Bora Bora – zajímavosti, dovolená

Asie
bora-bora

Bora Bora je jedním z ostrovů v souostroví Francouzská Polynésie. Jedná se o jednu z nejluxusnějších turistických destinací. Každoročně sem zavítá řada turistů, kteří si chtějí užít exotickou dovolenou. Jak najít zájezd na Bora Bora? Je možné se dostat na Bora Bora v rámci last minute? A jak probíhá na Bora Bora dovolená?

Přestože žije na Bora Bora 6 000 obyvatel, každoročně toto číslo rozšiřují také další tisíce turistů ze všech koutů světa, kteří zde tráví svoji dovolenou. Proč je ostrov Bora Bora turisty tolik oblíbený? A jakým způsobem lze strávit na Bora Bora dovolenou?

Nejen na cesty na Bora Bora je třeba si sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Zde je možné si cenu pojištění spočítat >

Bora Bora zajímavosti

Ostrovu Bora Bora se přezdívá také ostrov snů, perla Pacifiku či ráj na zemi. A není se čemu divit. Poloatol Bora Bora leží uprostřed korálového útesu, který je obklopen lagunou a průzračnou vodou Pacifického oceánu. Svahy ostrova pokrývá džungle, na pobřeží se nachází pláže a stromy s exotickým ovocem. V okolních vodách lze pozorovat množství barevných ryb a mořských živočichů.

bora-bora3-9037128
Příroda na Bora Bora inspirovala také několik filmových tvůrců.

Ostrov Bora Bora je zajímavý také svojí historií, která sahá až do starověku. Nejprve byl ostrov díky svému členitému povrchu domovem divokých náčelníků.

Poté byl ovšem kolonizován Polynésany, po kterých zde zbylo také několik chrámů, i když se samozřejmě nejedná o tak honosné stavby, jako je například Hagia Sofia. V průběhu 18. století ostrov objevili také první Evropané.

V období druhé světové války sloužil ostrov Bora Bora jako zásobovací základna USA. Po druhé světové válce si ostrov oblíbilo mnoho filmových tvůrců, kteří zde natočili několik známých filmů. V současnosti je pro ostrov hlavním zdrojem příjmu turistika a vývoz perleťoviny či vanilky.

Bora Bora dovolená

A jakým způsobem se dá strávit na Bora Bora dovolená? Přestože je Bora Bora typickou destinací pro luxusní exotickou a poklidnou dovolenou u moře, na své si zde přijdou i příznivci aktivnější dovolené.

bora-bora4-6602056
Ostrov Bora Bora je známý také svými krásnými plážemi.

Milovníci turistiky se mohou vydat na náročnější túru na horu Mt. Pahia. Protože je trasa neznačená a výstup je náročnější, je třeba se vydat na cestu s průvodcem. Odměnou budou turistům panoramatické výhledy na okolní ostrůvky a laguny.

TIP: Turisté, kteří vyhledávají náročnější túry v horách je vhodná návštěva například Zakarpatské Ukrajiny, kde se nachází také známé městečko Koločava.

Méně ambiciózní turisté si mohou projít vnitrozemí ostrova nebo pláže okolo celého ostrova. Je možné si půjčit také kolo nebo skútr a prozkoumat tak ostrov z jiné perspektivy.

Bora Bora je ráj pro milovníky vodních sportů. Na ostrově Bora Bora si mohou turisté vyzkoušet šnorchlování, potápění, plavání se želvami či kitesurfing nebo parasailing.

bora-bora1-9827892
Bora Bora je ideálním místem pro milovníky vodních sportů.

Bora Bora je ovšem také ideální destinací pro ty, kteří dovolenou nejraději stráví odpočinkem na pláži u oceánu. Teploty na Bora Bora se celoročně pohybují mezi 24 30 °C, tudíž pro relaxaci na pláži je ostrov ideální v jakoukoli roční dobu. Vhodným místem k odpočinku na pláži je ideální například také kapverdský ostrov Sal.

Bora Bora památky

Přestože je ostrov Bora Bora proslulý spíše svými přírodními krásami, stojí zde za návštěvu také několik měst a památek.

Hlavním centrem na Bora Bora je městečko Vaitape. Přestože se jedná o hlavní, především administrativní centrum na ostrově, žijí zde v řádech pouze tisíce obyvatel. Turisté zde rádi jezdí za nákupy tradičních produktů, oděvů a suvenýrů či lokálních potravin. Z památek zde stojí za návštěvu tradiční kostel.

TIP: Pro turisty, kteří preferují na dovolené především poznávání památek, mohou být vhodnou destinací třeba také různé evropské a asijské země. Za návštěvu stojí například památky v Řecku nebo nejstarší město světa Konya v Turecku.

bora-bora2-8110235
Za návštěvu stojí místní restaurace, které nabízí tradiční pokrmy.

Jedním z nejnavštěvovanějších městeček na ostrově je také Matira. Nachází se zde krásná pláž a turisté se odtud většinou vydávají na průzkum korálových útesů. Vyhlášené jsou také místní restaurace, které servírují tradiční pokrmy.

Bora Bora zájezd

Zájezd na Bora Bora nabízí jak české, tak zahraniční cestovní kanceláře. U některých cestovních kanceláří je možné najít zájezd na Bora Bora také jako last minute. Díky příznivému počasí na ostrově je možné vyrazit na zájezd na Bora Bora celoročně.

Pro turisty, kteří vyhledávají luxusní dovolenou blíže domovu je vhodnou alternativou například dovolená v Alicante ve Španělsku.

TIP: Ať už se jedná o organizovaný zájezd, nebo cestu „na vlastní pěst“, je důležité nepodcenit cestovní pojištění.

DovolenáInformaceZajímavosti