Nechte se pozvat na dovolenou do malebného Irska

Evropa
irsko

Nakladatelství Jota vydalo v lednu 2017 průvodce z uznávané edice Rough Guides a tentokráte se zaměřili na jednu z nejkrásnějších evropských zemí, Irsko. Ve třetím českém vydání aktualizovaného průvodce nalezneme všechny důležité informace týkající se cestování, spoustu mapek, turistických atrakcí a taky řadu prověřených tipů, co cestou rozhodně nesmíme minout.

Průvodce Rough Guides se těší celosvětové oblibě a není se čemu divit. Taky na ně nedám dopustit a podtitulek „Odborný-obsáhlý-přehledný“ je více než výstižný. Množství map a barevných fotografií s popisky jej předurčuje k tomu, aby se tento průvodce stal nezbytností každého správného cestovatele. Oceňuji také revidované tipy, kde a za kolik přibližně se ubytovat a najíst.

Irsko, kouzelný smaragdový ostrov, země bohatá jak na rušnou historii, tak na půvabná zákoutí přírodních krás s řadou památek a pamětihodností. Do Irska se nejezdí kvůli gastronomii, ale alespoň dobrého pití tu naleznete dostatek. Přijet můžete i za kulturou a historií nebo třeba turistikou. Každý cestovatel si jistě najde to své.

Průvodce Irsko je přehledně i barevně rozřazen do několika sekcí: Úvod, Základní informace a pak už samotný Průvodce – ten je rozdělen geograficky na 16 základních lokalit. Nechybí ani oddíl Souvislosti a samozřejmostí jsou závěrečné Dodatky a rejstřík.

Když se řekne Irsko, člověku se vybaví strhující síla rozmanité přírody, svébytná města a nezdolní a hrdí lidé. Irsko je jako pozvánka do magického světa a díky turistickému průvodci Irsko se zde podíváte alespoň na stránkách knihy. A třeba vás okouzlí natolik, že si tam budete muset zajet.

Název: Irsko
Autor: Paul Clements, Paul Gray, Ciara Kennyová, Norm Longley a Ally Thompsonová
Žánr: turistický průvodce
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2017
Počet stran: 648
Hodnocení: 100%
Zpracovala: Iva Lutonská
Zdroj foto: Nakladatelství JOTA

DovolenáInformace