Kolín nad Rýnem, Německo – zajímavosti, památky, co vidět

Evropa

Německo je krásná země s širokou nabídkou atrakcí a aktivit pro rodiny. Díky svým historickým městům, atrakcím světové úrovně a rozmanité krajině je ideálním místem pro dovolenou rodin, které chtějí poznávat, učit se a bavit se. Jedním z nejoblíbenějších měst k návštěvě v Německu je Kolín nad Rýnem, který nabízí spoustu aktivit pro rodiny s dětmi. Co vidět v Kolíně nad Rýnem?


Obsah článku

 • Ubytování Kolín nad Rýnem – tipy na hotely a hostely
 • Proč navštívit Kolín nad Rýnem – co kromě katedrály láká turisty k návštěvě Kolína
 • Co vidět v Kolíně nad Rýnem – katedrála, muzejní čtvrť a další zajímavosti
 • Co vidět s dětmi v Kolíně nad Rýnem – Muzeum čokolády, zábavní park Phantasialand, parky a zahrady
 • Počasí Kolín nad Rýnem – kdy je nejlepší doba na návštěvu
 • Letiště Kolín nad Rýnem – které ze 70 leteckých společností se létají a kde letiště je
 • Veletrh Kolín nad Rýnem – kdy se koná a co tu lze vidět
 • Výstavy Kolín nad Rýnem – jaké nejlepší výstavy a muzea v Kolíně navštívit

V Kolíně nad Rýnem si každý najde něco pro sebe a díky mnoha atrakcím a aktivitám je to ideální místo pro rodiny s dětmi. Ať už hledáte kulturní zážitek, sladkou pochoutku nebo zábavu na slunci, v Kolíně se nikdo nebude nudit.

Kolín nad Rýnem – ubytování

Kolín nad Rýnem, německé město plné historie a kulturního bohatství, přivítá návštěvníky širokou škálou ubytovacích možností. Zde jsou některé hotely, které mohou poskytnout pohodlný pobyt:

Hotel Wasserturm

 • Tento hotel využívá své unikátní polohy ve starém vodárenském věži k nabídnutí luxusního ubytování s výhledem na město a řeku Rýn.

Hotel Cologne Rudolfplatz

 • S výhodnou polohou na náměstí Rudolfplatz nabízí tento hotel moderní vybavení a komfortní pokoje v srdci Kolína.

XII Apostel Albergo

 • Hotel XII Apostel Albergo se nachází v historické čtvrti a zdůrazňuje svou jedinečnost prostřednictvím stylového designu a tradiční německé pohostinnosti.

Uhu Köln

 • Tento moderní hotel nabízí elegantní ubytování s výborným servisem a atraktivní polohou poblíž turistických atrakcí.

Hostel Die Wohngemeinschaft

 • Hostel Die Wohngemeinschaft přináší neformální a společenskou atmosféru, ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří chtějí zažít město z pohodlného místa.

Kolín nad Rýnem se těší na hosty a nabízí rozmanité ubytování pro každého návštěvníka, ať už preferuje luxusní hotely, historický šarm, nebo neformální atmosféru hostelu.

Proč navštívit Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je živé a rušné město v srdci Německa na břehu řeky Rýn. Je čtvrtým největším městem Německa a kulturním a hospodářským centrem celého Porýní. Dalšími velkými městy jsou Cáchy nebo Schwerin.

Kolín nad Rýnem je již po staletí hlavním cílem návštěvníků, kteří chtějí poznat bohatou kulturu a historii města. I dnes je město významným centrem umění s mnoha muzei, galeriemi a divadly. Mnoho městských atrakcí se nachází na březích Rýna, včetně historického Starého města s dlážděnými uličkami a malebnými budovami.

Kolín nad Rýnem je ideálním cílem pro milovníky historie, kteří chtějí prozkoumat bohatou minulost města, jeho malebné uličky a impozantní památky.

Ve městě se nachází také jedna z nejznámějších německých památek – kolínská katedrála. Toto gotické mistrovské dílo je nejvyšším kostelem v zemi a patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím v Kolíně v Německu. Je také sídlem katolického kolínského arcibiskupa a symbolem náboženského dědictví města.

Město je skvělým místem pro nakupování, najdete zde celou řadu obchodů a trhů. Kolín nad Rýnem je proslulý svými vánočními trhy, kde si návštěvníci mohou zakoupit jedinečné dárky a pochutnat si na svátečním jídle a nápojích. Město je také známé svým pivem, ve městě se nachází více než 20 pivovarů a vaří se zde světoznámé pivo Kölsch.

Kromě bohatého kulturního dědictví je Kolín nad Rýnem také skvělým místem pro noční život. Ve starém městě a jeho okolí se nachází mnoho barů a klubů. Důležitou součástí nočního života města je také hudba, koná se zde řada koncertů a festivalů.

Kolín

Kolín je pulzující město v srdci Německa a jeho obyvatelé si užívají jedinečný životní styl, který v sobě spojuje to nejlepší z obou světů tradičního i moderního.

Kolín nad Rýnem se nachází na břehu řeky Rýn a je domovem některých z nejznámějších památek v Německu. Město je známé svou velkolepou gotickou katedrálou, která je největší v zemi a patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím v Evropě, jak bylo zmíněno výše.

Kolín v Německu je skvělým městem pro život s širokou nabídkou občanské vybavenosti a aktivit, které uspokojí každý vkus. V Kolíně v Německu si každý najde něco pro sebe od historických památek a kulturních zajímavostí až po rušný noční život a nákupní možnosti. Není divu, že si jej tolik lidí vybírá za svůj domov.

V Kolíně nad Rýnem si každý najde něco pro sebe a díky mnoha atrakcím a aktivitám je to ideální místo pro rodiny s dětmi.

Co vidět v Kolíně nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je jedním z nejkrásnějších německých měst a jeho ikonické panorama je stejně rozpoznatelné jako to berlínské. Díky své gotické architektuře, živé kultuře a neuvěřitelné historii je v Kolíně nad Rýnem spousta zajímavostí. Zde je přehled toho, co v Kolíně nad Rýnem navštívit, od jeho ikonické katedrály až po četná muzea a galerie.

Co vidět v Kolíně nad Rýnem? Nejikoničtější památkou Kolína nad Rýnem je jeho gotická katedrála, která je jednou z největších na světě. Katedrála, která byla postavena ve 13. století, je úžasnou ukázkou gotické architektury a její věže dominují panoramatu města. Návštěvníci mohou absolvovat prohlídku katedrály s průvodcem a prohlédnout si její četné vitráže a další umělecká díla.

V Kolíně v Německu je také nutné navštívit muzejní čtvrť. Nachází se zde několik muzeí světové úrovně, včetně Židovského muzea, Muzea Ludwig a Římsko-germánského muzea. Muzea nabízejí vše od starověkých artefaktů až po moderní umění a poskytují skvělý přehled o bohaté historii a kultuře Kolína nad Rýnem.

Kolín nad Rýnem je také známý svým rušným nočním životem. Ve městě se nachází celá řada barů, klubů a hospod a každý si zde najde něco pro svůj vkus. Ti, kteří hledají klidnější večer, mohou prozkoumat spoustu útulných hospůdek a kaváren.

Kolín nad Rýnem je pulzující město v srdci Německa a jeho obyvatelé si užívají jedinečný životní styl, který v sobě spojuje to nejlepší z obou světů tradičního i moderního.

Katedrála v Kolíně nad Rýnem

Katedrála v Kolíně nad Rýnem je jednou z nejznámějších německých památek, kterou musí vidět každý návštěvník města. Tato ohromující gotická stavba je největší katedrálou v zemi a již po staletí je symbolem města.

Kolínská katedrála se začala stavět v roce 1248, ale dokončena byla až v roce 1880. Její exteriér zdobí věže a chrliče, zatímco působivý interiér je plný vitráží a složitých soch. Vystoupejte po 560 schodech na vrchol jižní věže, odkud se vám naskytne úchvatný výhled na město pod vámi.

V katedrále v Kolíně nad Rýnem se nachází také mnoho významných uměleckých děl, včetně sochy Panny Marie, která pochází ze 13. století. Mezi další zajímavosti patří svatyně Tří králů a Gerův kříž, krucifix z 10. století.

Katedrála v Kolíně nad Rýnem je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a patří k nejvýznamnějším náboženským památkám ve městě. Je také oblíbeným cílem turistů a její působivý exteriér je vidět z mnoha míst ve městě.

V katedrále v Kolíně nad Rýnem se také během roku koná řada akcí, včetně koncertů a bohoslužeb. Pokud jste ve městě na Vánoce, určitě se zastavte na tradiční bohoslužbu při svíčkách na Štědrý den.

Katedrála v Kolíně nad Rýnem je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a patří k nejvýznamnějším náboženským památkám ve městě.

Kolín Německo – co vidět s dětmi

Kolín nad Rýnem je jedním z nejznámějších německých měst a je skvělou destinací pro rodinnou dovolenou. Děti si jistě zamilují poznávání mnoha zajímavostí města, od úchvatné gotické architektury až po pulzující pouliční život. Zde jsou některé z nejlepších věcí, které můžete v Kolíně nad Rýnem vidět a podniknout s dětmi.

Za návštěvu stojí nedaleké Muzeum čokolády s interaktivními exponáty a vynikajícími čokoládovými bonbony k ochutnání. Toto muzeum se věnuje historii a výrobě čokolády a nabízí řadu interaktivních exponátů a ochutnávek. Sídlí zde také kavárna, kde můžete ochutnat některé z nejlepších čokolád ve městě.

Pokud chcete zažít dobrodružství, vezměte děti do zábavního parku Phantasialand s napínavými atrakcemi a jízdami. V parku se koná také řada představení a akcí, takže je ideálním výletem pro děti všech věkových kategorií.

Skvělým místem k prozkoumání jsou pro děti také četné kolínské parky a zahrady. Například Rheinpark nabízí dětská hřiště, jezírka a zahrady, zatímco botanická zahrada nabízí možnost prozkoumat flóru a faunu města.

Pokud chcete zažít něco trochu jiného, vydejte se do Muzea Ludwig, kde mohou děti prozkoumat svět moderního umění. V muzeu se také koná řada interaktivních aktivit a workshopů, takže je skvělým místem pro strávení několika hodin.

A konečně, žádný výlet do Kolína nad Rýnem by nebyl úplný bez návštěvy proslulých vánočních trhů ve městě. Děti si zamilují sváteční atmosféru s blikajícími světýlky, tradičními stánky a lahodným jídlem a pitím.

Kolín nad Rýnem je skvělou destinací pro rodinnou dovolenou, kde najdete spoustu zábavy a vzrušujících aktivit. Díky úžasné architektuře, pulzujícímu pouličnímu životu a úžasným atrakcím se děti při prohlídce tohoto krásného města jistě skvěle pobaví.

Kolín nad Rýnem – počasí

Kolín nad Rýnem, který se nachází v německém Porýní, je známý svými teplými slunečnými dny a chladnými sychravými večery. Je to skvělé místo k návštěvě po celý rok, protože počasí je zde obvykle poměrně mírné.

Jaké je počasí v Kolíně nad Rýnem? V létě mohou teploty v Kolíně nad Rýnem dosahovat až 28 stupňů Celsia. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 22 stupňů Celsia. Dny jsou obvykle slunečné a příjemné, s občasnými přeháňkami. Letní večery mohou být poměrně chladné, ale málokdy jsou dostatečně studené na to, abyste si museli vzít bundu nebo svetr.

Jaké je počasí v Kolíně nad Rýnem v zimě? V zimě mohou teploty v Kolíně nad Rýnem klesnout až na -4 stupně Celsia, ale průměrná teplota se pohybuje kolem 4 stupňů Celsia. Dny jsou často zamračené, ale odpoledne se prodere slunce. Sníh je vzácný, ale občas se může objevit.

Počasí v Kolíně nad Rýnem je obecně mírné a příjemné po celý rok, což z něj činí skvělý cíl pro návštěvníky, kteří chtějí zažít vše, co město nabízí.

Letiště Kolín nad Rýnem

Letiště Kolín nad Rýnem je mezinárodní letiště, které se nachází v německém Kolíně nad Rýnem. Je pátým nejrušnějším letištěm v zemi a je hlavním uzlem nízkonákladových leteckých společností.

Letiště Kolín nad Rýnem se nachází na okraji města, pouhých 14 kilometrů od jeho centra. Je snadno dostupné autem nebo veřejnou dopravou, na letiště i z něj jezdí časté autobusové a vlakové spoje.

Letiště Kolín nad Rýnem je dobře vybaveno pro odbavení nejrůznějších cestujících a nabízí širokou škálu zařízení a služeb. Létá sem více než 70 leteckých společností a přímé lety směřují do více než 100 destinací po celém světě. Na letišti se nachází také řada bezcelních obchodů, restaurací a barů.

Letiště je také proslulé svým výkonným a přátelským personálem s týmem profesionálů, kteří jsou vždy připraveni pomoci. Na letišti se nachází také řada salonků, kde si cestující mohou odpočinout a vychutnat si bezplatné občerstvení a nápoje.

Letiště Kolín nad Rýnem je skvělým místem pro začátek cesty po Německu. Nabízí širokou škálu zařízení, služeb a vybavení, které zajistí co největší pohodlí a komfort. Ať už cestujete služebně, nebo za zábavou, kolínské letiště je ideálním místem pro začátek cesty.

Veletrh Kolín nad Rýnem

Veletrh Kolín nad Rýnem je jednou z nejdůležitějších událostí v mezinárodním obchodním kalendáři. Veletrh Kolín nad Rýnem, který se každoročně koná ve čtvrtém největším německém městě, přitahuje návštěvníky z celého světa, aby se seznámili s veletrhem, který je považován za největší výstavu spotřebního zboží v Evropě.

Akce, která se koná již od roku 1924, je přehlídkou toho nejlepšího z oblasti moderních technologií, módy a designu. Je to také jedna z nejlepších příležitostí, jak navázat kontakty s profesionály z oboru a získat nové kontakty ve světě globálního obchodu.

Samotný veletrh Kolín nad Rýnem je rozdělen do několika sekcí a zahrnuje jak tradiční, tak inovativní produkty. K dispozici je také široká škála služeb, jako jsou semináře, workshopy a networkingové akce. Výstava je skvělým způsobem, jak poznat nejnovější trendy v oboru a seznámit se s novými výrobky a službami.

Kromě hlavní přehlídky je součástí akce také řada dalších aktivit, jako jsou módní přehlídky, hudební vystoupení, umělecké výstavy a živá zábava. Díky tomu je skvělým místem, kde si můžete odpočinout od každodenního shonu, uvolnit se a užít si atmosféru veletrhu.

Veletrh Kolín nad Rýnem je jednou z hlavních událostí v evropském obchodním kalendáři a skvělou příležitostí pro všechny, kteří se zajímají o tento obor. Ať už jste profesionál, který chce navázat nové kontakty, nebo jen někdo, kdo hledá jiný zážitek, veletrh jistě něco nabídne.

Výstava Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem a Rhinou jsou domovem jedněch z nejikoničtějších výstav v Německu. Od starověkých artefaktů až po moderní umění, město má co nabídnout každému. Jaké jsou výstavy v Kolíně nad Rýnem?

První výstavou v Kolíně nad Rýnem je Römisch-Germanisches Museum. Ten je jednou z nejvýznamnějších sbírek římských artefaktů v Evropě. V tomto muzeu se nachází nepřeberné množství antických artefaktů, od soch a šperků až po mince a keramiku. Nachází se zde také slavná Dionýsova mozaika, jedna z nejpůsobivějších existujících římských mozaik.

Za moderním uměním se vydejte do Muzea Ludwig. V tomto muzeu najdete širokou škálu děl 20. století, od pop artu až po surrealismus. Jsou zde také uložena některá z nejvýznamnějších uměleckých děl současných německých umělců, včetně Gerharda Richtera a Sigmara Polkeho.

Muzeum für Angewandte Kunst je dalším muzeem, které musí milovníci umění navštívit. V tomto muzeu se nachází sbírka dekorativního a užitého umění, od nábytku a keramiky až po sklo a textil. Nachází se zde také řada současných exponátů, což z něj činí ideální místo pro poznávání nejnovějších trendů v designu a umění.

V Kolíně nad Rýnem se nacházejí také některé z nejpůsobivějších uměleckých galerií v Evropě. Například Wallraf-Richartzovo muzeum uchovává sbírku evropského malířství od středověku do počátku 20. století. V muzeu jsou k vidění také díla některých impresionistických a expresionistických malířů, včetně Moneta, Renoira a Kandinského.

Kolín nad Rýnem a Rhinou jsou domovem některých z nejpůsobivějších výstav v Německu. Od starověkých artefaktů až po moderní umění, město má co nabídnout každému. Nezapomeňte si proto tyto výstavy, které musíte vidět, přidat na seznam věcí, které v Kolíně nad Rýnem musíte podniknout.

Co navštívitDovolenáZajímavosti