – za čistotu a vybavení pláže tady ručí EU.
  3. Řecko je exotika za nízkou cenu – toužíte po bílých plážích Karibiku? Zkuste nejdříve Řecko – zdejší písek vás bude hřát do nohou, palmy a piniové háje budou šumět ve vzduchu a vy budete křižovat azurové laguny na loďce. A celé vás to vyjde o hodně levněji!
  4. Řecko je pokladnicí naší historie – najdete tady tolik zajímavých až magických míst, že nebudete vědět, jestli se jít koupat, potápět, zkoumat vnitrozemí nebo žasnout v muzeích a u antických staveb. Milovníci historie mají Řecko povinně!
  5. Mezi řeckými ostrovy si vybere každý – je jich totiž asi 2000! Dáte přednost poklidnému ostrovu Chios, divočejší Lefkadě nebo romantickému Santorini? Ať už si vyberete jakýkoli řecký ostrov nebo lokalitu, vždy v ní najdete nádherné moře, přírodu a velmi často i úplně opuštěné pláže.
  6. Řecká kuchyně je prostě skvělá – ochutnat skutečný řecký gyros je chuťový zážitek na celý život! A tím to nekončí – vyhlášená jsou řecká vína, olivový olej, med, citrusy, sýr feta, olivy nebo úžasné pokrmy jako jsou tzatziki nebo řecký salát. Uznejte, že například oproti Anglii je z gurmánského hlediska dovolená v Řecku opravdu lákavější.
  7. Řecká příroda je nejbohatší ve středomoří – v Řecku najdete nejrozmanitější faunu ve středomoří a úžasně omamně vonící floru. Orchideje, olivovníky, pinie, divoké koření a nádherné zelené louky. Řecké hory jsou plné malých vesniček, kde každý sedlák vyrábí vlastní sýr a řecké moře je nejčistší v Evropě. Potápěčské i horolezecké vybavení s sebou!

Památky z antiky i středověku na ostrově Rhodos. FOTO: CK Alex

Pláže Lefkady jsou považovány za jedny z nejhezčích v Evropě. FOTO: CK Alex

text: Viola Kratochvílová (PR), foto: CK AlexKomentáře k článku 7 důvodů, proč Řecko: Prozkoumejte tajemné antické památky a divoké podmořské dno!

Buďte první, kdo přispěje do diskuze!
Zde je místo pro Vaši reklamu. V případě zájmu, mailujte.