Drážďany – zábavní park, vánoční trhy

Magazín
drazdany

Drážďany mají letos jedenáct vánočních trhů. Mezi ty nejkrásnější patří středověký vánoční trh na nádvoří zámecké stáje Stallhof s nádhernou kulisou klasických historických nástěnných maleb zámecké fasády. Informovala o tom Susanne Gertoberens z Drážďanského zpravodaje.

Vchod je hned za budovou Muzea dopravy Johanneum, v blízkosti kostela Frauenkirche a možná již z dálky uslyšíte trumpety a středověké hudební nástroje, na které tam denně vyhrávají muzikanti.

O víkendech se platí vstupné, během týdne je vstup zdarma. Večer je velkou atrakcí společné koupání ve dřevěných vědrech. Tato atrakce bývá již měsíce dopředu rezervována na celou dobu trvání trhu. Ve více jak čtyřiceti středověkých stáncích trhu jsou k dostání kromě řemeslnických výrobků také voňavé dobové dobroty a nápoje. Uvidíte tu starodávné řezbáře, soustružníky, hrnčíře, neckáře, provazníky, kožešníky a řemenáře, kabátníky, truhláře, kováře a lžičkáře. A ohřát se můžete u kováře, ale také u sálajícího tepla pekařovy pece na dřevěné uhlí, nebo u grilovaných specialit.

Středověcí muzikanti tu hrají na nejzvláštnější hudební nástroje, které jste možná ještě nikdy neviděli a ani netušíte, že existují. Pokud se trochu poštěstí, uvidíte chrliče ohně, kouzelníky, třeba dokonce i rytíře na jednorožci.

Od pátku do neděle se platí vstupné, dospělí 3 eura, děti 2 eura.

Středověké vánoce: »Adventsspektakel« na nádvoří zámecké stáje Stallhof  – hlavní informace

KDE: na nádvoří zámecké stáje Stallhof, naproti kostelu Frauenkirche, mezi budovou Johanneum (Muzeum dopravy) a zámkem, koordináty: 51.052476,13.738944

KDY: 27. 11. 2013 – 06. 01. 2014 | denně 11:00–21:30 | 27. 11. 17:00–21:30 | 24. – 26.12. zavřeno

VSTUPNÉ: 3 € | 2 € (platí se pouze od pátku do neděle)

TIP: Vánoční atmosféru v Evropě lze zažít také v Berlíně, nebo trochu netradičně v Disneylandu Paříž. Tento zábavní park je kolem Vánoc ideální kombinací zábavy pro děti a kouzelné vánoční atmosféry pro celou rodinu.

Informace