Volterra, Itálie – památky, ubytování, zajímavosti

Evropa

Ztracené v krajině toskánských kopců, mezi vinicemi a olivovníky, leží tajemné město Volterra. Jeho kamenné uličky a historické památky vyprávějí staré příběhy, zatímco jeho atmosféra zve k objevování tajemství minulosti. Co vidět ve Volterra a okolí za památky?


Obsah článku

 • Ubytování Volterra – tipy na rezidence, hotely a hostely
 • O městě Volterra – poloha, zajímavosti
 • Památky Volterra – etruské muzeum, římský amfiteátr aj.
 • Volterra a okolí – kláštery, přírodní rezervace, letoviska aj.
 • Volterra – kuchyně a co ochutnat
 • Volterra historie – stručné shrnutí historie města
 • Volterra počasí – nejlepší doba na návštěvu

Volterra je malé městečko, a i přesto má jednu z nejzajímavějších historií. Její poloha na vrcholu kopce s úchvatným výhledem na toskánskou krajinu z ní činí velmi atraktivní turistickou destinaci. Od roku 1997 je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi další krásná města v Itálii patří rozhodně i Terst.

Volterra – ubytování

Volterra, historické město s bohatým kulturním dědictvím v italské Toskánské krajině, nabízí hostům půvabné a autentické ubytování. Zde jsou některé z hotelů, které mohou poskytnout příjemný pobyt:

Residence Villa Rioddi

 • Tato rezidence vyniká svým klidným prostředím a panoramatickým výhledem na toskánskou krajinu, poskytující pohodlné a domácké ubytování.

Podere San Paolo

 • S typickou toskánskou architekturou a venkovským šarmem, Podere San Paolo nabízí relaxační pobyt ve spojení s krásným okolím.

Villa Caggio 142

 • Tato historická vila poskytuje luxusní ubytování s vkusným designem a zahradou, což z ní činí idylické útočiště pro návštěvníky.

Volterra In

 • Centrálně umístěný hotel Volterra In přináší pohodlné a moderní ubytování s přístupem k městským památkám a restauracím.

Agriturismo La Fonte Volterra

 • Toto ubytování nabízí autentický zážitek ze venkovského života v Toskánsku, s komfortními pokoji a ochutnávkami místních produktů.

S různorodým výběrem ubytování Volterra zaručuje, že každý host nalezne místo, které splní jeho očekávání a přispěje k nezapomenutelnému pobytu v srdci toskánské krajiny. Pro ještě výhodnější nákup ubytování je dobré zkusit nějaký cashbackový portál, takovým je například Tipli.cz.

O městě Volterra

Na kopci mezi údolími Era a Cecina se vypíná malé městečko jménem Volterra. Se svými dvojitými etruskými hradbami ze třináctého století je toto středověce vyhlížející městečko plné úžasné italské historické atmosféry.

V italské historii hraje právě město Volterra důležitou roli. Přímo zde totiž vznikla před tisíci lety první etruská osada. Její ruiny lze najít ve všech částech Volterry a okolí. Kromě historických památek nabízí město Volterra i spoustu jiných zajímavostí.

Město Volterra je ideálním místem, kam se vydat, pokud člověk hledá klidné místo mimo turistické trasy. Navzdory své poloze v Toskánsku je město navštěvováno mnohem méně než jiná okolní města, což z něj dělá ideální místo pro výlet uprostřed turistické sezóny.

Město Volterra dýchá historii.

Volterra – Itálie

Itálie je země na pobřeží Středozemního moře v jižní Evropě. Je známá svou bohatou historií, kulturou, úžasnou architekturou, vynikající kuchyní a úchvatnou krajinou. Mezi nejznámější památky země patří Koloseum v Římě, šikmá věž v Pise či benátské kanály.

Itálie je také známá díky mnoha krásným plážím, vinicím a historickým městům, jako jsou Florencie a Neapol. Mezi nejnavštěvovanější regiony patří jednoznačně Toskánsko. Jde o region ve střední Itálii, který je známý svou krásnou krajinou, kopci a vinicemi.

V regionu se nacházejí některé z nejznámějších vinařských oblastí na světě, včetně Chianti, Montepulciana a Montalcina. Návštěvníci tohoto regionu mohou prozkoumat řadu historických měst, kostelů a zahrad nebo se kochat nádhernými horskými scenériemi.

Jedním z těchto historických měst je také italská Volterra. Kromě jiného byla italská Volterra také známá výrobou alabastru, jehož artefakty patří k nejvýznamnějším výrobkům italského řemesla. Co je možné vidět ve městě Volterra?

Volterra – památky

Volterra je starobylé město s bohatou historií a kulturou. Návštěvníci Volterry si mohou prohlédnout její pozoruhodné historické památky a zříceniny či středověké náměstí Piazza dei Priori obklopené paláci ze čtrnáctého století.

Mezi památky Volterry patří také etruské muzeem a římský amfiteátrem. Návštěvníci mohou také věnovat čas malebným krásám okolní krajiny s vinicemi, olivovými háji, květinami a působivými výhledy na okolní toskánské kopce. A které památky Volterry si nenechat rozhodně ujít?

Především je to Katedrála svatého Lorenza postavená ve 12. století, která je domovem fresek Guidoccia Cozzarelliho. Dále je to určitě antické divadlo, které bylo postaveno v císařských dobách a dodnes se využívá ke koncertům a představením.

Zážitkem je také vrchol kopce San Giusto, kde se původně nacházel starověký hrad a nyní zde sídlí hlavní etruské archeologické muzeum Volterry. A v neposlední řadě jsou to krásné kostely. Kostel San Francesco, kostel San Michele a kostel Sant’Alessandro.

Ve městě Volterra je k vidění spousta památek.

Volterra a okolí

Vzhledem k tomu, že město Volterra leží v Toskánsku byl by hřích nenavštívit také jiná zajímavá místa v tomto regionu. Co nabízí Volterra a okolí? Na severním konci města se nachází Badia di San Giusto. Jde o významný kamaldulský klášter založený v roce 1034 biskupem z Volterry a zasvěcený patronovi města.

Klášter stojí za návštěvu nejen kvůli zachovalé křížové cestě a refektáři, ale také kvůli nádhernému panoramatu, které nabízí. Směrem na jihovýchod leží přírodní rezervace Berignone Forest. Lesy a bohatá fauna pokrývají více než dva tisíce hektarů.

V letovisku Masso delle Fanciulle lze najít ideální koupaliště, kde se lze v horkých letních dnech zchladit. A samozřejmě nejde vynechat malé vesničky jako je Montemiccioli, San Gimignano nebo Saline di Volterra, která za své jméno vděčí ložiskům kamenné soli obsaženým v jejím podloží.

Kdyby se ale přeci jen někomu zachtělo většího města s davy turistů tak lze navštívit města jako Pisa, Florencie, Lucca či Siena. Všechna rozhodně stojí za návštěvu a každé z nich je svým způsobem unikátní, okouzlující a dech beroucí.

Volterra – kuchyně a co ochutnat

Město Volterra nejsou jen památky, muzea a příroda. Volterra, stejně jako celé území Valdelsa a Valdicecina, je ideálním místem pro ochutnávku rustikální a originální kuchyně založené na místní tradici. Tradiční volterranská kuchyně je založena na používání místních surovin, jako je zelenina, sýry, olivový olej a uzeniny z vepřového masa.

Tato kuchyně zahrnuje jednoduchá, rustikální a chutná jídla, jako je ribollita, vydatný zeleninový guláš, panzanella, toskánský chlebový salát, a bistecca alla fiorentina, vyhlášený grilovaný steak. Nedaleké etruské pobřeží nabízí také vlastní typ rybí kuchyně.

Bez, čeho ale nemůže žádný návštěvník odjet je ochutnávka Pecorino delle Balze Volterrane. Jde o sýr, který je vyráběný výhradně ze syrového mléka s rostlinným syřidlem, které se získává z květů bodláku nebo artyčoku. A jak říkají Italové, už chybí jenom dolce far niente, tedy sladké nicnedělání.

Volterra – historie

Volterra byla osídlena již ve svrchním paleolitu a je klasifikována jako „městský stát“ s bohatou tisíciletou historií. Etruská civilizace učinila Volterru svým hlavním městem v 7. století př. n. l. a tehdy byla jedním z nejmocnějších měst v oblasti.

Ve středověku byla prosperujícím obchodním centrem a stala se důležitou součástí Florentské republiky. V 16. století byla obléhána Medicejskými a poté ovládána Napoleonem. Město si zachovalo velkou část své starobylé architektury a mnoho jeho historických památek lze obdivovat i dnes.

Volterra – počasí

A jaké má Volterra počasí? Vzhledem k tomu, že má Volterra středomořské podnebí, tak jsou zde léta horká a suchá a v zimě jsou teploty mírné. Nejlepší doba pro návštěvu Volterry je od května do října. V tomto období je zde teplo a téměř žádné srážky.

Ty jsou v průběhu roku poměrně rovnoměrně rozloženy. Léta mohou být poměrně horká a v červenci a srpnu teploty občas dosahují přes 30 °C. V zimě se teploty obvykle pohybují kolem 10 °C. Sněhové srážky jsou vzácné, ale mohou se vyskytnout ve vyšších polohách.

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti