7 důvodů, proč Řecko: Prozkoumejte tajemné antické památky a divoké podmořské dno!

Evropa
santorini

Už jste několik měsíců nebyli na žádné cestovatelské výpravě a začínáte se cítit nesví? Co takhle si pro jednou oddychnout od všech těch exotik a vyrazit někam blíž? Třeba do Řecka? Tahle cesta splní všechna vaše dobrodružná očekávání – potkáte se s místními lidmi, ochutnáte jejich domácí jídlo a v zelených lesích opuštěných ostrovů budete hledat starodávné památky!

Moře šumí, bílý písek vám protéká mezi prsty a lehký slaný vánek vám čechrá vlasy. Dovolenou u moře prostě čas od času potřebuje každý – i drsný dobrodruh. Nemusíte se hned trmácet do Karibiku – vyrazte do Řecka!

Pláž Navagio je symbolem ostrova Zakynthos.
Pláž Navagio je symbolem ostrova Zakynthos.

Na internetu určitě objevíte zajímavé zájezdy do Řecka a pak už stačí vybrat si ten správný ostrov a vyrazit. Že za málo peněz dostanete hodně muziky, je téměř jisté – proč jet právě do Řecka?

Do Řecka se dá dojet autem – Řecko není nejblíž, co si budeme nalhávat. Jenže právě ta cesta je sama o sobě jednou z nejzajímavějších částí dovolené. Projíždět přes takové země, jako je Srbsko nebo Makedonie, je zážitek. Uvidíte krásné hory, potkáte temperamentní lidi a s partou přátel zažijete skvělý road trip!

V Řecku jsou nejkrásnější pláže v Evropě – Takové pláže, jako je Navagio na Zakynthosu nebo Egremni na Lefkadě, nikde jinde na světě nenajdete. Jsou to pravé skvosty – hodně pláží v Řecku je navíc oceněno tzv. Blue Flag – za čistotu a vybavení pláže tady ručí EU.

Památky z antiky i středověku na ostrově Rhodos.
Památky z antiky i středověku na ostrově Rhodos.

Řecko je exotika za nízkou cenu – toužíte po bílých plážích Karibiku? Zkuste nejdříve Řecko – zdejší písek vás bude hřát do nohou, palmy a piniové háje budou šumět ve vzduchu a vy budete křižovat azurové laguny na loďce. A celé vás to vyjde o hodně levněji!

Řecko je pokladnicí naší historie – najdete tady tolik zajímavých až magických míst, že nebudete vědět, jestli se jít koupat, potápět, zkoumat vnitrozemí nebo žasnout v muzeích a u antických staveb.

Pláže Lefkady jsou považovány za jedny z nejhezčích v Evropě.
Pláže Lefkady jsou považovány za jedny z nejhezčích v Evropě.

Mezi řeckými ostrovy si vybere každý – je jich totiž asi 2000! Dáte přednost poklidnému ostrovu Chios, divočejší Lefkadě nebo romantickému Santorini? Ať už si vyberete jakýkoli řecký ostrov nebo lokalitu, vždy v ní najdete nádherné moře, přírodu a velmi často i úplně opuštěné pláže.

TIP: V případě návštěvy poloostrova Krym je možné navštívit tzv. Ukrajinské Pompeje, které skrývají ducha římské a řecké kultury.

Řecká kuchyně je prostě skvělá – ochutnat skutečný řecký gyros je chuťový zážitek na celý život! A tím to nekončí – vyhlášená jsou řecká vína, olivový olej, med, citrusy, sýr feta, olivy nebo pokrmy jako tzatziki a řecký salát.

Řecká příroda je nejbohatší ve středomoří – v Řecku najdete nejrozmanitější faunu ve středomoří a úžasně omamně vonící floru. Orchideje, olivovníky, pinie, divoké koření a nádherné zelené louky. Řecké hory jsou plné malých vesniček, kde každý sedlák vyrábí vlastní sýr, a řecké moře je nejčistší v Evropě. Potápěčské i horolezecké vybavení s sebou!

Dovolená