Marbella, Španělsko – dovolená, letenky, zajímavosti

Evropa

Když se řekne Španělsko, pravděpodobně se hodně lidem vybaví tapas, flamenco a krásná architektura. Když se řekne španělské město, většina si vzpomene na Madrid, nebo Barcelonu. Tato země toho ale může nabídnout mnohem víc! Jedním z měst, která taky stojí za návštěvu je Marbella – nabízí krásné pláže, kulturu i skvělé jídlo.

Jedním z nejzajímavějších španělských měst je Marbella. Toto krásné město na pobřeží Costa del Sol musí navštívit každý, kdo hledá místo pro slunnou dovolenou. Najde zde nádherné pláže, vynikající jídlo i spoustu aktivit.

Je to nejen skvělé místo k odpočinku, ale také skvělé místo k poznávání – ať už jste milovníci historie, umění nebo přírody, v Marbelle si každý najde něco pro sebe.

Další skvělá místa k navštívení ve Španělsku jsou města Madrid, Malaga, Tarragona nebo Granada. Skvělá destinace pro dovolenou je i Sicílie. Navštívit může člověk třeba méně známé Erice, které nabízí úchvatnou přírodu, krásné výhledy i památky.

Dovolená v Marbelle

Marbella je krásné město ležící na jižním pobřeží Španělska v regionu Andalusie, přibližně 60 km jihozápadně od Malagy a 257 km jihovýchodně od Sevilly. Město je oblíbeným turistickým cílem díky středomořskému klimatu, nádherným plážím a množství luxusních hotelů a resortů.

Je to jedinečná turistická destinace a jedno z nejnavštěvovanějších španělských měst, kam každoročně zavítá až 800 000 turistů z celého světa, aby si užili zdejšího slunečného počasí a středomořské atmosféry.

Marbella se dělí na dvě části – staré město (Casco Antiguo) a nové město (Nueva Andalucia).

Staré město je tradičnější španělskou částí Marbelly, která se vyznačuje bíle omítnutými budovami, červenými střechami a křivolakými uličkami. Právě zde najdete většinu historických památek města a pocítíte pravou španělskou atmosféru.

Nové město je modernější částí Marbelly s luxusními hotely, špičkovými obchody a skvělými restauracemi. Zde najdete také slavnou Zlatou míli Marbelly – úsek pobřeží, kde se nacházejí nejoblíbenější pláže města.

Krásné uličky Marbelly určitě stojí za prozkoumání

Cesta – Letenka Marbella

Pokud se rozhodnete, že vaším dalším cestovatelským cílem bude Marbella, letenky do této destinace se pohybují od 5 do 7 tisíc korun. V Marbelle není k dispozici žádné přední letiště. Místo toho lze využít letiště Letiště Málaga, které je od Marbelly vzdálené asi 54 kilometrů podél pobřeží.

Turisticky nejvytíženější je Marbella od června do srpna. Nejlevnější letenky lze pak sehnat hlavně v lednu.

Co v Marbelle navštívit a dělat

Marbella toho může hodně co nabídnout. Zde je několik způsobů, jak si užít skvělý den v prosluněné Marbelle.

Poznejte staré město Marbella

Žádný dobrý výlet do Marbelly se neobejde bez prohlídky starého města. To je známé také jako Casco Antiguo. Právě zde si prohlédnete tradičnější stránku města a získáte autentičtější pohled na Marbellu.

Staré město bylo kdysi starou medínou Marbelly a architektura inspirovaná arabským stylem a úzké chodníky pro pěší jsou zde patrné dodnes.

Staré město Marbella je místem, kde najdete většinu historických památek města a také řadu obchodů, restaurací a kaváren. Mezi nejzajímavější památky Starého města Marbella patří náměstí Plaza de los Naranjos (Oranžové náměstí), radnice a kostel Iglesia de Nuestra Senora de la Encarnacion (Kostel Panny Marie Vtělení).

Procházka parkem Alameda

Park Alameda je jedním z nejkrásnějších parků v Marbelle. Park je plný palem, květin a soch – je jako malý kousek džungle uprostřed města! Je to skvělé místo, kde se můžete projít, uspořádat piknik nebo jen tak odpočívat na slunci a trochu uniknout ruchu města.

Cestičky v parku Alameda lemují lavičky s andaluskými dlaždicemi, které jsou skvělým místem k posezení, pozorování lidí a nasávání španělského šarmu Marbelly. Úžasná vodní fontána je středobodem parku Alameda a je oblíbeným místem pro fotografování.

Pokud do Marbelly zavítáte s dětmi, určitě si zamilují dětské hřiště, které se v parku Alameda nachází. Součástí parku je také jezírko, kde můžete krmit kachny.

Park Alameda je otevřen denně od 9:00 do 22:00 hodin. Během roku se zde také koná řada akcí a festivalů, takže se před návštěvou nezapomeňte podívat na jejich rozpis.

Milovníci sladkého určitě musí okusit místní specialitu churros.

Jídlo v Marbelle

Marbella vás v oblasti jídla rozhodně nezklame. Od čerstvých mořských plodů až po tradiční španělská jídla – v Marbelle si každý najde něco, na čem si pochutná.

Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat zdejší gastronomickou scénu, je výlet za jídlem. Během prohlídky starého města Marbelly ochutnáte nejrůznější pokrmy a od znalého průvodce se dozvíte o kultuře stravování ve městě.

Mezi nejzajímavější zážitky z prohlídky Marbelly patří ochutnávka tradičního španělského gazpacha, čerstvé mořské plody na trhu, místní patatas a jako dezert vynikající churros.

Mimo španělskou kuchyni je ve Španělsku vyhlášená také kuchyně katalánská. Ideální místo na její vyzkoušení je město Girona, které stejně jako Marbella leží na pobřeží Středozemního moře. Nachází se v Katalánsku na severu Španělska a je také vhodnou dovolenkovou destinací pro všechny.

Prohlídka kostela Vtělení Panny Marie

Kostel Iglesia de la Encarnación je jednou z nejvýznamnějších památek Marbelly, kterou si musí prohlédnout každý, kdo město navštíví. Kostel byl postaven v 16. století na místě mešity, která byla zničena během reconquisty.

Exteriér kostela je impozantní, s velkou novobarokní fasádou a dvěma zvonicemi. Stejně krásný je i interiér kostela se zdobeným oltářem, vitrážovými okny a vyřezávaným dřevěným stropem.

Kostel Iglesia de la Encarnación je otevřen od pondělí do soboty od 8:00 do 22:00 a v neděli od 9:30 do 22:00 hodin. Vstup je zdarma, ale pro vstup do kostela je třeba se obléci v souladu s tamními zvyklostmi (žádné šortky ani tílka).

Den strávený golfem

Španělská Marbella je rájem golfistů, kteří si mohou vybrat z více než 20 golfových hřišť. Pokud si chcete během pobytu ve městě zahrát golf, máte na výběr z mnoha možností – ať už jste začátečník, nebo zkušený golfista.

Mezi nejoblíbenější golfová hřiště v Marbelle patří Real Club de Golf Las Brisas, Aloha Golf Club a Marbella Golf & Country Club.

Golfová hřiště v Marbelle se obvykle otevírají v 7:30 a zavírají kolem soumraku. Ceny se liší v závislosti na hřišti, ale můžete očekávat, že za kolo golfu zaplatíte od 50 do 100 eur.

Užijte si luxusních restaurací

Marbella je domovem těch nejlepších restaurací ve Španělsku, takže pokud hledáte skutečně luxusní gastronomický zážitek, nebudete zklamáni.

Jednou z nejoblíbenějších restaurací v Marbelle je restaurace El Lago, která se nachází v hotelu Los Monteros. Restaurace má venkovní terasu s nádherným výhledem na Středozemní moře a podává směs španělské a mezinárodní kuchyně.

Pokud máte chuť na mořské plody, další skvělou možností je restaurace Los Mellizos, která se nachází přímo v přístavu. Restaurace nabízí široké menu s mořskými plody a také několik masových a vegetariánských jídel.

Marbella nabízí hned několik krásných pláží.

Tamní pláže

V Marbelle se nacházejí jedny z nejlepších pláží ve Španělsku. Ať už hledáte místo pro odpočinek na písku, paddleboard nebo surfování, v Marbelle ho najdete. Nachází se totiž v blízkosti pobřeží Costa del Sol a města Ronda, kam jezdí lidé na dovolenou hlavně k moři.

Pláž Rio Verde je zdaleka nejoblíbenější pláží a je úžasným místem pro surfování, protože má skvělé vlny pro začátečníky i zkušené surfaře. Mezi další oblíbené pláže v Marbelle patří pláž Nueva Andalucìa, pláž Puerto Banús a pláž El Alcón.

Pláže ve španělské Marbelle jsou obvykle otevřené od východu do západu slunce. Pokud plánujete strávit den na pláži, doporučuje se zabalit si vlastní jídlo a pití, protože možnosti výběru jsou obvykle omezené.

Strávit nějaký čas sluněním na pláži je rozhodně jednou z aktivit v Marbelle, kterou si nebudete chtít nechat ujít!

Procházky

Jedním z nejlepších způsobů, jak si prohlédnout nové město (a zároveň si trochu zacvičit), je vydat se na pěší výlet. Marbella nabízí celou řadu různých pěších prohlídek, které jsou vedeny znalými průvodci, kteří vám poví vše o historii a kultuře města.

Během pěší prohlídky Marbelly budete mít možnost vidět některé z nejoblíbenějších marbellských památek, včetně náměstí Plaza de Los Naranjos, Iglesia de la Encarnación a starého města. Dozvíte se také o maurské minulosti města a jeho významu jako turistické destinace. Váš místní průvodce vám rád zodpoví všechny vaše dotazy týkající se Marbelly.

Pěší prohlídky obvykle trvají 2-3 hodiny a stojí přibližně 20 eur na osobu.

Výšlap na vrchol La Concha

Pro dobrodruhy, kteří navštíví Marbellu, je povinná túra na vrchol La Concha – nejvyšší horu v oblasti. Samotná túra dlouhá 13,5 km je náročná, ale výhled z vrcholu stojí za to.

Výšlap na vrchol La Concha trvá asi 3-4 hodiny a doporučuje se začít brzy ráno, abyste se vyhnuli dennímu horku. Po cestě můžete narazit na divokou zvěř, jako jsou jeleni, zajíci, divoké kozy a někdy dokonce i hadi.

Po dosažení vrcholu budete odměněni nádherným 360stupňovým výhledem na Marbellu a okolí. Za jasného dne, pokud se budete dívat dostatečně pozorně, uvidíte dokonce Maroko z druhé strany Středozemního moře!

Marbella je dovolená snů.

Cvičení na paddleboardu

Marbella je skvělým místem pro vodní sporty a jedním z nejlepších způsobů, jak se v horkém dni zchladit, je jízda na paddleboardu. Pádlování ve stoje je skvělý trénink a také spousta zábavy!

Pokud se stand-up paddleboardingem teprve začínáte, nezoufejte – v Marbelle je spousta míst, kde si můžete půjčit prkno a absolvovat lekci. Jakmile zvládnete základy, budete moci prozkoumávat pobřeží Marbelly vlastním tempem.

Půjčení stand-up paddleboardu na jeden den stojí přibližně 30 eur. Můžete se také rozhodnout pro výlet na standup paddleboardu, který obvykle trvá 2-3 hodiny a zahrnuje náklady na vybavení, malou lekci a zkušeného průvodce.

Co navštívitDovolená