Bora Bora – zajímavosti, dovolená

Asie

Bora Bora je jedním z ostrovů v souostroví Francouzská Polynésie. Jedná se o jednu z nejluxusnějších turistických destinací. Každoročně sem zavítá řada turistů, kteří si chtějí užít exotickou dovolenou. Jak najít zájezd na Bora Bora? Je možné se dostat na Bora Bora v rámci last minute? A jak probíhá na Bora Bora dovolená?

Přestože žije na Bora Bora 6 000 obyvatel, každoročně toto číslo rozšiřují také další tisíce turistů ze všech koutů světa, kteří zde tráví svoji dovolenou. Proč je ostrov Bora Bora turisty tolik oblíbený? A jakým způsobem lze strávit na Bora Bora dovolenou?

Nejen na cesty na Bora Bora je třeba si sjednat kvalitní cestovní pojištění.
Zde je možné si cenu pojištění spočítat >

Malý ostrov Bora Bora (dlouhý jen asi 9 kilometrů a široký něco málo přes 3 kilometry) oplývá nepřebernou krásou. V jeho středu se tyčí spící sopka, která se rozlévá do bujné džungle a následně do akvamarínové laguny. Spisovatel James Michener, který napsal „Povídky z jižního Pacifiku“, označil Bora Bora za nejkrásnější ostrov na světě.

Britský objevitel z 18. století James Cook ho dokonce nazval „Perlou Pacifiku“. Ostrov Bora Bora, který je samotnou definicí tropické dovolené, oplývá luxusními letovisky, slunečnou oblohou, teplými vodami a přátelskými obyvateli.

Ubytování – Bora Bora

Bora Bora, ikonický ostrov v Tichém oceánu s tyrkysovými lagunami a bílými plážemi, přivítá návštěvníky s nezapomenutelným zážitkem a luxusním ubytováním. Zde je seznam několika hotelů na ostrově:

Bora Bora Pearl Beach Resort & Spa

  • Luxusní resort nabízí exkluzivní bungalovy postavené nad azurovými vodami laguny, poskytující hostům intimní a romantický pobyt.

New Cozy Vacation Home on Bora Bora

  • Nový útulný domek poskytuje pohodlné ubytování s výhledem na oceán, ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí.

Bora Bora Holiday’s Lodge

  • Tato lodge nabízí autentický tahitijský zážitek s tradičními bungalovy a přátelskou atmosférou, zaručující relaxační dovolenou.

Sunset Hill Lodge

  • Lodge na kopci s nádherným výhledem na západ slunce a ostrovní panoráma, poskytuje klidné a odlehlé prostředí pro odpočinek.

Raihei Location

  • Moderní ubytování v příjemném prostředí s blízkostí pláže a možností výletů do okolí pro objevování krás Bora Bora.

Každý z těchto hotelů na Bora Bora nabízí jedinečný zážitek, který doplní krásu tohoto tropického ráje.

Bora Bora zajímavosti

Ostrovu Bora Bora se přezdívá také ostrov snů, perla Pacifiku či ráj na zemi. A není se čemu divit. Poloatol Bora Bora leží uprostřed korálového útesu, který je obklopen lagunou a průzračnou vodou Pacifického oceánu. Svahy ostrova pokrývá džungle, na pobřeží se nacházejí pláže a stromy s exotickým ovocem. V okolních vodách lze pozorovat množství barevných ryb a mořských živočichů.

Na ostrově Bora Bora návštěvník pocítí lásku na první pohled. Výhledy na tyrkysové vody oceánu připomínají uměleckou paletu jasně modré a zelené, romantici z celého světa oceňují bujnou tropickou vegetaci obklopující ostrov a rozkvetlé ibišky.

bora-bora3-9037128
Příroda na Bora Bora inspirovala také několik filmových tvůrců.

Ostrov Bora Bora je jedním z nejoblíbenějších ostrovů souostroví Tahiti a byl vytvořen před více než sedmi miliony let sopečnou činností. Je zajímavý také svojí historií, která sahá až do starověku. Nejprve byl ostrov díky svému členitému povrchu domovem divokých náčelníků.

Poté byl ovšem kolonizován Polynésany, po kterých zde zbylo také několik chrámů, i když se samozřejmě nejedná o tak honosné stavby, jako je například istanbulská Hagia Sofia. V průběhu 18. století ostrov objevili první Evropané.

V období druhé světové války sloužil ostrov Bora Bora jako zásobovací základna USA. Po druhé světové válce si ostrov oblíbilo mnoho filmových tvůrců, kteří zde natočili několik známých filmů, například Trable v ráji nebo xXx s Vinem Dieselem. V současnosti je pro ostrov hlavním zdrojem příjmu turistika a vývoz perleťoviny či vanilky.

Bora Bora dovolená

A jakým způsobem se dá strávit na Bora Bora dovolená? Tento jihopacifický ostrov by se dal snadno označit za středobod romantického vesmíru, kde se nachází luxusní, plážové resorty a SPA, vily s doškovými střechami a pohádkovou atmosférou. Jednoduše řečeno, Bora Bora je jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě.

Dovolená na Bora Bora je proslulá nádhernými luxusními resorty a mnoha dobrodružnými aktivitami, takže si zde každý najde něco pro sebe. Adrenalin nebo odpočinek na pláži, možnosti aktivit na Bora Bora jsou nepřeberné. Přestože je Bora Bora typickou destinací pro luxusní exotickou a poklidnou dovolenou u moře, na své si zde přijdou i příznivci aktivnější dovolené.

bora-bora4-6602056
Ostrov Bora Bora je známý také svými krásnými plážemi.

Milovníci turistiky se mohou vydat na náročnější túru na horu Mt. Pahia. Protože je trasa neznačená a výstup je náročnější, je třeba se vydat na cestu s průvodcem. Odměnou budou turistům panoramatické výhledy na okolní ostrůvky a laguny.

Nejvyšším bodem ostrova je úchvatná hora Otemanu v centru Bora Bora, ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat i jiné oblasti než jen písečné pláže. Je snadné pochopit, proč je tento maličký ostrov o rozloze 12 čtverečních mil uctíván jako jedna z nejintimnějších a nejidyličtějších prázdninových destinací.

TIP: Turisté, kteří vyhledávají náročnější túry v horách je vhodná návštěva například Zakarpatské Ukrajiny, kde se nachází také známé městečko Koločava.

Méně ambiciózní turisté si mohou projít vnitrozemí ostrova nebo pláže okolo celého ostrova. Je možné si půjčit také kolo nebo skútr a prozkoumat tak ostrov z jiné perspektivy.

Bora Bora je ráj pro milovníky vodních sportů. Na ostrově Bora Bora si mohou turisté vyzkoušet kitesurfing, parasailing, šnorchlování, plavání se želvami či potápění se žraloky, včetně kladivounů. Tento nádherný sopečný ostrov je často považován za jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě.

Ostrov je dokonale zachovalý a nádherný bariérový útes obklopující ostrov i jeho nádherná laguna nabízejí kolem patnácti výjimečných potápěčských lokalit.

bora-bora1-9827892
Bora Bora je ideálním místem pro milovníky vodních sportů.

Bora Bora je ovšem také ideální destinací pro ty, kteří dovolenou nejraději stráví odpočinkem na pláži u oceánu. Teploty na Bora Bora se celoročně pohybují mezi 24 30 °C, tudíž pro relaxaci na pláži je ostrov ideální v jakoukoli roční dobu. Vhodným místem k odpočinku na pláži je ideální například také kapverdský ostrov Sal.

Bora Bora památky

Přestože je ostrov Bora Bora proslulý spíše svými přírodními krásami, stojí zde za návštěvu také několik měst a památek.

Hlavním centrem na Bora Bora je městečko Vaitape. Přestože se jedná o hlavní, především administrativní centrum na ostrově, žijí zde v řádech pouze tisíce obyvatel. Turisté zde rádi jezdí za nákupy tradičních produktů, oděvů a suvenýrů či lokálních potravin. Z památek zde stojí za návštěvu tradiční kostel.

TIP: Pro turisty, kteří preferují na dovolené především poznávání památek, mohou být vhodnou destinací třeba také různé evropské a asijské země. Za návštěvu stojí například památky v Řecku nebo nejstarší město světa Konya v Turecku.

bora-bora2-8110235
Za návštěvu stojí místní restaurace, které nabízí tradiční pokrmy.

Jak strávit romantickou dovolenou

Koncept bungalovů nad vodou na Bora Bora, které jsou klidným útočištěm přímo nad lagunou, je nepřehlédnutelným prvkem Bora Bora a ostrovů Tahiti. Bungalov se soukromým balkonem, kde je radost popíjet ranní kávu při úchvatném východu slunce nebo večerní koktejl při oslnivém slunce západu.

Skočit do tyrkysových vod ze své soukromé terasy nebo se vydat na kajaku na snídani ze své domácí chatky? Kdo by to nechtěl? Tato odlehlá ubytování jsou ideální pro páry na romantických pobytech a líbánkách na Bora Bora.

Tyto bungalovy byly navrženy a postaveny v tradičním tahitském stylu, aby nabízely přímý přístup k laguně a představovaly dokonalý odpočinek a zážitek z pobytu na ostrově.

Pozorovat zářivý západ slunce nad hlubokým modrým obzorem a odpočívat přitom na teplém bílém písku pláže Matira na Bora Bora, jedné z nejoblíbenějších, avšak zároveň nejodlehlejších veřejných pláží na ostrově, je zhmotnělý sen. Od pláže u bodu Matira Point se naskytne nadpozemský pohled na zvlněné zelené útesy a tropické rostliny.

Jedním z nejnavštěvovanějších městeček na ostrově je také Matira. Nachází se zde krásná pláž a turisté se odtud většinou vydávají na průzkum korálových útesů. Pláž Matira je vynikajícím místem ke koupání a pyšní se teplou a mělkou vodou, která je jako stvořená pro klidné šnorchlování. Vyhlášené jsou také místní restaurace, které servírují tradiční pokrmy.

Bora Bora zájezd

Zájezd na Bora Bora nabízí jak české, tak zahraniční cestovní kanceláře. U některých cestovních kanceláří je možné najít zájezd na Bora Bora také jako last minute. Díky příznivému počasí na ostrově je možné vyrazit na zájezd na Bora Bora celoročně.

TIP: Pro turisty, kteří vyhledávají luxusní dovolenou blíže domovu je vhodnou alternativou například dovolená v Alicante ve Španělsku. Ať už se jedná o organizovaný zájezd, nebo cestu „na vlastní pěst“, je důležité nepodcenit cestovní pojištění.

Má to však háček: Bora Bora je drahý ostrov – velmi drahý. Stručně řečeno, navštívit lze Bora Bora kvůli přírodním krásám, kvůli naprostému odpočinku, ovšem pokud na to člověk má peníze.

DovolenáInformaceZajímavosti