Hotel Mercure Polsko – recenze, ubytování, wellness
Hotel Mercure Szklarska Poręba Resort & Spa je prestižní ubytovací zařízení, které se nachází v malebném horském městečku...
Číst vícePokud někdo hledá zábavnou, společenskou a relaxační lokalitu s krásnou pláží v Polsku, Kolobřeh je tím pravým místem k návštěvě. Jaká jsou nejoblíbenější místa pro turisty? Podél polského pobřeží toho lze samozřejmě zažít mnohem víc, záleží jen na tom, za jakým účelem sem člověk jede.
Prameny pitné minerální vody a ložiska rašelinového bahna učinily z města poměrně oblíbené lékařské středisko specializující se na nemoci pohybového ústrojí, dýchacího ústrojí a řadu onemocnění kardiovaskulárního, endokrinního a nervového systému.
Kolobřeh, nebo také Kolobrzeg, se nachází v centru polského pobřeží Baltského moře, na hranici s Trzebiatowským pobřežím a rovinami Gryficka a Bialogardzka. Nachází se při ústí řeky Parsety do Baltského moře a leží v průměrné nadmořské výšce 8 m. Město leží 150 km od Štětína, hlavního města Západopomořanského vojvodství, a 44 km od Koszalinu.
Kolobrzeg je od otevřeného moře oddělen pásem písečných dun, z nichž některé dosahují výšky až 10 m. Přestože zdejší podnebí bývá často drsné a větrné, Kolobrzeg se stále může pochlubit nejvyšším slunečním svitem na polském pobřeží.
Velice populární ubytování u Baltu v Polsku je právě v malebném pobřežním městě Kolobřehu. Láká návštěvníky k příjemnému pobytu na břehu Baltského moře. Návštěvníci zde naleznou různorodou nabídku ubytování, která uspokojí každý vkus.
Ubytovací nabídka v Kolobřehu zaručuje pestrý výběr, ať už cestující hledají luxusní wellness pobyt v Polsku, rodinný apartmán nebo ekonomické možnosti pro svůj pobyt u moře.
Kolobrzeg (a německy Kolberg) je malé letovisko v Polsku s rozlohou 25,7 km2 a počtem obyvatel kolem 50 000. Polský Kolobřeh leží na pobřeží Baltského moře a je partnerským městem černomořského letoviska zvaného Feodosia.
Kolobrzeg, rychle se rozvíjející přístavní město a největší lázně na polském pobřeží, již dlouho přitahuje domácí i zahraniční návštěvníky. Moře a 12 km dlouhá krásná pláž, cenné historické památky, čistý vzduch, rozsáhlé zelené plochy a výběr zábavních aktivit dělají z Kolobřehu, stejně jako z města Gdaňsk, velmi oblíbené místo pro dovolenou.
Letovisko nabízí mnoho možností zábavy a trávení volného času: účast na pestrých festivalech a hudebních koncertech, návštěvu klubů a restaurací s tematickými večery, plavbu na jachtách a lodích, plavbu na pirátské lodi nebo vikingské lodi, pěší turistiku v oceanáriu, turistické výlety na kole a tradiční rybolov v Kolobřehu.
V Braunschweigském paláci a v jeho pobočce na Gerchakově ulici lze navštívit muzeum zbraní, kde se nachází bohatá sbírka zbraní z různých období. V muzeu se návštěvníci mohou dozvědět více o středověkých zbraních, prohlédnout si rytířská brnění, kroužkové zbraně, rapíry, meče a piky, ale i obléhací zbraně, jako jsou katapulty a děla.
Muzeum obsahuje také samostatnou expozici věnovanou námořní tematice, kde jsou zajímavé zejména starověké navigační nástroje. Neméně zajímavé jsou i zbraně z polských povstání 18. a 19. století a uniformy vojáků ze světových válek 20. století. Mimochodem, muzeum má otevřené nádvoří s modely vojenských letadel, automobilů, dělostřelectva a obrněných vozidel.
Souhrnné muzeum evropských zbraní se nachází také v italské Brescie. Jedná se o jednu z nejucelenějších sbírek evropských zbraní a zbroje.
V centru Kolobrzegu se nachází historická budova radnice postavená v roce 1829 v novogotickém stylu architektem Karlem Schinkelem. Zajímavostí je, že budova radnice byla postavena na základech středověké radnice, takže na tomto místě vždy sídlila městská správa.
Stará budova byla bohužel zničena během napoleonských válek. Při plánování nové radnice se však architekt snažil napodobit drsný a vznešený vzhled předchozí budovy. Vznikla tak dvoupatrová budova v podobě středověké obranné věže s vnitřním nádvořím a vysokými gotickými klenbami. Fasádu z červených cihel zdobí nejen vysoká okna, ale také obligátní hodiny se znakem města Kolobrzeg.
Mimochodem, v severovýchodní části radnice se od 16. století dochovaly některé architektonické prvky, včetně potupného sloupu, ke kterému byli přivazováni zločinci.
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie je další starobylou památkou města, částečně dochovanou ze XIV. století. Katedrála byla postavena v gotickém stylu na místě ještě staršího kostela svatého Mikuláše a pod svůj strop dokázala pojmout až 9 tisíc farníků. Během druhé světové války však byla stavba zničena bombami. Zachovala se jen její malá část, která se po rekonstrukci stala bazilikou.
Dnes je bývalá katedrála díky své vysoké věži vidět z dálky a nedaleko lze obdivovat klenutá vysoká okna zdobená barevnými mozaikami s biblickými náměty. Uvnitř jsou zázračně zachované poklady, jako je dřevěný oltář z 15. století, několik středověkých náhrobků s dosud viditelnými epitafy, biblické fresky a gotický svícen z roku 1327.
Několik pokladů bylo nalezeno také v německém Trieru.
Kolobrzeg má vlastní 26 metrů vysoký maják, který nejen ukazuje cestu lodím, ale také zve turisty k obdivování výhledů na Baltské moře ze svého dvojitého ochozu. Uvnitř majáku se navíc nachází fungující muzeum minerálů s rozsáhlou sbírkou minerálů.
Tento maják ze 17. století tvoří vstup do přístavu Kołobrzeg. Oficiálně pochází z roku 1666 a jeho zajímavou historií je, že byl kdysi během druhé světové války vyhozen do povětří německými ženisty. V dnešní době je přestavěn z červených cihel a na jeho základně se nyní nachází již zmíněné muzeum minerálních hornin.
Na okraji letoviska Kolobrzeg se nachází malebná botanická zahrada Hortulus. Zahrada je otevřena po celý rok a je jediná svého druhu v Polsku, která je rozdělená do tematických zón. Dá se říci, že v Hortulusu není jedna zahrada, ale osmadvacet, protože každá zóna je jedinečná a zařízená v určitém stylu.
Je zde například anglická zahrada, francouzská, italská, čínská a japonská, alpská louka, vřesová louka, kamenný park, vodní park, zahrada aromatických bylin atd.
Zvláštní zájem návštěvníků vzbuzují zahrady smyslů a zahrady s různými květinami, ale pouze jedné barvy. Aleje zdobí sochy, bludiště, zahradní domky, figurální záhony, vázy s růžemi, keře střižené do efektních tvarů, jezírko, elegantní mosty a lavičky.
Dalším zajímavým a poučným místem pro turisty v Kolobrzegu je Muzeum jantaru. Nachází se zde rozsáhlá sbírka „slunečních kamenů“ různého stáří, velikostí a odstínů. Návštěvníci muzea se mohou dozvědět vše o vzniku jantaru, jeho vlastnostech a kvalitách, využití v kosmetice a léčitelství.
Navíc, mezi exponáty lze vidět i starobylé nástroje používané ke zpracování drahokamů a tvorbě šperků. V muzeu je také prodejna suvenýrů, kde si turisté mohou zakoupit mnohé suvenýry. Koupit lze například výrobky z jantaru, hotové šperky nebo si objednat vytvoření individuálního výrobku s kamenem, který se vám líbí.
Večerní procházky po hlavním mole letoviska jsou pro hosty Kolobřehu povinností. Jedná se o malebné místo s molem dlouhým 220 metrů, které zdobí pavilony, kavárny s výhledem na Baltské moře a kiosky a také svítilny, které se večer rozsvěcují a pravidelně mění barvy.
Takové rozhodnutí o osvětlení zbarví moře do jasných a krásných barev, že fotografie vypadají kouzelně. Mimochodem, vedle mola se po břehu procházejí rackové a bílé labutě, které si od chodců rády berou pamlsky.
SCHLIEFFEN HOUSE: Zámek postavený v gotickém slohu v 15. století okamžitě vyniká mezi ostatními domy tmavými cihlovými zdmi, sedlovou taškovou střechou, neobvyklým tvarem a obloukovými okny, zmenšujícími se směrem vzhůru. V současnosti je nejstarší obytnou budovou v letovisku.
HISTORICKÉ MUZEUM: V budově radnice se nachází muzeum, jehož exponáty jsou věnovány historii Kolobrzegu. S pomocí průvodce se návštěvníci mohou dozvědět mnoho zajímavostí o historické minulosti Kolobrzegu a ihned zhlédnout film o tomto letovisku.
PRAŠNÁ VĚŽ: Budova Prašné věže je jednou ze dvou historických památek Kolobrzegu, které přežily světové války. Prašná věž, nebo jak se jí říká Lotowská věž, byla postavena již ve středověku (přibližně ve XIV. století) a byla tehdy součástí obranného systému města. Z celé hradby, která kdysi obklopovala Kolobrzeg a chránila ho před nájezdy, se ve skutečnosti zachovala pouze jedna z věží.
Díky specifickému mikroklimatu a přírodním léčivým produktům (léčivé bahno a solanka) patří Poslký Kolobřeh k oblíbeným přímořským lázním. Město má skvělé hotelové zázemí, kvalifikovaný základní i odborný zdravotnický personál a diagnostické a terapeutické zařízení nezbytné pro uspokojení potřeb pacientů všech věkových kategorií.
Jedná se o jedny z nejvýznamnějších lázní pro léčbu onemocnění dýchacího, pohybového a kardiovaskulárního systému spolu s onemocněními endokrinního systému a metabolismu. Specializuje se také na léčbu dětí.
Každoroční kalendář Kolobrzegu je nabitý atraktivními akcemi, z nichž nejoblíbenější je Trh soli (obchodní akce, podobně jako starobylý Mariacki trh) a dvakrát ročně se zde konající mezinárodní folklorní setkání „Interfolk“, které se koná od roku 1992 (na prvním festivalu se sešlo asi 100 folklorních souborů z celého světa).
Z městského přístavu se lze vydat na výlet lodí na ostrov Bornholm a Ruggii a v této oblíbené rybářské oblasti je dobře postaráno i o rybáře. Je to také dobrá základna pro pěší a cyklistické výlety. Nicméně k dalším oblíbeným městům, jako je Štětín, Gdaňsk nebo Sopoty, se člověk dostane až po několikahodinové cestě autem. Za návštěvu v Polsku stojí také krásné město Vratislav nebo termální lázně Bania v Polsku.
Publikováno: 21. 1. 2023
© 2024 iCesty.cz. Všechna práva vyhrazena.
Nakódoval leoslang.cz