Proč nepodcenit cestovní pojištění na svých cestách – kde sjednat levné cestovko, jaký srovnávač

Magazín
proc-nepodcenit-cestovni-pojisteni

Při cestování do zahraničí je důležité myslet na různé věci – zajistit si dopravu a ubytování, směnit peníze nebo také mít všechny potřebné dokumenty. Důležité je ovšem také mít sjednané cestovní pojištění. Na co vše se vztahuje a kde ho sehnat nejlevněji?

Cestovní pojištění bývá často opomíjené. Nicméně nikdo by ho neměl brát na lehkou váhu. Pokud nepojištěného člověka v zahraničí potká nějaká nehoda, může se mu dovolená velmi prodražit. Nejlepší cestovní pojištění tak člověka ochrání před dluhovou pastí.

Nepodceňte cestovní pojištění při cestě do zahraničí. Cestovní pojištění začíná na několika Kč za den.
Sjednat si pojištění online >

Proč nepodcenit cestovní pojištění

Ať už se jedná o prodloužený víkend ve Vídni, exotickou levní dovolenou na Bora Bora, nebo dobrodružnou cestu do Keni, vždy je důležité mít sjednané cestovní pojištění.

Každá země má jiný zdravotní systém a zdravotní služby stojí všude jinak. V rámci Evropské Unie má občan ČR základní pojištění zajištěné jeho českou zdravotní pojišťovnou. Avšak toto pojištění pokrývá pouze péči ve výši daného zákroku v ČR.

TIP: Administrativním městem Evropské Unie je Belgie. Na co se při cestování do Belgie zaměřit?

Jelikož bývají zdravotní služby v zahraničí dražší, doplatky se mohou vyšplhat rychle do řádů statisíců korun.

Další riziko představují exotické země a země mimo Evropskou Unii, kde neplatí ani toto minimální zdravotní pojištění. Tam se bez cestovního pojištění může nehoda vyšplhat až do řádu milionů korun. Proto je nutné vždy mít například cestovní pojištění do USA.

cestovni-pojisteni-usa-3934043-8313150
Cestovní pojištění je dobré mít při všech cestách, nicméně obzvláště se hodí například pro cesty do USA.

Na co se cestovní pojištění vztahuje

Hlavní účel cestovního pojištění je zajištění léčebných výloh v případě úrazu či nečekaných zdravotních potíží v zahraničí. Ačkoli se různá pojištění od sebe liší, každé by mělo zahrnovat:

  • pokrytí nákladů lékařského ošetření
  • potřebný transport
  • hospitalizaci v zahraničí
  • výdaje za léky pro případnou léčbu

Dle svých potřeb nebo na základě cílové destinace si každý může vybírat ještě z nabídky připojištění. Mezi doplňková pojištění patří například:

  • pojištění rizikových sportů
  • pojištění odpovědnosti za škodu
  • pojištění zavazadel (ztráta či odcizení)
  • pojištění trvalých následků po úraze
  • pojištění cesty (zpoždění či zrušení dopravního spoje – např. letadla)

Rozhodně je dobré nepodcenit ani tyto doplňková pojištění. O to více pokud člověk ví, že bude nějakou výše uvedenou aktivitu konat.

Je třeba si hlídat, co vše je v pojištění obsaženo, jinak se dovolená může prodražit.
Vybrat si cestovní pojištění na míru >

Jak si vybrat cestovní pojištění

Při výběru cestovního pojištění je důležité myslet na cílovou destinaci a na účel či náplň cesty. Jiné pojištění bude potřeba na odpočinkovou dovolenou u moře a jiné naopak pro dobrodružnou poznávací cestu.

První důležitý bod je tedy druh cesty. Pokud má člověk v plánu například více sportovat – třeba lézt po horách, potápět se či zkoušet různé vodní sporty, je důležité se na to připojistit. Existují cílená pojištění pro rizikové sporty.

cestovni-pojisteni-rizikovych-sportu-2956155-3773162
Připojištění je také velmi důležité pro aktivní dovolenou – zejména pro rizikové sporty.

Dalším bodem je již zmíněná destinace. Ovlivní to jak cenu pojistného, tak obsah pojištění. Tradičně jsou Evropské destinace levnější, jelikož mají velmi rozšířené zdravotní služby.

Dále si každý může zvolit krátkodobé či dlouhodobé cestovní pojištění. Při cestování jednou či dvakrát do roka je vhodné pojištění krátkodobé – vždy na danou dovolenou. Naopak pokud někdo cestuje často, nebo se dočasně stěhuje do zahraničí, vyplatí se podívat na nabídky dlouhodobého cestovního pojištění.

V neposlední řadě je dobré zvážit různá doplňková připojištění dle osobních potřeb. Jsou k dostání například cílená pojištění v těhotenství nebo pojištění pro seniory.

Cestovní pojištění lze zařídit online již do 5 minut.
Sjednat si cestovní pojištění >

Kde sjednat nejlevnější cestovní pojištění

Cestovní pojištění nenabízejí pouze zdravotní pojišťovny. Nabídka je velká a lze tak získat mimo jiné také cestovní pojištění od Ministerstva vnitra nebo pojištění pro studenty, které se váže na studentskou kartu ISIC.

Dnešní internetová doba přináší mnohé benefity, v tomto případě zejména online srovnávače pojištění. Díky nim lze najít levné cestovní pojištění přímo na míru.

srovnavac-pojisteni-online-9711734-6975397
Online srovnávače pojištění usnadní výběr vhodného a levného cestovního pojištění.

Tyto srovnávače rychle vyhodnotí nabídky pojistek různých poskytovatelů na základě potřeb cestujícího. Je to rychlý proces, který nezabere ani 5 minut.

Po vybrání vhodné nabídky stačí zaplatit pojištění kartou online. Cestovní pojištění se všemi potřebnými informacemi poté dorazí na e-mail.

Je to nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak si vybrat pojištění. Neplatí se žádné poplatky, vše je přehledně na jednom místě a tím pádem to umožňuje výběr levnější pojistky.