Kam na dovolenou v říjnu – podzimní dovolená na jihu Evropy o desítky procent levnější

Magazín
plaz-2

Podzimní dovolená je jednou z posledních příležitostí, jak načerpat energii před nadcházející zimou. Na jihu Evropy jsou teploty stále nad 20 stupni Celsia a tamní letoviska navíc nabízejí až o několik desítek procent levnější ubytování než v roce 2012. Levněji než vloni se však turisté mohou ubytovat také v evropských metropolích. Informoval o tom vyhledávač hotelů trivago.cz, který vývoj cen v turistice dlouhodobě sleduje.

Kde mohou turisté načerpat potřebnou energii na nadcházející zimu? Kam lze v říjnu ještě na poslední chvíli vyrazit za sluncem a zároveň ušetřit? Vyhledávač hotelů trivago.cz přestavuje seznam nejvýhodnějších destinací pro podzimní dovolenou nebo víkendový zájezd jako je například město Faro v Portugalsku.

Vyrazte na podzim levně za sluncem

Abyste se před nadcházející zimou ještě naposledy prohřáli, nemusíte cestovat do dalekých exotických krajin. Některá evropská letoviska stále nabízejí příjemné letní počasí. Ve většině z nich se navíc letos ubytujete až o několik desítek procent levněji než ve stejném období vloni.

Tabulku nejvýhodnějších destinací v říjnu vede celé Řecko, stejně jako jeho ostrovy, jako například Skiathos, kde se průměrné ceny za dvoulůžkový pokoj pohybují okolo 1 336 Kč a teplota vzduchu je stále na 25 stupních Celsia. Za sluncem se můžete vydat i na Mallorcu.

V letovisku Cala d’Or klesly ceny ubytování meziročně o 36 procent a průměrná cena hotelového pokoje zde tak činí 1 674 Kč. V chorvatském letovisku Pula představuje meziroční pokles celých 52 procent na nynějších 1 958 Kč za noc.

Krásnou podzimní dovolenou na jihu Evropy může být i výlet na ostrovy u Neapole, které skrývají mnoho pozoruhodných míst, včetně města Neapol samotného, stejně tak jako španělské Alicante.

Ceny Evropských hotelů v porovnání se zářím klesají

Také oblíbená evropská města nabízejí v říjnu hotelové ubytování za příznivé ceny. Většina z nich zlevnila nejen oproti předchozímu měsíci. Meziroční srovnání ukazuje, že v říjnu 2013 se cestování i cestování autem opravdu vyplatí. Například v Amsterdamu se turisté letos ubytují o 19 procent levněji než v říjnu 2012. Hotelový pokoj v Nice stojí dokonce o 25 procent méně a v Miláně úspora dosahuje výše 18 %. V porovnání s předchozím měsícem se v říjnu vyplatí zavítat také do Barcelony (pokles o 15 procent) nebo italských Benátek (pokles o 11 procent).

Kam nejvýhodněji za sluncem

PořadíDestinaceCena
1Severoegejské ostrovy, Řecko1 336 Kč
2Kréta, Řecko1 803 Kč
3Algarve, Portugalsko1 932 Kč
4Andalusie, Španělsko2 035 Kč
5Mugla, Turecko2 241 Kč
6Apulie, Itálie2 293 Kč
7Tunisko2 396 Kč
8Sicílie, Itálie2 396 Kč
9Kanárské ostrovy, Španělsko2 422 Kč
10Alghero, Sardinie2 550 Kč
Dovolená