Cestování po Itálii – co vědět, destinace, cesta

Evropa
italie-rim

Fascinuje vás neotřelá krása Itálie a plánujete jet na dovolenou právě do této destinace? Zajímají vás památky, pamětihodnosti a historie Apeninského poloostrova? Holdujete delikatesám a lahůdkám, kterými italská kuchyně přímo oplývá? Nebo jen máte rádi podrobný přehled o základních informacích a souvislostech, které se s touto zemí pojí?

Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, je takřka vaší povinností pořídit si turistický průvodce Itálie z řady Rough Guides. Ten mimo jiné doporučuje návštěvu jednoho z velmi významných italských měst, kterým je zaručeně Neapol, kde je možno vidět i známou sopku Vesuv. Dále i druhé největší město na jihu Itálie – hned po NeapoliBari, které je významné především svou architekturou.

Tradiční přehledné dělení knihy je následující: Úvod (např. kam se vydat, autoři doporučují, nejzajímavější trasy), Základní informace (např. cestování do Itálie, ubytování, strava, nakupování, praktické informace), Průvodce (rozdělen přehledně na 17 lokalit) Souvislosti (dějiny, umění, architektura, film, knihy, italština) a na závěr Poznámky a rejstřík.

Nemohu si turistické průvodce z řady Rough Guides vynachválit, jelikož turistům poskytují vše, co by se jim v dané lokalitě mohlo hodit, a ještě přihodí něco navíc. V tomto případě šli ještě dál a dali nám bibli pro cestovatele po Itálii. Kniha, která se hodí pro všechny cestovatele po této zemi mnoha možností a malebných zákoutí, by neměla chybět ani vám!

Název: Itálie
Autor: kolektiv autorů
Žánr: turistický průvodce
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2017, paperback
Počet stran: 1056
Hodnocení: 100%
Zpracovala: Iva Lutonská
Zdroj foto: Nakladatelství Jota

TIP: Cestuje-li člověk do Itálie, rozhodně by neměl vynechat Bolognu, město s nejstarší univerzitou v Evropě a mnoha gastronomickými specialitami, Miláno, nejbohatší město Itálie a město módy, nebo také sicilské Trapani. Za návštěvu také stojí malebné přístavní město Janov či Bari – město plné památek a krásných uliček.

DovolenáInformace