Dominikánská republika – dovolená, co vidět, zásuvky, zajímavosti

Magazín
dovolena-dominikanska-republika

Dominikánská republika, ostrov nacházející se v Karibiku, je jednou z nejnavštěvovanějších exotických destinací v zimních měsících. Turisté z celého světa sem míří za pohádkovými plážemi lemovanými kokosovými palmami, zajímavou historií a neporušenou přírodou. Jak naplánovat nezapomenutelnou dovolenou v karibském ráji s cestovní kanceláří i na vlastní pěst?

S cestovní kanceláří, nebo bez?

Bohatou nabídku zájezdů do Dominikánské republiky nabízí například osvědčená cestovní kancelář CK Fischer. V ceně zájezdu jsou zpáteční letenky do Dominikánské republiky, ubytování v některém z hotelových resortů i stravování během celého pobytu. Stejně tak CK Fischer zajišťuje dopravu z letiště a po celou dobu pobytu je k dispozici česky nebo slovensky hovořící delegát. Cestující se tak nemusí o nic starat, všechno potřebné zařídí cestovní kancelář, která si za své služby samozřejmě účtuje příslušnou odměnu. Právě ta může navýšit celkovou cenu zájezdu, na kterou by se cestující dostal, pokud by letěl na vlastní pěst. 

Rozhodne-li se turista Dominikánskou republiku navštívit samostatně, bez doprovodu cestovní kanceláře, je nutné, aby si jako první zakoupil zpáteční letenky. Vhodné je prozkoumat cenové nabídky i okolních letišť, jako je Vídeň nebo Berlín. Následujícím krokem je výběr ubytování, které se nejlépe hledá na Booking.com. Ubytování na Booking.com je dostupné v různých cenových kategoriích a některé možnosti dokonce nabízí bezplatný letištní transfer anebo různé doplňkové služby v podobě snídaní zdarma. 

Roli v rozhodování, zda pro své cesty využít služeb cestovní kanceláře, či nikoliv, ovlivňují i další faktory. Mimo jiné například jazyková vybavenost cestovatele, úředním jazykem v Dominikánské republice je španělština, na většině míst však hovoří i anglicky.

Co si přibalit na cestu

Mezi nutnosti, které při cestě do Karibiku rozhodně nesmějí chybět v příručním zavazadle, patří:

  • Cestovní pas s platností minimálně dalších šest měsíců.
  • Digitální formulář při vstupu i výstupu ze země, jehož vyplnění je bezplatné, a kterým se musí během letištní kontroly prokázat každý cestující.
  • Adaptér, v Dominikánské republice používají zásuvky amerického typu.

Další důležité doplňky představuje opalovací krém s pokrývkou hlavy, ačkoliv se to na první pohled nezdá, sluneční paprsky mají v Dominikánské republice opravdu velkou sílu, a to i když je zataženo. Dále cestujícím mohou přijít vhod základní léky, jako je ibalgin, nebo teplejší oblečení na večer, kdy od moře fouká studenější větřík. 

V kufru by samozřejmě neměly chybět ani plavky a dostatek lehkého oblečení. Vybavit se na cesty do teplých krajin je možné například v e-shopu Shein, který nabízí módu za velmi příznivé ceny.

Plavky lze navíc díky řadě slevových kódů Wish pořídit i na dalších čínských e-shopech za přijatelné ceny. Za ušetřené peníze si mohou dámy koupit například síťované šaty přes plavky na pláž nebo zajímavé provedení žabek k moři. Aby se slečny odlišily od ostatních na pláži, co si koupit náramek na nohu z mušlí na Wish?

Tipy na aktivity

Aktivit, které se v Dominikánské republice vyplatí vyzkoušet, je spousta. Kromě vodních sportů mezi ně patří degustace rumu, kávy, čokolády a kakaa nebo zkouška místních doutníků. Zmíněné produkty jsou totiž pro Dominikánu typické, zájemci mohou navštívit i různá muzea či plantáže, kde se o celkovém výrobním procesu dozvědí zajímavé informace.

Chybět by neměla ani cesta za historií, která je nejpatrnější v Santo Domingu, hlavním městě, kde svůj život strávil například syn Kryštofa Kolumba. A v neposlední řadě je zajímavým výletem návštěva některého z národních parků nebo muzea pryskyřice. Dominikánská republika spolu s Mexikem patří k jediným zemím na světě, kde se nachází modrý jantar.