Stezka v oblacích se už staví

Magazín
ptak-nebe

Nad Dolní Moravou u Králického Sněžníku se už staví padesátimetrová dřevěná věž s řadou atrakcí, nazvaná Stezka v oblacích, uvedl Šumperský deník. Trochu bude připomínat Stezku korunami stromů na Lipně, přesto nebude mít v České republice obdoby.

„Stavbu připravujeme. Letošní počasí trošku protáhlo zimní sezonu, takže začínáme stavět až nyní,“ řekl Deníku Martin Palán, obchodní ředitel společnosti Sněžník, která provozuje rekreační resort Dolní Morava.

Stezka v oblacích roste na hřebeni Skalka, poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. Její výška bude 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít unikátní, částečně průhledný tobogán. Ze samého vrcholu se pak naskytne výhled na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, případně Krkonoš.

Tato unikátní stavba nabídne nejen nádherné výhledy, bude také vzdělávat a bavit. Umožní Vám zažít intenzivní pocit pobytu ve výšce, kterou brázdí jen ptáci a mraky. Návštěvníci všech věkových kategorií se zde dozví zajímavosti o okolí této stavby a o mracích jako meteorologickém jevu.

Dalším lákadlem budou nejrůznější provazové chodníky, prolézací sítě, ptačí hnízda a tunely podobné těm v lanových parcích. Pro cestu dolů můžou návštěvníci využít již zmíněný průhledný tobogán, který je několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí rozhledny.

Zajímavosti