Kouzelný cestopis nás zavede do kraje kolem Loiry

Evropa
zamek-na-loire

Nakladatelství Fragment nám na dlouhé podzimní večery připravilo cestopisné povídání o jedné z nejkrásnějších oblastí celé Francie s názvem Toulky krajem Loiry. Tohoto průvodce sepsala Jaroslava Dvořáková a již je ověřeno, že podtitulek, který zní Průvodce, který vás bude bavit, je stoprocentně pravdivý!

Jaroslava Dvořáková Francii rozumí a umí ji vychutnat všemi smysly, jak nám to prezentuje i v tomto cestopise. Na kontě má také knihu Průvodce po Provence – nečetla jsem, ale její popis okolí Loiry mě natolik okouzlil, že si budu muset pořídit i její předešlý počin.

Toulky krajem Loiry jsou pěkně a srozumitelně rozděleny na Úvod a pak geograficky: Oblast řeky Loiry od Henrichemontu po Orléans, Oblast řeky Loiry od Meung po Amboise, Řeka Cher a její okolí, Oblast řeky Loiry a jejích přítoků Indre a Vienne, Oblast řeky Loiry až po Angers a průvodce nám uzavírají Slavné osobnosti.

Díky tomuto průvodci jsem se přenesla na místa, která jsem v minulosti navštívila a dozvěděla se spoustu informací a poznatků, jež se k této oblasti vztahují. Třeba jsem netušila a oblibě troglodytních obydlí, která, jak se zdá, jsou v tomto regionu roztroušena velmi hustě.

Cestopis nabízí spoustu nádherných fotografií, které přímo vybízejí k návštěvě zde zachycených míst. Zelené informační sloupečky nás poučí o zajímavostech z historie (například se dozvíme, kde se vzal termín šedá eminence či titul markýz), ale najdeme zde i praktické věci ze života Francouzů.

Pokud přemýšlíte nad návštěvou magického kraje kolem nejdelší řeky Francie, nebo naopak chcete zavzpomínat na minulou dovolenou či si prohloubit znalosti nejenom zeměpisného, ale také historického charakteru, tato kniha je určena pro vás!

A nebojte, nejde jen o suchý popis míst, hradů a zámků, ale zahrnuta jsou i města a vesničky s místními zajímavostmi a celé je to popsáno z hlediska turisty, který chce v tomto regionu vidět a zažít co nejvíc.

Název: Toulky krajem Loiry
Autor: Jaroslava Dvořáková
Žánr: cestopis
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 128, brožovaná s chlopněmi
Hodnocení:  95 %
Zpracovala: Iva Lutonská
Zdroj foto: Fragment

Co navštívitDovolená