Vyberte matraci na cesty autem. Poradíme vám, na co se zaměřit

Magazín
spani-v-kufru-auta

Chystáte se na festival, rádi kempujete nebo jen tak vyjedete na víkendový výlet? Pořiďte si do auta praktický doplněk – matraci. Ušetříte za ubytování a pohodlně se vyspíte. Přečtěte si náš článek, poradíme vám s výběrem.

Spěte kdekoliv, kde zaparkujete

Rádi cestujete autem a chcete poznat spoustu nových míst? Pořiďte si matraci do auta a stihnete toho objevit mnohem víc a ušetříte. Jak je to možné? Můžete totiž spát kdekoliv, kde zaparkujete. 

Neřešíte drahé ubytování ani čas příjezdu nebo odjezdu. Matraci nachystáte během pár minut, takže stačí zastavit, vyspat se a pokračovat. Navíc vás nezaskočí špatné počasí. Ať už sněží nebo prší, vy spíte schovaní v autě na pohodlné matraci.

Jak správně změřit prostor pro matraci v autě

Sklopte zadní sedačky a přední sedadla posuňte co nejvíc dopředu. Změřte délku rovné plochy od konce opěradel předních sedadel po hranu víka kufru. Od dveří ke dveřím změřte šířku prostoru. Podle naměřené hodnoty se orientujte při výběru. Spousta e-shopů nabízí filtrování podle rozměrů, zadejte do kolonek vaše rozměry a vybírejte rovnou mezi relevantními typy matrací.

Skládací matraci rychle rozložíte, nafukovací zabere méně místa

Na trhu existuje několik variant cestovatelských matrací. V základu se dělí na skládací a nafukovací

Skládací matrace

Nejrychleji připravíte skládací matraci. Sklopte sedačky, matraci rozprostřete do prostoru a můžete spát. Snadno se přizpůsobí spací ploše a vyrovná případné nerovnosti povrchu. Zabere však více místa při uskladnění.

Nafukovací matrace

Tuto matraci rovněž připravíte během okamžiku a její uložení zabere minimum místa. Sklopte sedačky a nafoukněte ji kompresorem, nebo volte mezi samonafukovacími modely. V takovém případě otevřete ventil a vyčkejte, než se naplní vzduchem.

spani-v-aute-matrace

Do obytňáku a karavanu vybírejte mezi klasickými matracemi

Majitelé karavanů a obytňáků nemusí přeměřovat rozměry kufru, ale vybírají přímo pro rozměry své postele. Na klasické jednolůžko postačí obvykle matrace 90 x 200, dvoulůžka většinou vyžadují matrace 180 x 200. Pokud uvedeným rozměrům vaše postel neodpovídá, nechte si vyrobit matraci na míru.

Do karavanů se nejvíce osvědčily matrace z PUR pěny, protože s ní snadno manipulujete díky nízké hmotnosti a pořizovací náklady se řadí mezi nižší. Neberte ji však do hor, v mrazech přichází o své vlastnosti a tvrdne.