Rezervace na Dostupná Šumava 2015 v pondělí začala

Magazín
autobus-sumava

Objednávky na letošní sezónu programu Dostupná Šumava přijímá ČSAD Sušice od pondělí 16. 3. 2015 od 7.00 hodin a to pouze na telefonu 376 524 541. Oznámil to NP Šumava.

Jedná se o populární program pro seniory a osoby se sníženou mobilitou, které zvláštní autobusy dovážejí do částí Šumavy, kam by se těžko a dlouho dostávali.

V roce 2015 bude Dostupná Šumava jezdit z velké části po nové trase, která zájemce zavede do jižnějších částí národního parku.

19. května začíná jarní a 29. října končí podzimní série letošních zájezdů Dostupné Šumavy do podmanivých míst přírody a krajiny, převážně ve střední části Národního parku Šumava.

Zájezdy jsou vypravovány vždy v úterý a ve čtvrtek ze Sušice od vlakového nádraží a ve středu z Vimperka od autobusového nádraží. Přepravu autobusem zajišťuje sušická provozovna společnosti ČSAD autobusy Plzeň, a.s., která už přijímá rezervace míst pro jednotlivce i organizované skupiny. Zájezd doprovází průvodce.

Nové cíle trasy jsou Bučina, Knížecí Pláně a Nový Svět u Borových Lad. Návštěva Poledníku je plánovaná téměř ve všech podzimních termínech (každý druhý čtvrtek zájezd místo na Poledník jezdí na Bučinu a Knížecí pláně). Návštěva Březníku je možná ve všech termínech.