Tarragona, Španělsko – zájezdy, pláže, dovolená

Evropa

Tarragona, španělské přímořské město ležící na Costa Daurada, se stává stále oblíbenějším cílem pro zájezdy, plážové dovolené a relaxaci. S krásným Středomořím a bohatou historií nabízí Tarragona návštěvníkům nejen sluneční pláže, nabízí i zajímavé památky a pestrou nabídku aktivit. Co vidět ve městě Tarragona? Je v Tarragona žralok?

Tarragona je ideálním místem pro zájezdy, plážové dovolené a relaxaci. Mezi další krásná města patří Marbella, Granada, nebo Ronda. Příjemné podnebí a pohostinnost místních obyvatel přispívají k příjemné atmosféře Španělských měst.

Tarragona, Španělsko

Tarragona je malebné město, které se nachází na pobřeží Středozemního moře v severovýchodním Španělsku. Tento klenot Katalánska si zachovává nezapomenutelnou historii a nabízí návštěvníkům nejen ohromující památky, avšak také nádherné pláže a lahodnou místní kuchyni. Nádherné pláže nabízí i Benidorm.

Město je známé pro svou římskou minulost a jednou z jeho nejvýznamnějších atrakcí je Amfiteátr, který byl postaven v 2. století. Tato impresivní stavba představuje jedno z největších dochovaných římských amfiteátrů ve světě. Procházka po jeho starobylých kamenných schodech a pohled na arénu vás vtáhne do minulosti a připomene vám slavnou římskou éru.

Další perla Tarragony je Staré město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Ulice Starého města jsou plné malebných koutů, kde můžete objevovat středověké architektonické skvosty a úžasné historické památky. Mezi nejvýznamnější patří Tarragonská katedrála, Palác krále Aragonie a Forum Provincial.

Příznivci slunce a pláží nebudou v Tarragoně zklamáni. Město se může pochlubit několika písečnými plážemi, jako je Playa del Miracle a Playa de Arrabassada, které jsou ideální pro odpočinek a vychutnání si slunečního záření. Kromě toho si návštěvníci mohou vyzkoušet různé vodní sporty a potápění v krásném Středozemním moři.

Pro milovníky gastronomie je Tarragona rájem. Místní kuchyně je plná vyhlášených specialit, jako je mar i muntanya (kombinace ryb a mas), romesco omáčka a fideuà (verze místní paelly s těstovinami). Kombinace čerstvých mořských plodů, místních bylinek a šťavnatého ovoce vytváří neodolatelné chuťové zážitky, které si návštěvníci rozhodně nesmí nechat ujít.

Tarragona je tedy neodolatelným cílem pro všechny, kteří touží po poznávání historie, relaxaci na krásných plážích a ochutnávání výjimečné katalánské kuchyně. Toto okouzlující město s bohatou kulturní dědictvím vás zcela jistě nadchne a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.

Město je známé svým bohatým historickým dědictvím, zejména pozůstatky římského impéria.

Počasí Tarragona, Tarragona žralok

Tarragona se může pochlubit příjemným středomořským podnebím, které je jedním z hlavních lákadel tohoto španělského města. Počasí zde patří k nejdůležitějším faktorům při plánování návštěvy a ovlivňuje mnoho aktivit, které si místní i turisté rádi užívají.

Léto v Tarragoně je horké a slunečné, což přitahuje mnoho turistů na místa, kam se hodí plážová taška a do oblíbených letovisek. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C a slunce zde svítí intenzivně, což umožňuje dlouhé hodiny slunění a koupání v teplém Středozemním moři.

Návštěvníci si mohou vychutnat osvěžující mořské vánek a využít širokou nabídku vodních sportů. Nejen turisté si užívají vodních radovánek – před několika lety byl známou atrakcí v Tarragona žralok. Není ale třeba se strachovat, v roce 2007 byl odchycen potápěči.

Podzim v Tarragoně přináší mírnější teploty, ale stále příjemné počasí. Denní teploty se pohybují kolem 20-25 °C a slunečné dny jsou stále běžné. Je to ideální období pro procházky po malebných uličkách Starého města a poznávání kulturních památek, aniž by musel člověk bojovat s horkem.

Zima v Tarragoně je mírná a vlhká. Průměrné teploty se pohybují kolem 10-15 °C a občas se objevují deštivé dny. I přes toto počasí však město stále nabízí své přitažlivosti. Návštěvník si může projít prázdnými plážemi, navštívit muzea a galerie či ochutnat místní gastronomii.

Jaro je v Tarragoně květinovým obdobím. Teploty se začínají zvyšovat a pohybují se okolo 15-20 °C, přičemž slunce začíná být silnější a delší dny přinášejí příjemné počasí pro procházky a relaxaci na pláži. Město se zahaluje do květinových vůní a barev, což vytváří nádhernou atmosféru pro turisty i místní obyvatele.

Počasí v Tarragona je tedy ideální pro ty, kteří si přejí slunečnou dovolenou na pobřeží Středozemního moře. Bez ohledu na roční období si návštěvníci mohou užít příjemné teploty a přírodní krásy, které toto místo nabízí.

Tarragona letenky

Tarragona letenky jsou výbornou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy provincie Tarragona. Tato provincie, která se nachází na východě Španělska, je známá svou bohatou historií, malebnými plážemi a úchvatnou přírodou. Díky přímým letenkám do Tarragony je možné snadno a pohodlně navštívit toto fascinující místo.

Tarragona je provincie, která nabízí nespočet zážitků a aktivit pro turisty všech věkových skupin. Historické centrum města Tarragony je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat římské památky, jako je amfiteátr, katedrála a starověké hradby. Navštívit město je jako cesta časem do minulosti a poskytuje jedinečný pohled na historii této oblasti.

Kromě historických památek nabízí provincie Tarragona také nádherné přírodní parky a pláže. Tarragona leží na Costa Daurada, což znamená „Zlaté pobřeží“, a má dlouhé písečné pláže, které lákají slunečníky z celého světa. Turisté zde mohou relaxovat na plážích, vychutnávat si sluneční paprsky a vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování nebo jachting.

Pro milovníky přírody je v provincii Tarragona také mnoho možností k prozkoumání. Přírodní parky jako je Delta de l’Ebre nebo Serra de Montsant nabízejí úchvatné scenérie, bohatou faunu a flóru a skvělé možnosti pro turistiku a pěší túry. Cestovatelé zde mohou objevovat malebné vesničky, vinice a krásné výhledy na okolní krajinu.

Přímé letenky do Tarragony jsou k dispozici z různých evropských destinací, což umožňuje snadnou a rychlou dostupnost do této fascinující provincie. Cestování letadlem je jednoduché a pohodlné, a umožňuje turistům využít co nejvíce svého času na objevování krás Tarragony.

Tarragona letenky jsou tedy skvělou volbou pro ty, kteří touží poznat jedinečnou kombinaci historie, pláží a přírody. Provincie Tarragona nabízí nespočet zážitků a krás, které si návštěvníci mohou užít a které jim zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Stačí si vybrat letenky a vydat se na dobrodružnou cestu do Tarragony.

Navštívení starého města a procházka po úzkých uličkách je skvělý způsob, jak poznat atmosféru Tarragony.

Zájezdy Tarragona – aquapark Tarragona

Tarragona, slunečné pobřežní město ležící na jihovýchodě Španělska, je známé svými nádhernými plážemi a bohatou historií. Pro ty, kteří hledají vzrušení a zábavu, je aquapark Tarragona neodolatelnou volbou. Tento vodní park nabízí skvělý způsob, jak si užít prázdniny a odpočinout si od horkého slunce.

Aquapark Tarragona se nachází v blízkosti centra města a je snadno dostupný pro všechny turisty. Nabízí širokou škálu atrakcí pro všechny věkové kategorie, od rodin s dětmi po mladé dobrodruhy. Hlavní lákadlo aquaparku Tarragona je jeho rozsáhlé bazénové komplex s tobogány různých velikostí a tvarů, které rozhodně zaujmou všechny milovníky vody a adrenalinu.

Aquapark Tarragona se může pochlubit i velkým dětským bazénem s mělkou vodou a zábavnými prvky, které zajistí, že vaše děti se budou bavit neustále. Pro ty odvážnější jsou zde extrémní tobogany, kde se může člověk sjet neskutečnou rychlostí a prožít nezapomenutelnou adrenalinovou jízdu.

Kromě bazénů a toboganů aquapark Tarragona nabízí také relaxační zóny, kde si může odpočinout a načerpat energii. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici pro všechny návštěvníky, kteří si přejí relaxovat na slunci. Pokud má chuť na občerstvení, aquapark Tarragona má také restaurace a stánky s občerstvením, které nabízejí širokou škálu jídel a nápojů.

Pro ty, kteří by rádi vyzkoušeli něco jiného, aquapark Tarragona také nabízí různé sportovní aktivity, jako je plážový volejbal nebo vodní aerobik. Tyto aktivity jsou skvělou příležitostí k seznámení se s ostatními návštěvníky parku a prožití společných zážitků.

Celkově vzato, aquapark Tarragona je ideálním místem pro strávení aktivního a zábavného dne s rodinou či přáteli. Jeho široká nabídka atrakcí a aktivit zaručuje, že se nikdo nebude nudit. Pokud někdo plánuje zájezd do Tarragony, neměl by zapomenout navštívit aquapark Tarragona a vychutnat si nezapomenutelné vodní dobrodružství.

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti