Trondheim, Norsko – výlety, zajímavosti, co vidět

Evropa
trondheim pohled na město

Trondheim je přístavní město a jedna z nejoblíbenějších destinací v Norsku. Panorama města je poseté historickými stavbami, zatímco pěší ulice v centru města hostí fantastickou řadu malých specializovaných obchodů. Jaké jsou zajímavosti, kam se vydat na výlety a co vidět v Trondheimu?


Obsah článku

 • Ubytování Trondheim – tipy na apartmány a hotely
 • O Trondheimu – základní informace o městě
 • Počasí Trondheim – kdy je nejlepší doba na návštěvu
 • Letiště a letenky do Trondheim – kdo létá do Trondheimu a jak se dostat na/z letiště
 • 7 zajímavostí o Trondheimu – kdo Trondheim založil, čím je známý a další zajímavosti
 • Výlety Trondheim – tipy na výlety v okolí města

Informace o Trondheimu odhalují město, jenž je hrdé na své inovace, technologie a ekologické životní prostředí stejně jako na svou historii, umění, kulturu a hluboké tradice. Dnes přitahuje mnoho mladých lidí a špičkovou technologickou komunitu.

Pokud cestovatelé plánují cestu do Norska, neměli by podcenit cestovní pojištění.
Kalkulaci online cestovního pojištění lze zajistit zde >

trondheim-norsko domy
Město má turistům hodně co nabídnout – architektura, příroda, památky.

Ubytování – Trondheim

Trondheim, půvabné město v norském regionu Trøndelag, láká návštěvníky svým historickým odkazem a malebnou atmosférou. Zde jsou některé z hotelů, které nabízejí pohodlné ubytování:

Radisson Blu Royal Garden

 • Elegantní hotel Radisson Blu Royal Garden se nachází v centru města a nabízí luxusní ubytování s moderním designem a výhledem na okolní krajinu.

House with Terrace in Private Garden at Old Town

 • Toto ubytování v soukromé zahradě v historické čtvrti Bakklandet nabízí klidné a útulné prostředí s vlastní terasou.

Koselig Leilighet i Privat Bakgård

 • Tato útulná bytová jednotka v soukromém dvorci láká hosty svým domácím prostředím a možností relaxace na vlastní terase.

Adorable 1-Bedroom Apartment with a Fantastic View

 • K tomuto krásnému jednopokojovému bytu s fantastickým výhledem patří pohodlné ubytování s příjemnou atmosférou.

City Living Sentrum Hotel

 • Hotel City Living Sentrum Hotel, s moderním designem a výbornou dostupností k hlavním atrakcím města, nabízí pohodlné ubytování pro návštěvníky Trondheimu.

S tímto rozmanitým výběrem hotelů si každý návštěvník Trondheimu může vybrat ubytování odpovídající svým preferencím, ať už touží po luxusu v centru města nebo útulném prostředí v historické čtvrti.

Trondheim, Norsko – základní informace

Norsko s hlavním městem Helsinky, země v severní Evropě, která zaujímá západní polovinu Skandinávského poloostrova. Téměř polovina obyvatel země žije na jihu, v oblasti kolem hlavního města Osla.

Přibližně dvě třetiny Norska jsou hornaté a u jeho značně členitého pobřeží leží hlubokými ledovcovými fjordy vyhloubených asi 50 000 ostrovů. To stejné je k vidění i ve městě Stavanger nebo Bergenu.

Trondheim je třetí největší město v Norsku. Ve městě žije skoro 200 tisíc obyvatel. Leží na západním pobřeží zátoky Trondheimfjord, v oblasti známé jako střední Norsko. Město je centrem norského historického regionu Trøndelag a má bohatou historii sahající až do vikinské éry.

Město Trondheim je historický přístav. Leží na chráněném poloostrově na jižním břehu hluboce zaříznutého Trondheimského fjordu při ústí řeky Nidelvy, 37 km jihovýchodně od Norského moře.

Trondheim je hlavní pozemní a námořní dopravní spojnicí Norska, která spojuje hustěji osídlený jih s nejsevernějšími oblastmi. Je také centrem zpracovatelského průmyslu (kovové a papírové výrobky, cihly a obklady, textil); důležité je zpracování potravin (zejména ryb).

Mezi nejznámější památky patří gotická katedrála Nidaros, postavená na místě, kde se nacházely hroby norských králů, a historická čtvrť Bakklandet s malebnými dřevěnými domy.

Neméně zajímavé město je Reine, které se díky Instagramu začíná stávat navštěvovanějším. Další skandinávské země, které stojí za návštěvu a lákají turisty je Finsko a Švédsko se svým hlavním městem Stockholmem, nebo malebným městem Göteborgem.

letenky-trondheim západ slunce
V Trondheimu je průměrně 1250 hodin slunečního svitu za rok.

Jaké je podnebí a počasí v Trondheim?

Podnebí v Trondheimu Norsko je mírně kontinentální, s chladnými zimami, kdy se průměrná teplota pohybuje několik stupňů pod bodem mrazu, a mírnými léty.

Jelikož se město nachází v kraji Trøndelag, který zaujímá centrální část Norska a nachází se uvnitř velkého a hlubokého fjordu, jenž ústí do západního pobřeží, jsou zde proto o něco chladnější a méně deštivé zimy než na pobřeží přímo vystaveném Atlantskému oceánu (v části zvané Norské moře).

Výsledkem je kontrastní klima, které je ovlivňováno jak mořskými vlivy ze západu, tak kontinentálními vlivy z východu.

Zima je chladná a oblačná. V závislosti na zimě se vyskytují poměrně mírná, více či méně dlouhá období, v nichž převládá atlantické proudění, teplota přesahuje bod mrazu, často prší a fouká vítr.

Existují i chladnější období, kdy může sněžit a teplota může klesnout pod bod mrazu. Sněhové srážky mohou být někdy vydatné.

Za nejchladnějších nocí v roce může teplota klesnout až na -20 °C, někdy však i na -25 °C. Průměrná teplota nejchladnějšího měsíce (leden) je -1,1 °C.

Léto je mírné, s poměrně častými dešti. Dny jsou velmi dlouhé. Vyskytují se období charakterizovaná deštěm a chladným počasím, s maximálními teplotami pod 15 °C. Jsou však i období, kdy neprší a teploty přesahují 20 °C.

Příležitostně se mohou vyskytnout i krátká horká období, kdy teplota dosahuje 30 °C.

Např. v červenci 2019 dosáhla teplota na letišti 33,5 °C a šest dní po sobě přesáhla 30 °C. V červnu 2020 byl překonán teplotní rekord s hodnotou 34,3 °C. Průměrná teplota nejteplejšího měsíce (červenec) je 15,6 °C.

Kdy je nejlepší doba a počasí Trondheim pro návštěvu? Nejlepší čas pro návštěvu Trondheimu je léto, od června do srpna, protože je to nejmírnější období. Turisté však musí počítat s některými deštivými dny a trochou chladu v noci.

Letiště a letenky do Trondheim

Letiště Trondheim, Vaernes se nachází 19 km od centra města. Má dva terminály pro cestující a je uzlovým letištěm společností Norwegian Air Shuttle, Scandinavian Airlines a Widerøe. 

Pokud si chce cestovatel zakoupit letenky do Trondheim z Prahy, bude to s jedním mezipřistáním. Přestup je v Oslo.

Pokud by se turista rozhodl například pro letenky Trondheim z Vídně, také bude mezipřistání ve hlavním městě Norska – Oslo. V létě turisté zvládnou cestovat jen s batůžkem či příručním zavazadlem, v zimě se hodí větší kufr do letadla.

Z letišti se do centra města turisté dostanou následujícími dopravními prostředky:

 • Autobusové linky

Autobusem Flybussen se může turista dopravit z letiště Trondheim na mnoho míst ve městě, včetně nádraží Sorgenfri (hlavní nádraží Trondheim) a mnoha hotelů.

Chce-li se turista dostat přímo do centra, vystoupit by měl: U brány Sondre. Celková doba jízdy je 40 minut. Nástup je možný přímo před příletovou halou. Jízdenky se prodávají na palubě u řidiče nebo online.

Další možností jsou Unibus. Z letiště Trondheim je možné se dostat na trasu VærnesRanheimSolsiden Royal GardenTorgetNTNUMoholt.

Místní autobusy jezdí do Vaernes a zpět.

 • Vlaky

Regionálními vlaky NSB se na nádraží Trondheim S turisté dostanou za 35 minut. Stačí nastoupit na letištním nádraží Trondheim (Vaernes) do vlaku do stanice Trondheim S, která se nachází v centru města.

Vlakové nádraží se nachází kousek od terminálů krytou pěší cestou. Jízdenky se prodávají v automatech na všech nádražích.

 • Taxi

Transfer do centra Trondheimu trvá do 35 minut podle provozu. Taxi je drahá varianta, levnější je využít veřejnou dopravu. Taxislužby se nacházejí na stanovištích letiště Trondheim a fungují 24 hodin denně.

 • Půjčovna aut

Turista si může půjčit auto přímo na letišti nebo prostřednictvím vyhledávače si najít půjčovnu – Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz nebo Sixt.

ubytovani-trondheim
Levnější ubytování je mimo sezónu, měsíce – leden a únor.

7 zajímavostí o Trondheim – historie, současnost a sport

1. Město je staré více než tisíc let. Bylo založeno v roce 997 jako obchodní středisko vzhledem ke strategické poloze. Skalní rytiny v okolí ukazují, že zde lidé žili po tisíce let.

2. Zakladatelem města byl vikingský král Olav Tryggvason. Často sloužilo jako sídlo krále, a proto sloužilo jako hlavní město Norska.

3. Zajímavost Trondheim také je, že původní název byl Nidaros. Město, pojmenované podle řeky Nidelvy, bylo také známé jako Kaupangr í Þróndheimi („město v Trondheimu/Trøndelagu“). Během středověku začali lidé používat Þróndheimi. Stalo se z něj Trondhjem – pravopis, který je běžný dodnes.

4. Hlavní město technologie v Norsku. Ve městě sídlí norská vědecko-technická univerzita NTNU a výzkumný institut SINTEF. Z mnoha technologií se odštěpují společnosti, které pak mají ve městě sídlo. Je zde také působivá startupová scéna.

5. Trondheim 13 sesterských měst. Město má uzavřeny dohody o přátelství s 13 městy po celém světě. Mnohá z nich jsou v jiných severských zemích, i když na seznamu je i Vallejo v Kalifornii. Města podepsala dohodu o přátelství v roce 1956.

6. Město není hlavním městem Trøndelagu. Ačkoli je Trondheim zdaleka největším městem Trøndelagu, kraj zahrnující velkou část středního Norska má své správní funkce ve Steinkjeru. Je to proto, aby se v rozsáhlém regionu nesoustředilo příliš mnoho moci (a pracovních míst a tak dále) na jednom místě.

7. Sportovní zajímavost o Trondheim – norské hlavní město běžeckého lyžování. Z Trondheimu a širšího kraje Trøndelag pochází mnoho norských olympioniků. Region má pověst oblasti, která produkuje šampiony, ačkoli mnozí z nich trénují jinde.

norsko-sedy-dum
Ve městě je mnoho památek, zajímavé architektury, přírody a zábavy.

10 tipů na Trondheim výlety

Město Trondheim má sice krátké léto. To znamená, že obyvatelé Trøndelagu ho umí využít na maximum – trhy a festivaly, spousta příležitostí ke koupání a turistické trasy. V létě je také nejrušněji v ulicích města, a to jak v nákupních čtvrtích Midtbyen, tak v příjemné čtvrti Bakklandet na druhé straně řeky Nidelvy.

Trondheim výlety jsou skvělé pro všechny členy rodiny. Pro děti všech věkových kategorií se zde najde spousta zábavných aktivit.

Patří mezi ně aktivity, které pravděpodobně podnítí fantazii, sportovní a kulturní aktivity a široký výběr zábavných muzeí, takže při návštěvě města se děti mohou věnovat spoustě aktivit. 10 tipů na Trondheim výlety pro všechny – procházky, parky, muzea a historické stavby.

pocasi-trondheim
Trondheim výlety jsou skvělé pro všechny členy rodiny.

1. Výlet podél řeky Nidelvy – pro rodiny s dětmi a nízký rozpočet

Výlet podél řeky Nidelvy je skvělou aktivitou, kterou si užije každý, protože dobře udržovaná turistická stezka vede idylickými oblastmi podél jedné z nejlepších norských řek pro lov lososů. Nidelvstien je projekt, který časem propojí Klæbu a Trondheim, a úsek mezi Leirfossene a Tempe v Trondheimsmarce je již vybudován.

Vodopád Øvre Leirfoss je nejpůsobivější na jaře, ale dobře teče po celý rok. Další možností je projít kolem staré elektrárny v Nedre Leirfossu a pozorovat rybáře lovící lososy dále po proudu.

Procházka po visutém mostě k ostrůvkům pod Kroppanbruou je vzrušující odbočkou a na několika místech jsou rozmístěny lavičky a stoly, pokud si turisté chtějí odpočinout.

2. Pirbadet

V Brattøře, nedaleko nádraží a jen kousek od Midtbyenu, se nachází spousta zábavných aktivit pro celou rodinu a Pirbadet je ze všech nejoblíbenější. A to z dobrého důvodu.

Vodní skluzavky, šplouchací bazény a fitness bazény jsou tím, co by lidé v moderním koupališti očekávali, ale kanál s protiproudem, lezecká stěna a vystavené umění jsou poněkud neobvyklejší.

Pirbadet turisty nutí vyzkoušet věci, které nikdy předtím nedělali – v dobrém slova smyslu. A každý, kdo sem přijde, se nechá strhnout zdejším vzrušením. Takže pro rodiny s dětmi skvělý výlet v Trondheim.

TIP: Aquaparky nabízí zábavu a relax. V Praze se nachází vyhlášený Aquapark Čestlice.

3. Vědecké centrum Trondheim

Trondheimské vědecké centrum si dalo záležet, aby přilákalo návštěvníky všech věkových kategorií. Byly doby, kdy vědecká centra byla tím nejlepším, co mohly obce místním obyvatelům nabídnout.

Počet center začal narůstat, což znamenalo, že musela udělat něco navíc, aby přilákala publikum. Trondheimské vědecké centrum to dokázalo.

Rodiny zde můžou klidně strávit celý den, mnozí se sem dokonce druhý den vrátí, aby si některé z nejzábavnějších aktivit zopakovali. Vědecké centrum nabízí i narozeninové balíčky, takže sem návštěvníci můžou přivést své přátele a rodinu na svůj velký den a udělat si ho opravdu nezapomenutelným.

4. Leos lekeland – ráj pro děti

Velká krytá hřiště, jako je Leos Lekeland, se v Norsku stala nesmírně populárními od doby, kdy se začala objevovat na přelomu tisíciletí. Leos Lekeland je řetězec s pobočkami ve velké části Norska a ve všech větších městech je jedna pobočka. Leo’s Lekeland je zábava pro děti i dospělé.

Na hřišti je několik trampolín, prolézaček, vnitřních her a hraček a všeho, co dělá den aktivnějším a zábavnějším. Leos v Trondheimu se nachází na ulici Lade, kousek od centra města a mnoha dalších atrakcí, takže se sem návštěvníci snadno dostanou jak veřejnou dopravou, tak pěšky.

TIP: V Paříži se nachází také ráj pro děti – proslulý Disneyland.

5. Muzeum umění v Trondheim

Muzeum umění v Trondheimu, známé také jako TKM, má se svými dvěma výstavními prostory opravdu co nabídnout. Hlavním místem muzea je Bispegata, které se nachází u katedrály Nidaros, zatímco Gråmølna se nachází na Solsidenu. Obě místa se nacházejí v centru města, a proto se k nim turisté snadno dostanou.

Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku norského umění, včetně několika známých děl. Kromě vlastní sbírky muzea se návštěvníci můžou těšit na bližší seznámení s mezinárodním i současným uměním.

Turisté se mohou také zúčastnit komentovaných prohlídek, kurzů a akcí, přičemž nedělní rodinné akce jsou oblíbené zejména u mladých umělců v rodině. Muzeum se nachází v centru.

Turisté cestující po Česku mohou navštívit také například Muchovo muzeum v Praze.

6. Katedrála Nidaros – velkolepá norská stavba

Od doby, kdy bylo Norsko na konci doby Vikingů pokřesťanštěno, bylo naléhavě zapotřebí velkolepých a zasvěcených církevních staveb. Katedrála Nidaros je toho dobrým příkladem. Lidé potřebovali vědět, kdo je nejvyšší mocí, a to jak za života, tak i po smrti.

Katedrála v Nidarosu byla centrem nejen pro místní duchovní, ale i pro duchovní z celého Norska. Přestože se zde stále konají bohoslužby a důležité obřady, katedrála Nidaros je dnes především muzeem a významnou historickou památkou Trondheimu. To znamená, že je snadné pro návštěvníky do ní vstoupit, fotografovat ji a nechat se ohromit všemi detaily.

mesto-trondheim-katedrala
Úchvatná katedrála Nidaros.

7. Věž Tyholt

Tyholtská věž patří k budově NRK v Tyholtu a je jednou z nejznámějších trondheimských památek. Není divu, že jeden z nejoblíbenějších restauračních řetězců v zemi chtěl nabídnout své pokrmy v unikátní otáčivé restauraci ve výšce 75 metrů nad zemí.

A pokud turisté nemají hlad, můžou si prostě udělat výlet na vyhlídkovou plošinu Tyholt Tower, která je přístupná veřejnosti. Výhled odtud je impozantní a za jasného počasí turisté můžou vidět velkou část Trondheimu, Trondheimský fjord a Trøndelag.

8. Trondheim výlet do parku Ilaparken

Ilaparken byl několikrát označen za jeden z nejlepších v zemi, což není nijak zvlášť překvapivé. Ila je příjemná čtvrť v centru Trondheimu, a přestože je snadné dostat se z města ven, je stejně důležité mít v centru města místo, kam se dá jít projít v zeleni a skvěle si užít výlet v Trondheim.

Park slouží přesně této potřebě a je přitažlivý svými krásnými stromy a trávníky, hřištěm pro nejmenší a mnoha útulnými místy k posezení. Ať už turisté jdou na procházku se psem, prochází se ruku v ruce s někým, koho mají rádi, nebo si jen chtejí pohrát s dětmi, Ilaparken je ideálním místem pod širým nebem.

9. Muzeum vědy NTNU

Různé druhy zvířat, kulturní a přírodovědné sbírky, archeologie a geologie jsou jen některé z věcí, o kterých se cestovatelé mohou dozvědět více v NTNU Science Museum, které je jedním z univerzitních muzeí v zemi. Kromě zajímavých a vzrušujících výstav se muzeum věnuje také výzkumu a řízení.

Na své si zde přijdou malí i velcí, obzvláště oblíbené je však středověké město. Jedná se o místo archeologických nálezů ze středověku, kde je obzvláště zajímavé procházet se ulicemi města z té doby. Díky centrální poloze muzea je jeho návštěva snadná, a pokud turisté mají ubytováni v centru města, stačí se jen projít.

10. Rockheim

Rockheim byl žhavým tématem dávno předtím, než byl postaven. Když se plánovala výstavba národního zážitkového centra pro rock a pop a volba místa padla na Trondheim, vyvolalo to v hlavním městě velký rozruch. Přesně řečeno, Trøndelag byl vybrán proto, že právě z tohoto kraje pochází nejvíce a největších úspěchů norské populární hudby.

Muzeum Rockheim však zahrnuje umělce z celé země a také historii moderní hudby v celém Norsku. Návštěvníci si zahrají kytarový souboj se svými nejvlasatějšími hrdiny z 80. let, připojí se k trønderským rockerům na turné nebo si prohlédnou speciálně připravené výstavy o rockových fenoménech, žánrech a „one hit wonders“ (někdy překládáno do češtiny jako „umělci jednoho hitu“).

5 tipů na výlety v okolí Trondheim

Ačkoli je Trondheim městem s mnoha skvělými aktivitami a památkami, návštěva této části země není úplná bez vůně čerstvých lesů a polí nebo pocitu větru ve vlasech a mořské sprchy na tváři. Turisté mohou objevit některé z nejlepších zážitků v nejbližším okolí Trondheimu – kousek od města autem nebo veřejnou dopravou.

Místní Norové milují své historické budovy, pěkná města a krásnou přírodu. A turisté budou milovat také. 5 tipů na výlety v okolí Trondheim, co by turisté neměli vynechat.

zajimavosti-trondheim domečky brekstad
Turisté mohou objevit některé z nejlepších zážitků v nejbližším okolí Trondheimu.

1. Bymarka

Mezi Trondheimem a fjordem na západě leží Byneset a Bymarka a téměř nekonečný výběr přírodních zážitků jen kousek od centra města. Nejbližší a pro mnohé nejlepší turistická oblast se nachází kousek za městem, což z ní dělá skvělou lokalitu pro celodenní výlet v okolí Trondheim.

Bymarka je rozdělena do několika různých oblastí, přičemž některé jsou přístupnější než jiné. Takže i když mají cestovatelé problémy s dopravou, můžou si užít les a přírodu.

vylety-v-okoli-trondheim panorama bymarka
Bymarka je rozdělena do několika různých oblastí, přičemž některé jsou přístupnější než jiné.

TIP: Turisticky atraktivní místo je i v Národním parku v Podyjí, kde je vyhlídka Devět mlýnů.

2. Mnišský ostrov

Mnišský ostrov chrání Trondheim před útoky z moře již mnoho let, ale předtím stál ostrov jako poslední hráz proti invazním flotilám a chránil město před mnohem větším nebezpečím z nebes.

Jako jeden z větších klášterů v oblasti byl Mnišský ostrov a jeho aktivity důležité pro církevní komunitu v okolí města, které koneckonců kdysi bývalo hlavním městem Norska. Po mnoha různých funkcích a rolích je dnes ostrov jedním z nejoblíbenějších míst, kam se cestovatelé mohou vydat na piknik, zaplavat si nebo se jen pokochat krajinou.

TIP: Panensky krásnou a nedotčenou přírodu obdivují cestovatelé na Faerských ostrovech. Jedná se o netradiční destinaci pro dovolenou.

3. Výlety v okolí Trondheim – pevnost Steinvikholmen

Hrad Steinvikholm má nejen dlouhou a fascinující historii jako jedno z nejvýznamnějších opevnění v Trøndelagu, ale byl ve skutečnosti největší stavbou postavenou v Norsku v průběhu středověku.

Velké kameny v pevnosti ukazují, jak dobře byl Åsenfjord chráněn proti cizím invazním silám po celou tuto dobu až do konce 16. století. Zřícenina byla v posledních 100 letech výrazně renovována, takže hrad Steinvikholm nyní vypadá jako v dobách svého největšího rozkvětu.

vylety-trondheim Åsenfjord
Åsenfjord, krásná příroda, fjord – to je Trondheim!

4. Lyžařské středisko Vassfjellet

Lyžařské centrum Vassfjellet se šesti vleky a velkým počtem sjezdovek všech obtížností je nádherným místem, kde v zimě cestovalé mohou naplánovat výlet v okolí Trondheim. Pouhou půlhodinu jízdy od centra města si užijí zábavu na sněhu a vřelé přijetí od přátelských místních obyvatel.

Vysoká návštěvnost naštěstí není pro lyžařské středisko Vassfjellet žádnou nevýhodou, protože díky ní mohli investovat do skvělého místa k jídlu a nejmodernějšího vybavení pro všechny úrovně.

TIP: Vášniví sportovci se také mohou vydat na lyžování do Andorry, malý stát, jenž sousedí s Francií a Španělskem.

5. Skarvan

Skarvan a Roltdalen jsou přírodní místa asi hodinu cesty východně od města Trondheim a jsou velmi oblíbenými místy pro návštěvníky i obyvatele této oblasti. Samotný Skarvan je malý řetězec horských vrcholů nacházejících se v přírodní rezervaci, jehož vrcholy dosahují výšky až 1200 metrů nad mořem.

Výhled z nejvyššího vrcholu – Storskarvanu – je nepřekonatelný. Za jasného počasí je odtud vidět až do Švédska a na jih do Dovre. Výlet na vrchol zvládne většina lidí, pokud si vyhradí dostatek času.

TIP: Milovníci přírody a hradů mohou také naplánovat cestu do Skotska, jež ukrývá mnoho záhadných jezer a národních parků.

Krásné město Trondheim

V Trondheimu si turisté prohlédnou nejrůznější památky od starých kostelů a gotické architektury až po staré památkově chráněné dřevěné domy a kulturní památky. Jen málokteré město v Norsku je tak krásné jako Trondheim.

Ať už je léto nebo zima, nikdy turistům zde nedojde, co dělat. Většina lidí se pravděpodobně shodne na tom, že Norsko Trondheim je nejlepší v létě, ale útulné uličky hlavního města Trøndelagu jsou stejně krásné, když je pokryje čerstvě napadaný sníh.

norsko-cestovani
Ve městě si cestovatelé mohou užít i saunování, což je pro severské země typické.

Co stojí ještě za zmínkou jsou sauny. Typické pro severský fenomén a zájem o ně v posledních letech prudce vzrostl nejen v hlavním městě, ale také v Trondheimu.

TIP: Termály a lázně najdou cestovatelé též v Maďarsku, za návštěvu stojí hlavní město Budapešť.

Turisté zde najdou širokou nabídku saun, jako jsou parní sauny, suché sauny, bylinkové sauny, infrasauny a další, v neposlední řadě také plovoucí sauny. V Trondheimu mohou turisté navštívit například Sjøbadet, který se nachází přímo u Trondheimského fjordu, ať už je jakékoliv roční období.

Co navštívitDovolenáInformaceVýlety s dětmiZajímavosti