Wellness Polsko – relax blízko hranic

Evropa

V dnešní uspěchané době je péče o tělo i duši nezbytností. Wellness se stalo synonymem pro relaxaci, regeneraci a celkové zlepšení životní pohody. Proč tedy za ním cestovat daleko, když ho lze objevit hned za našimi hranicemi? Polsko, často opomíjená wellness destinace, nabízí překvapivě širokou škálu možností pro všechny, kdo touží po odpočinku a načerpání nové energie.

Wellness v Polsku je mnohem více než jen léčebné lázně. Od moderních wellness hotelů a resortů s all inclusive službami, přes tradiční lázeňská města s léčivými prameny, až po unikátní regionální procedury a aktivity v přírodě – to vše Polsko nabízí za příznivé ceny a často jen kousek od českých hranic.

Ať už člověk hledá luxusní SPA hotel v Polsku s kompletním servisem, nebo útulný penzion v polských Beskydech s rodinnou atmosférou, v Polsku si zaručeně vybere.

Polsko je vhodnou variantou i pro budoucí maminky, které mohou řešit, kam na dovolenou v těhotenství.

SHRNUTÍ ČLÁNKU

Polsko je atraktivní a cenově dostupná wellness destinace s bohatou nabídkou lázeňských měst, moderních wellness hotelů a resortů, i možností relaxace v přírodě.

Polské lázně se pyšní dlouhou tradicí a nabízejí širokou škálu léčebných procedur využívajících minerální prameny a léčivé bahno.

Wellness hotely a resorty v Polsku poskytují komplexní služby včetně saun, bazénů, masáží, fitness a gurmánských zážitků, často v režimu all inclusive.

Polsko nabízí unikátní regionální speciality jako jantarovou terapii, mléčné koupele, procedury se solí z Wieliczky a bylinkami z Tater, a také wellness pobyty na farmách.

Příroda Polska vybízí k wellness aktivitám jako horská turistika, cyklistika, procházky v národních parcích, vodní sporty na Mazurských jezerech, jóga a meditace.

Léčivé prameny a lázně v Polsku

Polsko se může pochlubit bohatou lázeňskou tradicí sahající až do středověku. Díky svým četným minerálním pramenům a léčivým bahnům si země vysloužila pověst „evropského lázeňského srdce„. Polské lázně jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají jak relaxaci, tak i ozdravné účinky přírodních zdrojů.

Lázně v Polsku nabízejí širokou škálu léčebných procedur zaměřených na různé zdravotní problémy. Minerální koupele, bahenní zábaly, inhalace, pitné kúry a další terapie využívají blahodárných účinků místních pramenů a pomáhají při léčbě pohybového aparátu, dýchacích potíží, kožních onemocnění a mnoha dalších neduhů.

Mezi nejznámější a nejvyhledávanější polské lázně patří:

 • Krynica-Zdrój: Tato perla polských lázní se nachází v malebném údolí Beskyd. Je proslulá svými minerálními prameny, čistým vzduchem a nádhernou přírodou. Kromě tradičních lázeňských procedur nabízí Krynica-Zdrój také lyžování, turistiku a další outdoorové aktivity.
 • Ciechocinek: Toto historické lázeňské město se nachází v centrálním Polsku a je známé svými unikátními dřevěnými inhalačními pavilony, kde se návštěvníci mohou nadýchat léčivého vzduchu bohatého na minerály. Ciechocinek se také pyšní největšími solnými gradacemi v Evropě, které vytvářejí působivou kulisu pro relaxační procházky.
 • Lądek-Zdrój: Toto malebné lázeňské město se nachází v Sudetách a je specializované na léčbu kardiovaskulárních chorob a nemocí pohybového aparátu. Lądek-Zdrój nabízí moderní léčebná zařízení a širokou škálu procedur, včetně balneoterapie, fyzioterapie a rehabilitace.
 • Kudowa-Zdrój: Toto lázeňské město se nachází v blízkosti českých hranic a je ideální volbou pro ty, kteří hledají wellness v Polsku u hranic. Kudowa-Zdrój nabízí moderní aquapark s termálními bazény, saunami a dalšími atrakcemi, stejně jako tradiční léčebné procedury.
 • Terma Bania: Tento moderní lázeňský komplex v Białce Tatrzańské láká návštěvníky termálními bazény s výhledem na Tatry, rozmanitým saunovým světem a nabídkou wellness procedur. Terma Bania nejsou jen obyčejnými termálními lázněmi. Je to místo, kde se setkává luxus s přírodou a kde si může každý návštěvník dopřát jedinečný zážitek pro tělo i mysl.

Kromě tradičních lázeňských oblastí nabízí Polsko unikátní možnost relaxace a regenerace u svých malebných jezer. Mnoho hotelů a penzionů v okolí Mazurské jezerní plošiny, Pomořanska nebo Kašubska se specializuje na wellness pobyty, které kombinují relaxační procedury s krásou přírody.

Wellness pobyty a hotely v Polsku

Polsko se v posledních letech stalo vyhledávanou destinací pro wellness pobyty díky své široké nabídce moderních a luxusních hotelů a resortů. Pokud člověk hledá wellness v Polsku s all inclusive, kde si užije kompletní relaxaci a péči o tělo i duši, polské wellness hotely rozhodně nezklamou. Velmi oblíbený je například i wellness hotel Elements. Jaké má hotel Elements recenze?

Wellness hotely v Polsku nabízí mnohem více než jen ubytování. Návštěvníci se mohou těšit na širokou škálu služeb, včetně:

 • Sauny a bazény: Většina wellness hotelů disponuje různými typy saun (finská, parní, infrasauna) a bazény (vnitřní, venkovní, termální), kde si návštěvníci mohou odpočinout a načerpat energii.
 • Masáže a kosmetické procedury: Návštěvníci si mohou dopřát relaxační masáž, aromaterapii, bahenní zábal nebo jinou proceduru, která je zbaví stresu a napětí.
 • Fitness a sportovní aktivity: Mnoho wellness hotelů nabízí moderní fitness centra, skupinové lekce jógy, pilates nebo aqua aerobiku, a také venkovní aktivity jako tenis, golf nebo cyklistiku.
 • Gurmánské zážitky: Wellness hotely se často pyšní vynikajícími restauracemi, které servírují zdravá a chutná jídla připravená z čerstvých místních surovin.

Pokud člověk hledá wellness v Polsku blízko hranic, může si vybrat z mnoha hotelů a resortů v pohraničních oblastech, jako jsou například Jizerské hory nebo polská část Beskyd. Tato místa nabízejí jak skvělé wellness služby, tak krásnou přírodu a možnost aktivního odpočinku. Skvělou volbou může být také Platinum Mountain Hotel poblíž Krkonoš.

Mezi nejlepší wellness hotely v Polsku patří například:

 • Hotel Gołębiewski Karpacz: Tento luxusní resort v Krkonoších nabízí širokou škálu wellness služeb, včetně aquaparku, saunového světa a několika restaurací.
 • Hotel Sandra SPA Karpacz: Tento hotel v srdci Krkonoš nabízí hostům nejen luxusní ubytování a špičkovou gastronomii, ale především širokou škálu wellness procedur a relaxačních aktivit pro dokonalou regeneraci těla i ducha.
 • Hotel Bukovina Terma Hotel Spa: Tento moderní hotel v Bukowině Tatrzańské se nachází v srdci Tater a nabízí nádherný výhled na hory. Návštěvníci se mohou těšit na vnitřní i venkovní bazény, sauny, masáže a další procedury.
 • Hotel Arłamów: Tento exkluzivní resort v Bieszczadách nabízí luxusní ubytování, špičkové wellness centrum a širokou škálu sportovních aktivit, včetně golfu, tenisu a jízdy na koni.
 • Lake Hill Resort & Spa: Tento luxusní hotel v srdci polských Krkonoš nabízí dokonalou kombinaci relaxace a aktivního odpočinku. S výhledem na malebné jezero Sosnówka a obklopený horskou přírodou, láká hosty svým moderním designem, špičkovým wellness centrem a vynikající gastronomií.

Ať už člověk hledá romantický wellness pobyt v Polsku pro dva, rodinnou dovolenou s dětmi nebo relaxační víkend s přáteli, polské wellness hotely a resorty nabídnou nezapomenutelný zážitek.

Polská wellness centra nabízejí širokou nabídku relaxačních procedur a terapií.

Wellness v Polsku a regionální speciality

Polsko není jen zemí léčivých pramenů a moderních wellness center. Nabízí také řadu unikátních regionálních specialit, které obohatí každý wellness pobyt o nezapomenutelné zážitky.

1) Jantarová terapie

Jantar, zkamenělá pryskyřice borovic, je symbolem polského pobřeží Baltského moře. Využívá se pro výrobu šperků i v kosmetice a wellness procedurách. Jantarová terapie zahrnuje masáže s jantarovým olejem, zábaly s jantarovým práškem a další procedury, které mají blahodárné účinky na pokožku, klouby a celkovou pohodu.

2) Mléčné koupele

Tato tradiční polská procedura využívá blahodárných účinků mléka na pokožku. Mléčná koupel zjemňuje a hydratuje pokožku, zklidňuje podráždění a podporuje regeneraci. Návštěvníci si ji mohou dopřát v některých wellness hotelech a lázních po celém Polsku.

3) Sůl z Wieliczky

Solný důl ve Wieliczce je jedním z nejstarších a nejznámějších solných dolů na světě. Sůl z Wieliczky se používá jak v kuchyni, tak i v kosmetice a wellness procedurách. Inhalace solného aerosolu pomáhá při léčbě dýchacích potíží, solné koupele mají blahodárné účinky na pokožku a solné peelingy ji zanechávají jemnou a hladkou.

4) Bylinky z Tater

Tatranské hory jsou domovem mnoha léčivých bylin, které se používají v tradiční polské medicíně i v moderních wellness procedurách. Bylinné koupele, masáže s bylinnými oleji a zábaly s bylinnými směsmi mají relaxační a regenerační účinky na tělo i mysl.

5) Wellness farmy

Pokud člověk hledá klid a odpočinek v přírodě, wellness farmy jsou ideální volbou. Mnoho farem v Polsku nabízí ubytování, domácí stravu a různé wellness aktivity, jako jsou procházky v přírodě, jízda na koni, rybaření nebo relaxace v sauně.


Skvělou příležitostí k objevování místní polské kultury a tradic jsou trhy, které se konají pravidelně v Szklarské Porębě a nabízejí návštěvníkům široký výběr místních produktů. Stánky jsou plné čerstvých potravin, jako jsou sezónní ovoce a zelenina, domácí marmelády, sýry a uzeniny.


Wellness aktivity v přírodě

Polsko je zemí s rozmanitou a krásnou přírodou, která nabízí nekonečné možnosti pro wellness aktivity pod širým nebem. Čistý vzduch, klidná atmosféra a nádherné scenérie jsou ideální kulisou pro relaxaci, regeneraci a načerpání nové energie.

 • Horská turistika a cyklistika

Tatry a Krkonoše jsou rájem pro milovníky horské turistiky a cyklistiky. Návštěvníci se mohou vydat na nenáročné procházky po značených stezkách, nebo si troufnout na náročnější výstupy na horské vrcholy. Čerstvý horský vzduch, nádherné výhledy a fyzická aktivita zaručeně pročistí hlavu a dodají energii.

 • Procházky v národních parcích

Polsko se pyšní několika národními parky, které jsou domovem vzácných rostlin a živočichů. Návštěvníci se mohou vydat na procházku do Bialowiežského pralesa, kde mohou obdivovat staleté duby a zubry, nebo do Slowinského národního parku, kde se nacházejí pohyblivé písečné duny.

 • Vodní sporty na Mazurských jezerech

Mazurská jezera jsou největší skupinou jezer v Polsku a nabízejí ideální podmínky pro vodní sporty. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet jachting, windsurfing, kitesurfing, paddleboarding nebo kanoistiku. Plavba po klidné hladině jezera a obdivování okolní přírody je skvělým způsobem, jak se uvolnit a zapomenout na stres.

 • Jóga a meditace v přírodním prostředí

Mnoho wellness hotelů a resortů v Polsku nabízí jógu a meditační kurzy v přírodním prostředí. Cvičení jógy na břehu jezera, v lese nebo na louce pomůže propojit se s přírodou a nalézt vnitřní klid.

Pobyt v přírodě má prokazatelně pozitivní účinky na naše zdraví a psychickou pohodu. Snižuje stres, zlepšuje náladu, posiluje imunitu a podporuje kreativitu. Proto se doporučuje zařadit wellness aktivity v přírodě do svého programu při návštěvě Polska.

Jóga uvolňuje tělo i mysl a pomáhá najít vnitřní rovnováhu.

Wellnes a SPA hotely v Polsku – dovolená pro každého

Polsko je skutečným pokladem pro všechny milovníky wellness. Ať už člověk hledá nejlepší wellness v Polsku s luxusními procedurami a špičkovými službami, nebo dává přednost klidnějšímu wellness pobytu v polské přírodě, tato země nabídne vše, co je potřeba k dokonalé relaxaci a regeneraci.

Pokud člověk touží po odpočinku v blízkosti domova, Polsko nabízí mnoho wellness u hranic. A pokud hledá kombinaci relaxace a aktivního odpočinku, wellness v polských Beskydech jsou ideální volbou.

Pro ty, kteří si chtějí dopřát maximální pohodlí a bezstarostnou dovolenou, je wellness v Polsku s all inclusive tou správnou volbou. V luxusních SPA hotelech v Polsku si mohou užívat neomezený přístup k wellness službám, gurmánské zážitky a další výhody.

Ať už se člověk rozhodne pro jakýkoli typ wellness pobytu, Polsko ho překvapí svou rozmanitostí, krásnou přírodou a pohostinností svých obyvatel. Mezi velmi oblíbené hotely v Polsku patří například i Hotel Elements, Platinum Moutain Hotel a Blue Mountain Resort.