Kam letos vyrazit na dovolenou? Zkuste Asii i Ameriku

Magazín
vyrazit-na-dovolenou-zkuste-asii-ameriku

Léto klepe na dveře, a vy stále nevíte, kam letos vyrazit k moři? Máme pro vás 3 tipy na aktivní, poznávací i odpočinkovou dovolenou. Ať už si ale zvolíte jakoukoliv destinaci, důležité je, abyste si čas v ní strávený užili naplno.

Prázdniny, teplo a chvíle klidu. Jestliže nechcete jet zase do Chorvatska, ale máte chuť vyzkoušet něco nového, nechte se inspirovat naším článkem. Kam na dovolenou v zahraničí?

Co takhle vyrazit na paddleboard nebo surf do jihovýchodní Asie nebo si odpočinout na písečných plážích v Mexiku? Anebo prozkoumat nejkrásnější chrámy v Pekingu?

Za vodními radovánkami do Thajska

Thajsko je země jako stvořená pro aktivní dovolenou. Panenská příroda a krásné moře lákají k túrám, surfování i ke šnorchlování. Thajsko jednoduše dýchá exotikou. Můžete si tam dopřát relaxační masáže, meditovat, potápět se, surfovat nebo zkusit třeba paddleboard v džungli. A co by to bylo za návštěvu Thajska, kdybyste vynechali některou z nádherných bílých písečných pláží. Objevte je na ostrově Ko Lanta, který zůstává ve stínu slavnějšího Phuketu, Krabi nebo Phi Phi.

Za to je ale mnohem méně turisticky „zkažený“, a tak si tam můžete užít klid na plážích, jako je Klong Dao či Phra Ae, nebo smaragdovou jeskyni na Ko Muk. Potápění si nejvíc užijete na Ko Tao, ale vynechat nesmíte ani Bangkok. Hlavní město Thajska je plné protikladů a snoubení historie se současností.

Plážoví povaleči, zamiřte do Mexika

Chcete svou dovolenou strávit odpočinkem na pláži s drinkem v ruce? Pak jeďte určitě do Mexika. Tento kousek země omývá z jedné strany Karibské moře a z druhé Tichý oceán, takže je ideální na plážové lenošení i vodní sporty. Nádhernou pláž najdete jen 2 hodiny jízdy od Cancúnu – v městečku Tulum. Z pláže Playa Ruinas budete mít krásný výhled na mayské ruiny. Ve stejné oblasti najdete i pláž Akumal, která láká na pozorování želv a šnorchlování na korálovém útesu. Nezapomenutelné západy slunce si užijete na pláži Puerto Vallarta na pobřeží Tichého oceánu. Pláž z jedné strany lemuje modré moře a z druhé pohoří Sierra Madre. A v neposlední řadě doporučujeme i Isla Mujeres, která vás uchvátí azurovou vodou a perfektními podmínkami pro potápění.

Poznávání památek si užijete v Itálii

Evropa je celkově ideálním místem pro nadšence do historie, památek a kultury. Jestliže vás tedy nebaví polehávání na plážích a dáváte přednost poznávání památek, vyrazte do Itálie. Tahle nádherná země je historií doslova prošpikovaná. Ať už zamíříte do Říma, Benátek či Neapole, nebudete litovat. V Benátkách navštivte náměstí sv. Marka a kostel Santa Maria della Salute. V Římě je zase povinnou zastávkou náměstí sv. Petra, Piazza Navona nebo Fontána di Trevi. Řím je na památky opravdu bohatý a na jeho prohlídku si vyhraďte několik dní, abyste si město v klidu prošli. Neapol pak nabízí vše od památek přes turistiku až po odpočinek na pláži. Město samotné stihnete projít za den, ovšem Neapol je zároveň skvělým výchozím bodem pro návštěvu Pompejí, výšlap na Vesuv nebo výlet na ostrovy Capri, Ischia či Procida. Co by kamenem dohodil, je odtamtud také Amalfské pobřeží, proslavené nádhernými plážemi a typickou středomořskou architekturou.

TIP: Každý cestovatel by si měl před svým výjezdem do zahraničí sjednat cestovní pojištění, které při jakýchkoliv zdravotních potížích řešených v nemocnicích nebo se soukromými lékaři kryje škody.