San Gimignano, Toskánsko – památky, ubytování, co vidět

Evropa

San Gimignano je oblíbenou turistickou destinací v srdci Toskánska. Lidé sem přijíždějí kvůli historické architektuře města a ochutnávce zdejšího proslulého vína. Jaké jsou památky San Gimignano? A jaké nabízí San Gimignano ubytování?


Obsah článku

 • Důvody k návštěvě San Gimignano – architektura, víno, toskánský venkov aj.
 • Ubytování San Gimignano – tipy na tradiční toskánské ubytování
 • O San Gimignano – poloha a zajímavosti o městě
 • Co vidět v San Gimignano – věže, paláce, muzea a další
 • San Gimignano a okolí – co dělat v okolí města
 • Víno San Gimignano – jaké je nejoblíbenější víno San Gimignana?
 • Počasí San Gimignano – nejlepší doba na návštěvu
 • Toskánsko – San Gimignano, Montepulciano a další

San Gimignano je krásné horské městečko, které stojí za návštěvu. Jeho středověké věže, umění a kultura z něj činí jedinečnou destinaci v Toskánsku.

Návštěvníci si mohou užívat jeho malebné výhledy, prohlédnout si staré centrum a ochutnat některé z místních lahodných výrobků. Samotné město je plné úzkých dlážděných uliček, malých obchůdků a restaurací a spousty míst k prozkoumání. Co vidět v San Gimignano?

Důvody k návštěvě Itálie – San Gimignano

San Gimignano je malé městečko s bohatou historií a jedinečným kouzlem, které je oblíbeným cílem cestovatelů do Toskánska.

Zde jsou některé z důvodů, proč by měl člověk zvážit návštěvu San Gimignana v Itálii:

 • středověká architektura: San Gimignano je proslulé svou dobře zachovalou středověkou architekturou, přičemž mnoho zdejších budov pochází ze 13. a 14. století. Ve městě se nachází čtrnáct historických kamenných věží.
 • památka na seznamu UNESCO: Historické centrum San Gimignana je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je uznáváno pro svůj kulturní a historický význam. Je to fascinující místo k prozkoumání, s úzkými uličkami, malebnými náměstími a krásnými výhledy na okolní krajinu.
 • víno Vernaccia: San Gimignano je proslulé svým bílým vínem Vernaccia di San Gimignano, které se v této oblasti vyrábí již po staletí. Ve městě se nachází mnoho vinařství a vinoték, kde lze ochutnat místní víno San Gimignano a seznámit se s procesem výroby vína.
 • toskánský venkov: San Gimignano je obklopeno nádhernou toskánskou krajinou s kopci, vinicemi a olivovými háji. Je to skvělé místo k prozkoumání pěšky nebo na kole, v okolí je mnoho turistických a cyklistických stezek.
 • umění a kultura: V San Gimignanu se nachází několik muzeí a uměleckých galerií, kde se nachází mnoho významných uměleckých děl z období středověku a renesance. Ve městě se také během roku koná několik kulturních akcí, hudebních festivalů a uměleckých výstav.

Kdo se tedy rozhodne pro návštěvu Itálie a San Gimignano, určitě nebude litovat. Krásné San Gimignano je skvělým cílem pro ty, kteří chtějí poznat tradiční italské horské město.

San Gimignano je horské městečko v Toskánsku proslulé kamennými věžemi.

Ubytování San Gimignano

San Gimignano, malebné toskánské město známé pro své věže a historické památky, nabízí pestré možnosti ubytování. Zde jsou některé hotely, které mohou poskytnout autentický pobyt:

La Torretta

 • Tato půvabná ubytovna nabízí klasický toskánský styl a útulné pokoje v centru města s výhledem na historické věže.

La Casa dei Ricordi

 • La Casa dei Ricordi, s výhledem na okolní krajiny, zaujme svým rustikálním designem a kouzlem toskánského venkova.

Relais Santa Chiara Hotel

 • Tento luxusní hotel se nachází ve věžovém městě a nabízí elegantní pokoje a nádhernou zahradu s bazénem.

Podere Casanuova

 • Pokud člověk preferuje klidnější pobyt ve venkovském prostředí, Podere Casanuova poskytuje pohodlné apartmány s výhledem na vinice.

Camping Il Boschetto di Piemma

 • Pro ty, kteří si přejí unikátní zážitek, kemp Il Boschetto di Piemma nabízí možnost ubytování ve stanech s výhledem na toskánskou krajinu.

San Gimignano zve návštěvníky k objevování svých historických klenotů a tato rozmanitá nabídka ubytování poskytuje možnost pro každého, kdo chce prožít autentický toskánský zážitek.

O San Gimignano

Město San Gimignano bylo založeno v 10. století a ve středověku bylo prosperujícím obchodním centrem. San Gimignano je malé středověké město v provincii Siena v italském Toskánsku.

Je známé svou zachovalou středověkou architekturou a čtrnácti historickými věžemi, které dominují panoramatu města. Tyto věže stavěly bohaté rodiny na znamení své moci a bohatství a sloužily jako obranné stavby.

Město je také známé svým vynikajícím bílým vínem Vernaccia di San Gimignano, které se v této oblasti vyrábí již po staletí.

San Gimignano bylo kdysi důležitou zastávkou na poutní cestě do Říma a mnoho jeho staveb pochází ze středověku. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, protože se zde nachází mnoho zajímavých památek.

Město je také obklopeno nádhernou toskánskou přírodou a v okolních kopcích vede mnoho turistických a cyklistických stezek.

San Gimignano – co vidět, památky

San Gimignano je sice malé město, ovšem s bohatou historií a jedinečným kouzlem. Zde je několik nejzajímavějších míst, co vidět v San Gimignanu.

Historické věže

San Gimignano je proslulé svými čtrnácti historickými věžemi, které si ve 13. a 14. století nechaly postavit bohaté rodiny jako symbol své moci a bohatství. Některé z věží jsou přístupné veřejnosti a nabízejí nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Piazza della Cisterna

Velké náměstí v centru města je obklopeno budovami z období středověku a renesance. Za návštěvu stojí Palazzo Comunale neboli radnice a také Torre Grossa, nejvyšší věž ve městě. Z vrcholu věže se návštěvníkům naskýtá úchvatný výhled na krajinu.

Piazza del Duomo

Tomuto krásnému náměstí dominuje kolegiátní kostel Santa Maria Assunta, který je úžasnou ukázkou toskánské románské architektury. V kostele se nachází mnoho významných uměleckých děl, včetně fresek slavného italského malíře Benozza Gozzoliho.

Palazzo del Popolo

V tomto středověkém paláci se nachází malé muzeum s expozicemi o historii a kultuře San Gimignana. Součástí muzea je také věž, na kterou lze vystoupat a prohlédnout si panorama města.

Muzeum sakrálního umění

Toto muzeum se nachází uvnitř bývalého kostela San Francesco a je v něm umístěna sbírka významného církevního umění, včetně soch, obrazů a liturgických předmětů.

Pro jedinečné zážitky mohou návštěvníci prozkoumat křivolaké uličky města. Nachází se zde několik malých obchůdků a restaurací, které prodávají místní speciality. Návštěvníci se také mohou v klidu projít městskými zahradami, které jsou plné svěží zeleně a voňavých květin.

San Gimignano a okolí

San Gimignano je obklopeno nádhernou toskánskou krajinou s kopci, vinicemi a olivovými háji. Návštěvníci se v San Gimignano a okolí mohou věnovat nejrůznějším venkovním aktivitám, například pěší turistice, cyklistice a jízdě na koni.

V oblasti se nachází také mnoho vinařství, která nabízejí prohlídky a ochutnávky. Kdo by se přece jen chtěl vydat i dál, v okolí San Gimignano je spousta zajímavých míst a měst.

Historické město Siena se nachází asi 40 km jižně od San Gimignana a je známé svou úžasnou gotickou architekturou, včetně slavného náměstí Piazza del Campo a velkolepé sienské katedrály.

Asi 50 km severně od San Gimignano se nachází slavná Florencie s mostem Ponte Vecchio a mnoha světově proslulými muzei a galeriemi.

Za prozkoumání stojí i vinařská oblast Chianti, která se nachází mezi Florencií a Sienou. Je proslulá svými malebnými vinicemi a lahodnými červenými víny. Mnoho vinařství v regionu nabízí prohlídky a ochutnávky.

Okouzlující městečko Volterra se nachází na vrcholku kopce asi 30 km jihozápadně od San Gimignana. Je známé svými etruskými a římskými ruinami i krásnou středověkou architekturou.

O trochu dál, asi 70 km západně od San Gimignana, stojí za návštěvu město Pisa s proslulou Šikmou věží. Samozřejmě to není vše, co lze vidět. San Gimignano a okolí musí prozkoumat každý sám a vybrat si podle svých zájmů.

San Gimignano a okolí přímo vybízí k pěším túrám nebo cyklovýletům.

Víno San Gimignano

Víno San Gimignano se nazývá Vernaccia. Jde o bílou odrůdu vinné révy, která se pěstuje v italském Toskánsku. Z této odrůdy se vyrábí slavné bílé víno Vernaccia di San Gimignano z města San Gimignano.

Vernaccia di San Gimignano je jedním z nejstarších italských vín. Jeho historie sahá až do 13. století. Vyrábí se ze 100 % hroznů odrůdy Vernaccia a je známé svou svěží kyselinkou, lehkým tělem a květinovým a citrusovým aroma.

Víno San Gimignano obvykle zraje v nerezových tancích, aby si zachovalo svěží a ovocný charakter. Někteří výrobci však používají i dubové sudy pro bohatší a komplexnější chuť.

Vernaccia di San Gimignano bylo prvním italským vínem, které v roce 1966 získalo označení DOC (Denominazione di Origine Controllata). A také prvním toskánským vínem, kterému byl v roce 1993 udělen status DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita).

Dnes je víno San Gimignano jedním z nejznámějších a nejuznávanějších toskánských vín, které se těší velké oblibě jak na místní úrovni, tak po celém světě.

Vernaccia di San Gimignano je univerzální víno, které se dobře snoubí s různými pokrmy, včetně mořských plodů, drůbeže a těstovin s bílými omáčkami.

Je to také skvělé víno, které si může každý vychutnat i samostatně, zejména v teplých letních dnech.

San Gimignano – počasí

San Gimignano se nachází v regionu Toskánsko ve střední Itálii a má obecně středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami.

Průměrná teplota v létě (červen až srpen) se pohybuje kolem 30 °C, zatímco průměrná nízká teplota v zimě (prosinec až únor) se pohybuje kolem 5 °C.

Nejvíce srážek spadne na podzim (říjen a listopad) a v zimě. Letní měsíce jsou většinou suché.

Celkově je počasí San Gimignano příjemné, které z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří hledají krásnou středomořskou dovolenou.

San Gimignano – mapa

Kdo nikdy o San Gimignano neslyšel, měl by si vzít k ruce mapu a podívat se, v jaké kouzelné oblasti se San Gimignano nachází. San Gimignano je malé horské město v italském Toskánsku.

Na mapě San Gimignano lze najít přibližně na půli cesty mezi Florencií a Sienou. V jeho blízkosti se také nachází jiné známě historické městečko Volterra.

Toskánsko – San Gimignano, Montepulciano a další

Toskánsko je region ve střední Itálii, který je známý svou krásnou krajinou, bohatou historií a kulturním dědictvím. Nachází se zde některá z nejznámějších italských měst, jako jsou Florencie, Pisa a Siena. Za zmínku stojí i menší města a vesnice, například San Gimignano nebo Montepulciano.

Právě toskánský venkov je místem, které musí každý navštívit. Díky zeleným vinicím a olivovým hájům je snadné pochopit, proč se tento region stal tak oblíbeným mezi turisty.

Obzvláště oblíbená jsou půvabná městečka na vrcholcích kopců s úzkými dlážděnými uličkami a malebnými náměstími. Milovníci přírody mohou v Toskánsku také prozkoumat zdejší národní parky.

Toskánsko – San Gimignano k sobě patří od nepaměti a celá oblast určitě stojí za prozkoumání.

Co navštívitDovolenáZajímavosti