Do pražské zoo za korunu? Ano, teď je to možné

Magazín
myval

Také v letošním roce zařadila pražská Zoo v prosinci zajímavou možnost prakticky bezplatné návštěvy pro každého příchozího. „Happy Mondays“ se konají každé prosincové pondělí s jednotným vstupným „za korunu“ (jen do Vánoc – tedy 2., 9., 16. a 23. prosince 2013). Uvedl to server Pravá Praha.

A co dalšího připravuje Zoo Praha na prosinec?

1. 12. Rozsvítíme Vánoce
Rozsvěcení vánočního stromu v zoo. Přijďte se podívat, jak vypadá vánočně vyzdobená zoo! Odpoledne zakončíme lampionovým průvodem po zoo.

1. 12. Adventní dílny
Přijďte si vyrobit vlastnoruční adventní věnec do zoo! Nutno předem objednat na pr@zoopraha.cz

5. 12. Po zoo chodí Mikuláš
Po celé odpoledne můžete v zoo potkat Mikuláše s doprovodem. Pokud jste letos byli hodní, jistě vás potěší drobným dárkem.

14. 12. Přilétla k nám zima
Ornitologická vycházka za zimními obyvateli Vltavy. Sraz v 8.30 u hlavního vchodu do zoo. Dalekohledy a teplé oblečení s sebou!

21. 12.  Do zoo dorazí Betlémské světlo
Odneste si domů ze zoo Betlémské světlo a užijte si Vánoce pod jeho ochranou. Betlémské světlo bude k dispozici až do 31. 12. 2013.

 21. – 22. 12. Dárečky na poslední chvíli
Užijte si klidný předvánoční víkend v zoo bez nákupů, nakupování a uklízení. Vyrobte si v zoodílničce drobné originální vánoční dárky a ozdoby pro své nejbližší!

21.-23. 12. My chceme Ježíška!
Santa Klaus je cizokrajný tvor a jako takový nepatří do naší přírody. Přijďte si poslední Santa Klausy prohlédnou do jejich expozice do zoo dříve, než je vrátíme tam, odkud pocházejí. Na jejich místě přivítáme v zoo nové soby.

21. – 29. 12. Živé Vánoce v zoo
Využijte vánoční dny k návštěvě zoo. Odpočiňte si, připomeňte si staročeské tradice, odneste si Betlémské světlo. Každý den nové překvapení.

22. 12. Nuru má 1. narozeniny
Dárky, které pomáhají. Neobvyklá oslava narozenin nejmladšího gorilího mládě v Zoo Praha. Kupte vánoční dárek, podpořte tím ochranu goril v Africe a získejte originální dárek od malého Nurua, který dnes slaví narozeniny.

24. 12. Štědrý den v zoo
Přijďte popřát našim zvířatům a podívejte se, jakou dostanou vánoční nadílku. Zoo je otevřena do 14. hodin.

27. 12. Kolovrátku, toč se 
Ukázky staročeských tradic – jak pracuje kolovrátek, pečené kaštany, jablka, brambory, sladkosti, svařené víno a koledy.

28. 12. Živý Betlém v zoo 
Po celý den si můžete prohlédnout živý Betlém divadla A propos a zazpívat si koledy.

29. 12. Kolovrátku, toč se 
Ukázky staročeských tradic – jak pracuje kolovrátek, pečené kaštany, jablka, brambory, sladkosti, svařené víno a koledy.

31. 12. Silvestr
Zoo je otevřena do 14 hodin.