Kronplatz: Letní cyklistika v Alpách pro děti i náročné sportovce

Evropa
kronplatz

I když nejsou vrcholky hor zrovna pod sněhem, tedy hlavně v červenci a srpnu, pořád lákají k aktivnímu pohybu. Kam se vydat v Alpách na kolo? Vyzkoušejte jízdu kolem Kronplatzu, kde cyklistické trasy nabízejí snadné sjezdy i opravdické sportovní výzvy.

Středisko Kronplatz, ležící na území Itálie kus od proslulé Cortiny d’Ampezzo, je kromě lyžování také rájem cyklistů. Údolí a přilehlé kopce jsou protkány 1 200 kilometry cyklistických i turistických tras, které spojují obce i vedlejší lesní pěšinky, a které jsou neustále udržovány v perfektním stavu.

Prázdninový region Kronplatz se pyšní nejen perfektním zázemím pro cyklisty (několik let se zde pořádal cyklistický závod Giro d’Italia). Najdeme tu i další unikáty, například zvon Concordia 2000 na vrcholku Kronplatzu, jenž je největším alpským zvonem vůbec.

Na kole do Sand in Taufers

Rodiny uvítají přívětivé cyklistické okruhy bez velkého stoupání, kde se děti příliš neunaví a mohou si hrát u vody, třeba na břehu řeky Ahr.

Jedním z nich je dobře značená trasa z Brunecku do Sand in Taufers, která vede po příjemné vesnické silnici. Tam a zpět váš tachometr napočítá jen 35 km. Kdybyste byli přece jen už v půlce výletu znavení, zpátky do Brunecku můžete dojet místním autobusem.

Je libo freeride downhill?

Opravdoví cyklističtí labužníci, kteří pohrdnou snadnými trasami, by neměli minout adrenalinový trail z Herrnsteigu. Nahoru do výšky 2 275 m vás vyveze lanovka, hned vedle její horní stanice taky začíná sjezdová trasa.

Čeká vás 7 náročných kilometrů freeride extáze, během níž překonáte desítky ostrých zatáček a 1 300 m převýšení. Pokud si nejste jisti svým strojem, v místní půjčovně spolehlivé horské kolo na sjezd bez problému seženete.

Rogalo v létě, na lyže v zimě

Nemáte adrenalinu dost? Pak vyrazte do Kronplatzu vyzkoušet tandemový paraglidingový let. S instruktorem se rozběhnete z náhorní plošiny a proletíte se nad údolím Pustertal. Zchladit rozprouděnou krev můžete večer třeba v plaveckém bazénu se saunou.

Horký vzduch finské sauny si v Kronplatzu užívají hlavně zimní návštěvníci, kteří přijíždějí za luxusním lyžováním. Kronplatz totiž zůstává hlavně jedním z nejproslulejších lyžařských středisek evropských hor.

Lyžování v Itálii ve středisku Dolomiti Superski se už několik let drží na špici alpských středisek díky svému dokonalému sportovnímu zázemí.

DovolenáVýlety s dětmi