Volterra, Itálie – památky, ubytování, zajímavosti

Evropa

Na kopci mezi údolími Era a Cecina se vypíná malé městečko jménem Volterra. Se svými dvojitými etruskými hradbami ze třináctého století je toto středověce vyhlížející městečko plné úžasné italské historické atmosféry. Co vidět ve Volterra a okolí za památky?

Volterra je malé městečko, a i přesto má jednu z nejzajímavějších historií. Její poloha na vrcholu kopce s úchvatným výhledem na toskánskou krajinu z ní činí velmi atraktivní turistickou destinaci. Od roku 1997 je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi další krásná města v Itálii patří rozhodně i Terst.

Volterra – Itálie

Itálie je země na pobřeží Středozemního moře v jižní Evropě. Je známá svou bohatou historií, kulturou, úžasnou architekturou, vynikající kuchyní a úchvatnou krajinou. Mezi nejznámější památky země patří Koloseum v Římě, šikmá věž v Pise či benátské kanály.

Itálie je také známá díky mnoha krásným plážím, vinicím a historickým městům, jako jsou Florencie a Neapol. Mezi nejnavštěvovanější regiony patří jednoznačně Toskánsko. Jde o region ve střední Itálii, který je známý svou krásnou krajinou, kopci a vinicemi.

V regionu se nacházejí některé z nejznámějších vinařských oblastí na světě, včetně Chianti, Montepulciana a Montalcina. Návštěvníci tohoto regionu mohou prozkoumat řadu historických měst, kostelů a zahrad nebo se kochat nádhernými horskými scenériemi.

Jedním z těchto historických měst je také italská Volterra. Kromě jiného byla italská Volterra také známá výrobou alabastru, jehož artefakty patří k nejvýznamnějším výrobkům italského řemesla. Co je možné vidět ve městě Volterra?

Město Volterra

V italské historii hraje právě město Volterra důležitou roli. Přímo zde totiž vznikla před tisíci lety první etruská osada. Její ruiny lze najít ve všech částech Volterry a okolí. Kromě historických památek nabízí město Volterra i spoustu jiných zajímavostí

Město Volterra dýchá historii.

Město Volterra je ideálním místem, kam se vydat, pokud člověk hledá klidné místo mimo turistické trasy. Navzdory své poloze v Toskánsku je město navštěvováno mnohem méně než jiná okolní města, což z něj dělá ideální místo pro výlet uprostřed turistické sezóny.

Volterra – historie

Volterra byla osídlena již ve svrchním paleolitu a je klasifikována jako „městský stát“ s bohatou tisíciletou historií. Etruská civilizace učinila Volterru svým hlavním městem v 7. století př. n. l. a tehdy byla jedním z nejmocnějších měst v oblasti.

Ve středověku byla prosperujícím obchodním centrem a stala se důležitou součástí Florentské republiky. V 16. století byla obléhána Medicejskými a poté ovládána Napoleonem. Město si zachovalo velkou část své starobylé architektury a mnoho jeho historických památek lze obdivovat i dnes.

Volterra – počasí

A jaké má Volterra počasí? Vzhledem k tomu, že má Volterra středomořské podnebí, tak jsou zde léta horká a suchá a v zimě jsou teploty mírné. Nejlepší doba pro návštěvu Volterry je od května do října. V tomto období je zde teplo a téměř žádné srážky.

Ty jsou v průběhu roku poměrně rovnoměrně rozloženy. Léta mohou být poměrně horká a v červenci a srpnu teploty občas dosahují přes 30 °C. V zimě se teploty obvykle pohybují kolem 10 °C. Sněhové srážky jsou vzácné, ale mohou se vyskytnout ve vyšších polohách.

Volterra – ubytování

Ve městě Volterra se nachází mnoho možností ubytování, od historických venkovských usedlostí až po hotely vhodné pro rodiny s dětmi. Ti, kteří se chtějí ubytovat v rustikálním statku na venkově nebo s výhledem na toskánské kopce, si mohou užívat klidu a pohody města a zároveň mít snadný přístup k místním zajímavostem.

Ti, kdo hledají modernější ubytování, mohou využít řadu dobře vybavených hotelů v centru města, z nichž některé nabízejí bazény a lázně. Bez ohledu na zvolený typ ubytování by si návštěvníci měli určitě prohlédnout krásné středověké uličky a pokochat se panoramatickým výhledem na město a jeho okolí.

Volterra – památky

Volterra je starobylé město s bohatou historií a kulturou. Návštěvníci Volterry si mohou prohlédnout její pozoruhodné historické památky a zříceniny či středověké náměstí Piazza dei Priori obklopené paláci ze čtrnáctého století.

Mezi památky Volterry patří také etruské muzeem a římský amfiteátrem. Návštěvníci mohou také věnovat čas malebným krásám okolní krajiny s vinicemi, olivovými háji, květinami a působivými výhledy na okolní toskánské kopce. A které památky Volterry si nenechat rozhodně ujít?

Ve městě Volterra je k vidění spousta památek.

Především je to Katedrála svatého Lorenza postavená ve 12. století, která je domovem fresek Guidoccia Cozzarelliho. Dále je to určitě antické divadlo, které bylo postaveno v císařských dobách a dodnes se využívá ke koncertům a představením.

Zážitkem je také vrchol kopce San Giusto, kde se původně nacházel starověký hrad a nyní zde sídlí hlavní etruské archeologické muzeum Volterry. A v neposlední řadě jsou to krásné kostely. Kostel San Francesco, kostel San Michele a kostel Sant’Alessandro.

Volterra a okolí

Vzhledem k tomu, že město Volterra leží v Toskánsku byl by hřích nenavštívit také jiná zajímavá místa v tomto regionu. Co nabízí Volterra a okolí? Na severním konci města se nachází Badia di San Giusto. Jde o významný kamaldulský klášter založený v roce 1034 biskupem z Volterry a zasvěcený patronovi města.

Klášter stojí za návštěvu nejen kvůli zachovalé křížové cestě a refektáři, ale také kvůli nádhernému panoramatu, které nabízí. Směrem na jihovýchod leží přírodní rezervace Berignone Forest. Lesy a bohatá fauna pokrývají více než dva tisíce hektarů.

V letovisku Masso delle Fanciulle lze najít ideální koupaliště, kde se lze v horkých letních dnech zchladit. A samozřejmě nejde vynechat malé vesničky jako je Montemiccioli, San Gimignano nebo Saline di Volterra, která za své jméno vděčí ložiskům kamenné soli obsaženým v jejím podloží.

Kdyby se ale přeci jen někomu zachtělo většího města s davy turistů tak lze navštívit města jako Pisa, Florencie, Lucca či Siena. Všechna rozhodně stojí za návštěvu a každé z nich je svým způsobem unikátní, okouzlující a dech beroucí.

Volterra

Město Volterra ale nejsou jen památky, muzea a příroda. Volterra, stejně jako celé území Valdelsa a Valdicecina, je ideálním místem pro ochutnávku rustikální a originální kuchyně založené na místní tradici. Tradiční volterranská kuchyně je založena na používání místních surovin, jako je zelenina, sýry, olivový olej a uzeniny z vepřového masa.

Tato kuchyně zahrnuje jednoduchá, rustikální a chutná jídla, jako je ribollita, vydatný zeleninový guláš, panzanella, toskánský chlebový salát, a bistecca alla fiorentina, vyhlášený grilovaný steak. Nedaleké etruské pobřeží nabízí také vlastní typ rybí kuchyně.

Bez, čeho ale nemůže žádný návštěvník odjet je ochutnávka Pecorino delle Balze Volterrane. Jde o sýr, který je vyráběný výhradně ze syrového mléka s rostlinným syřidlem, které se získává z květů bodláku nebo artyčoku. A jak říkají Italové, už chybí jenom dolce far niente, tedy sladké nicnedělání.

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti