Osoblažská úzkokolejka jezdí každý víkend a svátky

Magazín
koleje

Osoblažská úzkokolejka letos poprvé vyjedla na Den dětí, pak na Den dráhy 22. června 2013. Nyní bude jezdit každou sobotu, neděli a také ve státní svátky až do konce září. Připomněl to server Rodinné Jeseníky.

Unikátní vlak vyjíždí pokaždé v 10.50 hod z nádraží v Třemešné, tak si přijďte zavzpomínat, nebo vnukům ukázat onu poetiku parních strojů.

Představte si, než lokomotiva zabafá, zapíská a vyjede, musí se čtyři hodiny předem pod kotlem zatopit, teprve pak může silou 600 kW táhnout vláček s turisty a dalšími nadšenými cestovateli po trati se stoupáním až 27 ‰. Abyste si vše náramně užili, musí se spálit až dvacet metráků uhlí za jízdu.

Mašinku vlastní nadšenci z Rakouska, ti lokomotivu sloužící dlouhá léta v Bosně dali na generální opravu Slezským zemským dráhám, o.p.s. a pak ji na patnáct let provozu na úzkokolejku Osoblažku zapůjčili.

Dnes tahá vláček s výletními vozy, které byly postaveny nově na historických podvozcích. V soupravě je zařazen také Pivní vagón, kde si můžete svlažit hrdlo a případně i něco dobrého zbaštit, nechybí ani cyklovagón, který vám sveze kola nebo kočárky.

V rámci zkvalitňování služeb připravil provozovatel novinku, kterou je rezervační systém. V hlavní sezónu, tedy o sobotách, nedělích a svátcích od 22.6. do 1.9. je  možnost rezervace místa k sezení. Pro místenky je vyčleněn jeden výletní vagón s 34 místy k sezení. Cena místenky je 30 Kč.

Výlety s dětmiZajímavosti