Trapani, Sicílie – pláže, letenky, počasí a co navštívit

Evropa

Na západním pobřeží Sicílie se nachází malebné městečko Trapani. Je rybářským a přístavním městem s dlouhou historií. Dnes je město proslulé svou sicilskou kuchyní, vynikajícími mořskými plody a představuje dobrý výchozí bod pro turisty, kteří chtějí prozkoumat tuto část ostrova. Co vidět v Trapani?


Obsah článku

 • Ubytování Trapani – tipy na hotely a apartmány
 • O Trapani – proč navštívit Trapani
 • Co navštívit v Trapani – Torre della Colombaia, Castello del Mare, Cappella della Madonna a další
 • Itálie, Trapani – tradice a okolí
 • Kolik dní v Trapani je potřeba – jaká je ideální doba strávená v Trapani
 • Počasí Trapani – kdy nejlépe vyrazit
 • Cestování do Trapani – jak se dostat do Trapani

Trapani se nachází na nízko položeném výběžku s obloukovitým přístavem, který spolu s jeho polohou na západním cípu Sicílie vytvořil z města důležité centrum pro obchodníky a cestovatele. Přístav je dnes stále základnou pro cesty na menší ostrovy jako je například Pantelleria. Město není pro zahraniční turisty příliš známé, nicméně o to větší má kouzlo.

TIP: Mezi kouzelná městečka patří mimo jiné i Hallstatt v Rakousku. Počasí v Hallstattu je však srovnatelné s tím českým, nelze tedy očekávat vysoké letní teploty jako v Trapani.

Při cestování je dobré si zařídit cestovní pojištění. Za online sjednání je navíc nabízena sleva.
Online kalkulace cestovního pojištění zde >

Trapani – ubytování

V malebném přístavním městě Trapani na západním pobřeží Sicílie si návštěvníci mohou užít pohodlné a jedinečné ubytování. Zde jsou některé z hotelů, které přinášejí nezapomenutelný pobyt:

Aria di Mare Trapani

 • Tato rezidence Aria di Mare Trapani, s moderním designem a výhledem na moře, nabízí stylové ubytování v blízkosti historického centra města.

B&B Le Cale Trapani

 • B&B Le Cale Trapani poskytuje útulné a rodinné ubytování s pohodlnými pokoji a vřelou atmosférou, vhodné pro odpočinek po prozkoumávání okolních památek.

Sea Windows Suite

 • Tato apartmánová suita, Sea Windows Suite, spojuje moderní luxus s výhledem na moře a umožňuje hostům užívat si klidný a relaxační pobyt.

Trapani Fronte Porto Design Apt

 • S výhodnou polohou přímo u přístavu nabízí Trapani Fronte Porto Design Apt elegantní a designové ubytování s výbornou dostupností k místním atrakcím.

Sicilia Vacation Trapani

 • Pro ty, kteří hledají komfortní apartmány v centru města, nabízí Sicilia Vacation Trapani ideální možnost s kompletním vybavením a pohodlným prostředím.

S tímto pestrým výběrem ubytování se návštěvníci Trapani mohou těšit na příjemný a přizpůsobený pobyt ve skvostném okolí Sicílie.

O Trapani, Sicílie – proč navštívit

Trapani je jedním z nejromantičtějších míst Sicílie a pravděpodobně i celého Středomoří. Je to město plné honosných paláců, historických památek, větrných mlýnů a krajiny, která přímo vybízí k prozkoumání. V blízkosti lze také nalézt nespočet krásných ostrovů.

Turisté často vyhledávají v Trapani pláže. Spolu s pobřežními oblastmi Trapani je totiž možné se kochat kilometry krásných pláží, jejichž panoramatům dominují typické strážní věže a větrné mlýny. Mělké vody v blízkosti pobřeží jsou vhodné k odpočinkovému koupání, zatímco dále se návštěvníci mohou plavit kolem Egadského souostroví.

Z dávné historie Trapani nezůstalo mnoho stop. Město bylo fénickým obchodním přístavem s ideální polohou pro obchod s Afrikou, Neapolí a západním Středomořím.

Trapani bylo významným městem po celý středověk a právě středověká etapa minulosti města je ve starém městě nejvíce viditelná. Po bombardování během druhé světové války byla velká část města přestavěna.

TIP: Mezi další oblíbené turistické destinace na Sicílii patří například Palermo, Syrakusy nebo Catania.

trapani-plaze
Na Trapani si lze užít kilometry krásných pláží.

Co navštívit v Trapani

Staré město, které se rozkládá na západě a po obou stranách má moře, stále stojí za návštěvu. Staré paláce, některé rozpadající se a jiné velkolepé, se shlukují podél výběžku kolem centrálního Corso Vittorio Emanuele.

Na výběžku trapánského mysu se nachází Torre del Ligny – věž, která byla součástí španělské obrany v 17. století a dnes je v ní umístěno muzeum pravěku.

Při procházce starým městem, které je z velké části zastavěno pěší zónou, mohou turisté obdivovat staré budovy a pamětihodnosti města, jako je pobřežní pevnost Torre della Colombaia nebo Castello del Mare (Mořský hrad).

V Trapani se nachází několik zajímavých kostelů, včetně obnovené městské katedrály Cattedrale di San Lorenzo, která i přes pozdější barokní úpravu pochází ze čtrnáctého století.

Trapani je rozhodně bohaté na pamětihodnosti, podobně jako známý italský Vatikán, Verona nebo Ravenna.

co-navstivit-v-trapani
Středověká etapa města je ve starém městě ještě stále viditelná.

V kostele se zvučným názvem Chiesa del Purgatorio jsou umístěny sochy, které se nesou Trapani během slavného velikonočního průvodu. Na Velký pátek je těchto dvacet dřevěných soch, známých jako Misteri, neseno ulicemi zahalenými občany města.

Výlet autobusem do moderní části města umožní navštívit další dvě turistické atrakce Trapani, Santuario dell’Annunziata a přilehlé regionální muzeum Museo Regionale Pepoli. Svatyně je velkolepý a zdobený kostel s kaplemi včetně Cappella della Madonna, kde se nachází ceněná socha Madony s děťátkem ze 14. století.

V muzeu se nachází sbírka místních exponátů ze všech období, včetně gilotiny, a sbírka středověkého umění. Na návštěvu je ideální se vydat brzy ráno, nebo si před cestou k těmto dvěma atrakcím prostudovat otevírací dobu: obě se v době oběda na několik hodin zavírají a muzeum je po většinu odpoledne zavřené.

Turistická informační kancelář města, kde je možné získat informace o těchto i dalších památkách, se nachází ve starém městě na náměstí Piazzetta Saturno.

trapani-kostel
V Trapani na Sicílii lze také navštívit krásné kostely a muzea.

Pro výhodnou nabídku cestovního pojištění lze využít srovnání cestovního pojištění.
Online kalkulace pro nejlevnější cestovní pojištění>

Itálie, Trapani – tradice a okolí

Jelikož tradice hrají v trapánské kultuře důležitou roli, při návštěvě v kolem Velikonoc si nelze nechat ujít Processione dei Misteri (Procesí mystérií), které je svým výjimečným rozsahem známé po celé Itálii.

Kromě průvodu Misteri patří k největším událostem v Trapani opery a koncerty, které se konají v letních měsících v zeleném parku Villa Margherita. Další procesí se konají 7. srpna, v den svátku patrona města, Sant’Alberta, a 16. srpna, kdy se ohňostrojem slaví svátek Madony z Trapani.

V okolí Trapani jsou zajímavá místa jako středověké opevněné město Erice, Marsala (proslulá svým vínem) a starověké řecké město Selinunte.

TIP: Jednou ze zemí, která patří mezi další pěstitele vinné révy je Albánie. Na co se během dovolené v Albánii zaměřit?

Jedním z nejlepších výletních cílů – a výbornou základnou pro několik dní – je souostroví tří ostrovů hned u pobřeží, Egadské ostrovy. Na dva z nich se lze z Trapani dostat za pouhou půlhodinu a jsou skvělým místem k odpočinku, koupání, potápění či jízdě na kole.

Kolik dní v Trapani je potřeba?

Na pobyt v Trapani se doporučují alespoň 2 celé dny, pokud to plány při cestování dovolují, tak ideálně 3 dny. Pro návštěvu více než jednoho Egadského ostrova je dobré přidat jeden den na každý ostrov, například s noclehem na Favignaně nebo Levanzu, případně stále s ubytováním v Trapani jakožto výchozím bodě.

Přilehlé Egadské ostrovy také stojí za návštěvu.

Počasí Trapani

Počasí v Trapani je přívětivé velkou část roku – v podstatě od dubna až do prosince láká Trapani turisty dobrým počasím. Pokud si člověk chce užít pláže v Trapani naplno, pak jsou nejideálnějšími měsíci ty letní – červenec, srpen a září.

Cestování do Trapani

Díky nízkonákladové letecké společnosti Ryanair zažívá Trapani turistický boom. Poté, co se Ryanairu nepodařilo dosáhnout dohody s úřady v Bologni (kde chtěl Ryanair zřídit svou základnu) se mu vyplatilo zřídit základnu na letišti Trapani (které pojmenoval Trapani-Sicily).

V současné době provozuje lety mezi Trapani a řadou evropských destinací. Lze také letět do Palerma, kam létají další nízkonákladové lety například od Ryanairu a Easyjetu.

Jelikož spojení zajišťuje již zmíněná nízkonákladová společnost, letenky do Trapani bývají za přijatelné ceny. Lze tak mít například krásnou podzimní dovolenou na jihu Evropy za pár korun. Z Česka však většinou nelétají přímé lety.

Trapani spojuje železniční trať s hlavním městem sicilského regionu Palermem a s Marsalou na jihu. Mezi Trapani a Palermem jezdí také autobusová doprava, která zajišťuje spojení s nedalekým Erice, Agrigentem a dalšími městy.

Z trapánského přístavu vyplouvají trajekty na ostrovy, jako je vzdálená Pantelleria, a také do Neapole, sardinského Cagliari a Tuniska. Řidiči mohou využít dálnici (číslo 29), která spojuje Trapani s Palermem.

Vyplatí se zůstat v Trapani?

Trapani, které se nachází na pobřeží v severozápadní části Sicílie, je klenotem, který stojí za to navštívit. Toto životem kypící přístavní město je prosyceno viditelnou historií a sicilskou kulturou.

Trapani možná není nejkrásnějším městem na Sicílii, nicméně určitě je skvělým ústředním bodem, odkud se vyplatí vyrazit na některé z dalších výletů na tomto půvabném ostrově. Z návštěvy si může člověk vytvořit i krásný cestopis o Trapani.

TIP: Ani ne sto kilometrů od Sicílie se nachází Malta. Tento ostrov je přímo okouzlující.

Čím je Trapani známé?

Trapani je známé jako „město soli a plachet„. Laguna mezi městy Marsala a Trapani již více než 2 000 let zásobuje obě města solí, díky níž bohatnou. Trapani se prosadilo na mezinárodní scéně v roce 2005, kdy hostilo 8. a 9. kolo poháru Louise Vuittona.

valentina-locatelli-rxbu-mbuo48-unsplash-9477932
Trapani se přezdívá „město soli a plachet“.

Je Trapani na Sicílii bezpečné?

Trapani je bezpečné město, jen v blízkém Palermu stojí za to dodržovat běžná bezpečnostní opatření stějně jako v každém jiném velkém městě na světě. Při cestě autem a zastavení v koloně může dojít k nevyžádanému mytí oken nebo prodeji květin. Stačí si toho nevšímat a není to žádný velký problém.

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti