Szklarska Poręba s dětmi – tipy na výlety, zábavu a ubytování

Evropa

Kouzelná Szklarska Poręba, malebné město zasazené do nádherné přírody Krkonoš, je ideálním místem pro rodinnou dovolenou plnou zážitků, dobrodružství a nezapomenutelných chvil. Tato oblíbená destinace nabízí vše, co si rodiny s dětmi mohou přát – od úchvatných přírodních scenérií a vzrušujících outdoorových aktivit až po zábavné atrakce a zajímavé památky.

Děti se zde vyřádí v zábavních parcích, prozkoumají tajemné vodopády, vydají se na výlet lanovkou nebo se seznámí s fascinujícím světem minerálů. Rodiče si mohou odpočinout v útulných kavárnách, vychutnat si místní speciality nebo se projít po malebných stezkách s výhledem na majestátní horské vrcholy.

Dovolená v polských Krkonoších s dětmi je nezapomenutelným zážitkem, který nabije energií, přinese spoustu radosti a utuží rodinné pouto. Szklarska Poręba přivítá návštěvníky s otevřenou náručí a nabídne jim zážitky, na které budou ještě dlouho vzpomínat.

SHRNUTÍ ČLÁNKU

Szklarska Poręba je ideální destinací pro rodinnou dovolenou v polských Krkonoších.

Město nabízí širokou škálu aktivit pro děti i dospělé, od přírodních krás po zábavní parky.

Návštěvníci mohou obdivovat impozantní vodopády, navštívit některý ze zábavních parků nebo se vydat na výlet lanovkou na Szrenicu.

Szklarska Poręba je také známá svou sklářskou tradicí, kterou mohou turisté objevovat v místních sklárnách a muzeích.

Město nabízí řadu ubytovacích a stravovacích možností vhodných pro rodiny s dětmi.

Szklarská Poręba – základní informace

Szklarska Poręba, česky Sklářská Poruba, je půvabné město ležící na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v Dolnoslezském vojvodství v Polsku. Toto malebné horské středisko je oblíbeným cílem turistů po celý rok, a to díky své bohaté historii, úchvatné přírodě a široké nabídce aktivit pro všechny věkové kategorie.

Město se nachází v údolí řeky Kamienna a jejích přítoků, Kamieńczyka a Szklarky, a je obklopeno malebnými horami, které nabízejí nádherné výhledy a nespočet turistických tras. Sklářská Poreba je známá svou sklářskou tradicí, která sahá až do 14. století.

Malebná Szklarska Poręba zasazená do srdce Krkonoš.

Praktické informace pro dovolenou s dětmi ve Szklarské Porębě

Zde je několik praktických informací a tipů, které mohou pomoci naplánovat cestu, ubytování a stravování tak, aby si celá rodina užila bezstarostný pobyt.

Doprava

Do Szklarské Poręby se turisté z Česka snadno dostanou autem, vlakem i autobusem. Pokud cestují autem, dobou jízdy z Prahy činí zhruba 3 hodiny. Vlakem nebo autobusem je cesta o něco delší, na druhou stranu se nabízí možnost kochat se krásnou krajinou.

Ubytování

Při výběru ubytování je dobré zaměřit se na lokality blízko centra nebo hlavních atrakcí, aby bylo vše na dosah ruky. Turisté velmi dobře hodnotí následující ubytování:

 • Blue Mountain Resort: Tento moderní resort nabízí prostorné apartmány s kuchyňským koutem, ideální pro rodiny s dětmi. Děti si užijí krytý bazén s tobogánem, venkovní hřiště a hernu. Rodiče ocení wellness centrum a restauraci s dětským menu.
 • Aparting – Norwegian Valley: Tento unikátní resort se nachází v klidné části města a nabízí apartmány s plně vybavenou kuchyní a obývacím pokojem. Pro děti je zde připraveno velké kryté hřiště s prolézačkami, skluzavkami a trampolínou. Resort také disponuje bowlingovou dráhou a restaurací s dětským menu.
 • Hotel Las: Tento rodinný hotel se nachází v centru města a nabízí útulné pokoje a apartmány. Pro děti je zde připravena herna, venkovní hřiště a dětský koutek v restauraci. Hotel také organizuje animační programy pro děti.
 • Radisson Hotel Szklarska Poręba: Tento rodinný hotel, který nabízí útulné pokoje a prostorné apartmány, je ideální pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší hosty je připraven dětský koutek plný hraček a her, venkovní hřiště pro dovádění na čerstvém vzduchu a speciální dětský koutek v restauraci. Během prázdnin a víkendů hotel pořádá zábavné animační programy, které děti zabaví a rodičům dopřejí chvíli odpočinku.

Szklarska Poręba nabízí širokou škálu ubytování vhodného pro rodiny s dětmi. Návštěvníci si mohou vybrat z hotelů, penzionů, apartmánů nebo chat, které často disponují dětskými koutky, hřišti a dalšími vymoženostmi pro nejmenší návštěvníky.

Stravování

Ve Szklarské Porębě se nachází mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí pestrý výběr jídel pro dospělé i děti. Mnoho podniků má speciální dětská menu a některé dokonce disponují venkovními hřišti, kde se děti mohou vydovádět, zatímco si rodiče vychutnají svůj oběd či večeři. Mezi oblíbené restaurace patří:

 • Młyn Łukasza: Tato oblíbená restaurace a pivovar nabízí chutnou kuchyni a prostornou zahrádku s dětským hřištěm. Děti se zde zabaví na prolézačkách a houpačkách, zatímco rodiče si mohou vychutnat místní pivo a speciality.
 • Karczma Hutnika: Tato tradiční krkonošská restaurace se nachází v klidné části města a nabízí útulné prostředí s venkovním posezením a dětským hřištěm. V nabídce mají klasická polská jídla i speciality pro děti.
 • 654 Bistorante: Tato moderní restaurace nabízí italskou kuchyni s důrazem na čerstvé a kvalitní suroviny. Pro děti je připraveno speciální menu a v restauraci se nachází také dětský koutek s hračkami a omalovánkami.

Szklarska Poręba se pyšní širokou nabídkou restaurací a kaváren, které uspokojí chutě všech členů rodiny. Mnoho podniků disponuje speciálními dětskými menu a venkovními hřišti, kde se ti nejmenší zabaví, zatímco si rodiče vychutnají svůj oběd či večeři.

Tipy na výlety pro rodiny s dětmi ve Szklarské Porębě

Szklarska Poręba a její okolí nabízí nepřeberné množství aktivit a výletů, které nadchnou malé i velké návštěvníky. Zde jsou některé z nejlepších tipů:

1) Přírodní krásy

 • Vodopády Kamieńczyka a Szklarki: Tyto impozantní vodopády patří k nejkrásnějším přírodním divům Krkonoš. Procházka k nim vede po malebné stezce, která je vhodná i pro děti.
 • Mumlavský vodopád: Největší vodopád v Polsku je snadno dostupný a nabízí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.
 • Sněžka: Výstup na nejvyšší horu Krkonoš je sice náročnější, odměnou však bude dechberoucí výhled na okolní krajinu. Pro méně zdatné turisty je k dispozici lanovka.
 • Lanovka na Szrenicu: Z centra Szklarské Poręby se turisté mohou svézt lanovkou na vrchol Szrenica (1362 m n. m.), odkud se naskytá dechberoucí výhled na Krkonoše. Na Szrenici se nachází také horská chata, kde si mohou odpočinout a občerstvit se.
 • Muzeum minerálů: V tomto interaktivním muzeu mohou návštěvníci objevit fascinující svět minerálů a drahých kamenů.

2) Zábavní parky a atrakce

 • Esplanada: Tento zábavní park nabízí řadu atrakcí pro děti i dospělé, včetně horské dráhy, kolotočů, vodních skluzavek a dalších.
 • Western City: Návštěvníci mohou zažít atmosféru Divokého západu v tomto tematickém parku s kovbojskými show, jízdou na koních a dalšími atrakcemi.
 • Park miniatur Dolního Slezska: Turisté si mohou prohlédnout nejznámější památky Dolního Slezska v miniaturním provedení.
 • Dinopark Szklarska Poręba: Tento polský dinopark a zábavní park v jednom nabízí procházku lesem, kde na návštěvníky čekají modely dinosaurů v životní velikosti. Děti se mohou těšit na 6D kino, lanové centrum, dětské hřiště a další atrakce.

TIP: Turisté si ve Szklarské Porębě mohou koupit Krkonoše region card, se kterou získají slevy na vstupy do některých atrakcí a na jízdné lanovkou.

3) Další aktivity

 • Cyklostezky: Návštěvníci mohou prozkoumat okolí Szklarské Poręby na kole po některé z mnoha cyklostezek. Půjčovny kol jsou k dispozici přímo ve městě.
 • Jízda na koních: Děti i dospělí si mohou užít projížďku na koni v krásné přírodě Krkonoš.
 • Návštěva skláren: Szklarska Poręba je známá svou sklářskou tradicí. Turisté mohou navštívit některou z místních skláren a prohlédněte si, jak se vyrábí sklo.

4) Zimní dovolená

 • Lyžování a snowboarding: Szklarska Poręba nabízí několik lyžařských středisek s různými stupni obtížnosti, vhodných pro začátečníky i pokročilé lyžaře.
 • Běžky: Návštěvníci mohou prozkoumat zasněženou krajinu na běžkách po některé z upravených běžeckých tras.
 • Sáňkování: Rodiče si s dětmi mohou užít spoustu zábavy při sáňkování na některém z místních kopců.

Sklářská Poruba je ideální destinací pro rodinnou dovolenou, individuální cestovatele i pro milovníky polských lázní. Město nabízí pestrou paletu aktivit pro všechny věkové kategorie.

Děti se zabaví v aquaparku, na bobové dráze nebo v lanovém parku. Dospělí si užijí horské túry, cyklovýlety, rafting nebo projížďku na koni. Pro milovníky relaxace je k dispozici široká nabídka termálních lázní a wellness center. Večer se může celá rodina pobavit v některé z útulných restaurací nebo hospůdek s živou hudbou.

Szklarska Poręba – ráj pro rodinnou dovolenou plnou zážitků.

Zajímavosti o Szklarské Porębě

Szklarska Poręba je malebné město ležící na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš v jihozápadním Polsku. Oblíbené turistické středisko s bohatou historií láká návštěvníky krásnou horskou přírodou, lázeňskými procedurami a možností sportovního vyžití. Město je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a lyžování. Nechybí ani zajímavá muzea, historické památky a malebné restaurace s tradiční polskou kuchyní.

Jaké zajímavosti jsou s tímto místem spojené?

 • Sklářská tradice: Szklarska Poręba je proslulá svou bohatou sklářskou historií. Město bylo založeno ve 14. století skláři, kteří zde objevili křemen, ideální surovinu pro výrobu skla.
 • Vodopády: Szklarska Poręba se pyšní hned dvěma impozantními vodopády – Kamieńczykem a Szklarkou. Kamieńczyk je s výškou 27 metrů nejvyšším vodopádem v Krkonoších.
 • Mumlavský vodopád: Jen kousek od Szklarské Poręby se nachází Mumlavský vodopád, který je s výškou 10 metrů největším vodopádem v Polsku.
 • Tajemné štoly: Pod Szklarskou Porębou se nachází rozsáhlá síť štol, které byly vybudovány během druhé světové války. Dodnes není zcela jasné, k čemu měly sloužit, což dodává tomuto místu tajemnou atmosféru. Některé z nich jsou přístupné veřejnosti.
 • Krkonošské legendy: Szklarska Poręba je opředena mnoha legendami a pověstmi. Jednou z nejznámějších je legenda o Duchu hor, který prý střeží poklady ukryté v horách.

Szklarska Poręba je zkrátka ideálním místem pro dovolenou s dětmi v Polsku. Ať už se návštěvníci vydají na výlety v okolí Szklarské Poręby, navštíví s dětmi zábavní parky nebo si užijí některou z mnoha dalších aktivit, které toto malebné město nabízí, jedno je jisté – ve Szklarské Porębě se nudit nebudou.