Alicante – zajímavosti, dovolená, pláže

Evropa

Pláže, jeskyně, přírodní rezervace, středověké památky nebo také bary, restaurace a vynikající gastronomie. To vše nabízí městečko Alicante ležící na východním pobřeží Španělska. Jak strávit v Alicante dovolenou? Jaké bývá v Alicante počasí? A jak sehnat nejlepší letenky do Alicante?

Město Alicante je ideálním místem pro strávení nejen letní dovolené. Horké dny v Alicante vyzývají k odpočinku na pláži a ke koupání ve Středozemním moři. Naopak chladnější dny jsou ideální k prozkoumání tamějších historických památek či přírodních krás. Co všechno je tedy v Alicante k vidění? Jaká místa neminout?

U veškerých cest do zahraničí je dobré si sjednat cestovní pojištění.
Spočítat cenu cestovního pojištění je možné zde >

Ubytování – Alicante

Alicante, španělské přístavní město s bohatou historií a slunečným středomořským klimatem, láká návštěvníky k objevování svých kouzelných uliček a krásných pláží. Zde jsou některé hotely, které mohou poskytnout příjemný pobyt:

Villavieja17 Studio Apartments

  • Studio Apartments Villavieja17 nabízí moderní a pohodlné ubytování v centru města, přičemž svou polohou umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím.

El Palmeral de Madaria

  • Tento hotel se nachází v malebné čtvrti a nabízí klidný a relaxační pobyt s krásnou zahradou a pohodlnými pokoji.

Balmis Plaza Apartments

  • Balmis Plaza Apartments přinášejí elegantní apartmány s moderním vybavením a výhledem na městské náměstí, což je ideální pro ty, kteří hledají pohodlné a stylové ubytování.

Hotel BnB

  • Hotel BnB se vyznačuje přívětivým prostředím a nabízí jednoduché a pohodlné ubytování pro cestovatele s důrazem na pohostinnost.

Alicante Alicante2

  • Tento hotel přináší tradiční španělský půvab a pohodlí v centru Alicante, což z něj činí skvělou základnu pro objevování okolních památek.

Alicante nabízí rozmanité možnosti ubytování, zajišťující nezapomenutelný pobyt pro návštěvníky tohoto nádherného středomořského města.

Dovolená a pláže v Alicante

Hurá na pláž! Především turisté kteří navštíví španělské Alicante v horkých letních měsících, ocení množství pláží, které se nachází buď přímo ve městě, nebo nedaleko od centra.

TIP: Mnoho nádherných plíží nabízí turistům také ostrov Sal, Kapverdy.

Pláže El Postiguet a Urbanova se nachází přímo v Alicante, nicméně za návštěvu stojí také oblíbená pláž Playa de San Juan. Přestože je od centra města vzdálená zhruba 7 kilometrů, je snadno dosažitelná městskou hromadnou dopravou, autobusem nebo tramvají.

alicante1-5844521
Pláže v Alicante jsou oblíbené také mezi surfaři.

Sportovcům a milovníkům aktivnější dovolené má Alicante také co nabídnout. Některé okolní pláže jsou díky svému pozvolnému vstupu do vody vhodné pro surfaře. Také potápěči zde najdou místa, která jsou pro potápění ideální. Veškeré vybavení na různé druhy vodních sportů je k zapůjčení přímo na vybraných plážích.

TIP: Je dobré nepodcenit cestovní pojištění. Ať už se jedná o klidnou nebo akční dovolenou, sjednání cestovního pojištění je důležité.

Alicante tipy na výlet

Jednou z největších dominant Alicante je středověký Hrad Svaté Barbory postavený ve 13. století. Pevnost se tyčí v srdci města na kopci Mount Benacantil a jsou odtud nádherné výhledy. S hradem je spojená také jedna zajímavost. Z pláže El Postiguet připomíná část hradu lidský obličej.

TIP: Nádherné památky jsou k vidění také v ostatních evropských zemích. Například památky v Řecku bývají řazeny k těm nejhezčím.

Další z dominant města, které při jeho návštěvě nelze minout, je Bazilika Panny Marie. Je postavena v gotickém slohu a je zajímavá především krásně zdobeným interiérem. V bazilice se nachází také původní varhany.

alicante3-5416696
Místní restaurace nabízejí typické španělské pokrmy, jako je třeba paella.

La Explanada de España se nachází v samotném centru Alicante. Jedná se o rušnou promenádu lemovanou palmami. Kolem celé promenády se nachází mnoho restaurací, barů a malých obchůdků.

Přestože se mezi nabídkou tamějších restaurací objeví mimo jiné také japonská kuchyně nebo indická jídla, vyplatí se zkusit především místní speciality. Na konci promenády se návštěvníkům naskytne výhled na širé moře.

Přestože se jeskynní komplex Canelobre nachází zhruba 20 kilometrů od centra Alicante, rozhodně stojí za návštěvu. Jedná se totiž o jeden z největších jeskynních komplexů v celém Španělsku. Atmosféru zde podtrhují také různé světelné instalace.

Ostrov Tabarca leží nedaleko Alicante a jedná se o nejmenší obydlený ostrov ve Španělsku. Z Alicante je možné dostat se na ostrůvek pohodlně lodí. A proč vyrazit zrovna sem? Na ostrově Tabraca je k vidění nádherná příroda včetně mořské rezervace a nádherných zátok. Ne náhodou je toto místo oblíbeno především mezi potápěči.

alicante2-2406396
Za návštěvu stojí také největší jeskynní komplex ve Španělsku.

Alicante počasí

V Alicante bývá nejtepleji v červnu, červenci a srpnu. Teploty zde v těchto měsících mohou dosáhnout až na 40 °C. Teplota moře zde v létě bývá okolo 25 °C. Od října začínají teploty klesat a v zimních měsících se drží něco nad 10 °C. Nicméně jaro již bývá v Alicante poměrně teplé. Teplota moře zde dosahuje až 19 °C.

Hlavní turistická sezóna bývá v Alicante právě v letních měsících, kdy bývá ve Španělsku nejtepleji. Nicméně i mimo sezónu je Alicante vhodným místem pro dovolenou. Přestože bývají teploty mimo letní měsíce o něco nižší a může zde být také deštivěji, v Alicante bývá většinou tepleji než v České republice a město není plné turistů.

alicante4-4069745
Přestože je Alicante oblíbenou destinací především během letních měsíců, za návštěvu stojí i mimo sezónu.

Alicante letenky

Nejpohodlněji se cestující z České republiky dostanou do španělského Alicante z Prahy letecky. Ceny letenek z Prahy do Alicante se pohybují v závislosti na turistické sezóně. Obecně platí, že bývají letenky mimo sezónu o něco levnější.

Do velké míry záleží u ceny letenek také na dopravci a počtu přestupů. Doporučuje se srovnat ceny letenek na několika portálech a vybrat tu nejvhodnější pro daného turistu.

Příjemnou by mohla být i dovolená v Benidormu, který se nachází poměrně nedaleko.

Co navštívitDovolenáVýlety s dětmi