Advent v pohádkovém Českém Krumlově

Magazín
cesky-krumlov

Čas Adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou a příjezdem Bílé paní. Kouzelným završením předvánočního období je pak v Krumlově živý Betlém – biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.

Adventní víkendy zpestřené staročeským vánočním trhem s punčem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město, každého svátečně naladí. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc. Své nezaměnitelné kouzlo a poetiku má v Českém Krumlově také vítání nového roku.

1. adventní týden

Už od pátku 29. listopadu se na náměstí Svornosti otevře staročeský adventní trh, který provoní punč, svařák a vánoční cukroví. U příležitosti zahájení adventního trhu zahraje v sobotu 30. listopadu na náměstí od 15.00 hodin kapela Nakřáplý šišky a poté v 16.30 hodin se návštěvníci stanou svědky odhalení patrona adventního trhu s malým ohňostrojem.

O 1. adventní neděli slavnostně rozsvítí vánoční strom a nechají do města vstoupit Advent. Advent se bude vítat i na nádvoří Prelatury, kde se za zpěvu adventních písní a v doprovodu Archanděla Gabriela přesvědčíte, že rozdává-li někdo světlo, nikdy mu neubude.

Ve středu 4. prosince vystoupí na náměstí Svornosti Komorní smíšený sbor s pásmem hornických písní a v 18.20 projde městem průvod hornických spolků a cechů s Barbořiným světlem. Na tradiční program ve formě mikulášské nadílky s proudem her, hudby a zábavy se můžete těšit ve čtvrtek 5. prosince.

O první adventní neděli můžete také zavítat do Regionálního muzea, které v neděli nabídne návštěvníkům zhlédnutí výstavy „Co by, kdyby“ a tradiční expozice zdarma. Pokud chcete originální PF, přijďte se vyfotit do Musea Fotoateliér Seidel! Zapózovat můžete v sobotu 30. listopadu a v neděli 1. prosince před dobovým zasněženým pozadím na sáňkách či na lyžích.

To však není vše. Tento krásný čas si můžete zpříjemnit i návštěvou adventních koncertů a pohádek, které navodí tu správnou vánoční atmosféru.

TIP: Vánoční atmosféra se dá užít i v zahraničí. Krásnou vánoční pohádkovou atmosféru lze také například zažít ve Francii v Disneyland Paříž.