Oostende – Přímořské letovisko pro ty, kteří chtějí víc, než se jen koupat

oostende

Když se řekne letní dovolená, téměř každému se vybaví Středomoří. Pražící slunce, davy turistů smažící se na dece a po večerech balkánská hudba. Co když chcete na léto k moři, ale jinak? Ne se grilovat mezi tisíci Čechů, ale vyzkoušet si neznámé sporty a večer popít v baru pivo? Vyrazte na západ. Zde taková letoviska najdete.

Oostende je přímořské letovisko uprostřed pobřeží Belgie. Je to jakýsi belgický Mácháč, protože coby jediné větší město v této části země je oblíbeným cílem mladých Belgičanů, Francouzů i Holanďanů. A nejen jich. Své letní sídlo tu má i hlava státu, stařičký král Albert II.

Oostende nabízí zajímavou směsici mořského letoviska, barů a kultury. Pokud se zrovna nebudete koupat ve zdejším moři (které, ač to tak na první pohled nevypadá, je méně znečištěné než Jadran), můžete vysedávat v plážových barech a popíjet pravé belgické pivo.

Pokud se chcete vzdělat, jen několik málo desítek minut odsud leží Dunkerque, dějiště legendární letecké bitvy druhé světové války.

Příjemné jsou i výlety do rybářských vesniček po celém pobřeží, kam vás zaveze přímo z města tramvajová linka.

Velmi populární jsou i zdejší festivaly. Přes léto zde prožijete nespočet hudebních produkcí a vyvrcholením je filmový festival srovnatelný s tím v Karlových Varech.

Co je ale pro Oostende nejtypičtější, to jsou vodní sporty. Uvidíte zde vodní lyžaře, surfaře i lidi, kteří si jen tak pouští draka.

Specifickou a zde velmi oblíbenou libůstkou je kite-surfing. Je to jízda na surfu, kdy vás vleče papírový drak.

Buďte však opatrní, protože na úrazy při podobných sportech se nevztahuje cestovní pojištění. Je nezbytné zvolit cestovní pojištění s kompletním pokrytím rizik. Takové nabízí například pojišťovna Allianz Direct a to dokonce se slevou 50 %.