Trevír, Německo – památky, zajímavosti, co vidět

Evropa

Trevír, město v německé spolkové zemi Porýní-Falc, je nejstarším městem v Německu. Město bylo založeno Římany v roce 16 př. n. l. a má bohatou historii a mnoho historických památek. Jednou z nejznámějších památek v Trevíru je Porta Nigra, což je velká zrekonstruovaná římská brána. Je to největší římská brána severně od Alp a patří k nejvýznamnějším památkám ve městě. Mezi další římské ruiny patří Císařské lázně, amfiteátr a ruiny císařského paláce. Co dále nabízí Trevír a co vidět v Trevíru?

Po staletí byl Trevír významným centrem křesťanství v Evropě. Ve městě se narodil slavný teolog a filozof Augustin z Hippo a nachází se zde nejstarší katedrála v Německu, Trevírský dóm. Katedrála byla postavena ve 4. století a je oblíbeným turistickým cílem.

Co je možné ve městě navštívit a čím dále je město zajímavé?

Trevír

V Trevíru se nachází také mnoho muzeí. Ve městě se nachází řada uměleckých galerií, které vystavují díla místních i zahraničních umělců, a také řada archeologických a historických muzeí. Mezi další zajímavosti Trevíru patří Dům Karla Marxe, údolí řeky Mosely a malebné vinice a krajina v okolí.

Trevír je oblíbeným cílem cestovatelů. Díky své bohaté historii, kultuře a úchvatné krajině je město skvělým místem pro poznávání a zážitky z toho nejlepšího z Německa. Díky mnoha zajímavostem a památkám je Trevír místem, které musí navštívit každý, kdo zavítá do Německa (stejně jako další města, jako je například Rostock, Schwerin, Cáchy, nebo Füssen).

Trevír, Německo

Trevír (Německo) je jedno z nejstarších německých měst, které bylo založeno Římany v roce 16 př. n. l. Trevír se nachází v údolí řeky Mosely na břehu řeky Mosely a má dlouhou a fascinující historii, která mu zanechala jedinečnou kulturu a řadu světově proslulých atrakcí.

Trevír v Německu byl založen Římany jako Augusta Treverorum, pevnostní město na ochranu před nájezdy germánských kmenů. Pod nadvládou Římské říše se město stalo významným obchodním centrem a rozvinulo prosperující hospodářství. Město se nakonec rozrostlo a stalo se největším sídlem v regionu a jedním z nejdůležitějších měst Západořímské říše.

Historie Trieru (i tak je někdy označovaný Trevír i v českých pramenech) je však mnohem bohatší.

Trier – historie

Po pádu Římské říše se Trevír stal sídlem merovejských králů a později karolinské říše. V této době město vzkvétalo a bylo známé jako jedno z nejmocnějších a nejvlivnějších měst v Evropě. V tomto období byly také postaveny některé z nejznámějších památek města, jako je Porta Nigra a katedrála sv. Petra.

Na počátku 15. století se Trieru zmocnili Francouzi, kteří z něj učinili hlavní město Trevírského vévodství. Právě v tomto období dosáhl počet obyvatel města svého vrcholu, když zde žilo přibližně 20 000 obyvatel. Město však brzy upadlo a v 18. století se stalo téměř zapomenutým městem.

Německé město Trier

V 19. století zaznamenal Trier opětovný nárůst popularity díky blízkosti Francie a atraktivní architektuře. V této době bylo město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Od té doby zaznamenává město stálý nárůst turistického ruchu a dnes patří k nejnavštěvovanějším městům v Německu.

Dnes je Německé město Trier živé a okouzlující město, které spojuje svou starověkou římskou historii s moderním vybavením.

Město Trevír – zajímavosti

S Trevírem se pojí celá řada zajímavosti.

 • Město Trevír je nejstarší město v Německu, které bylo založeno Římany.
 • Německé město Trier byl kdysi hlavním městem Západořímské říše a sídlem císaře Konstantina Velikého.
 • V Trevíru se nachází největší římský amfiteátr severně od Alp. Byl postaven ve 2. století našeho letopočtu a stojí dodnes.
 • Město Trevír je známé svými dobře zachovalými římskými památkami, jako je Porta Nigra (Černá brána) a Císařské lázně.
 • Trevír je také známý svou vynikající kuchyní. Je rodištěm oblíbené pizzy „trevírského typu“, která se připravuje z tenké křupavé kůrky a je posypaná rajčaty, olivami, cibulí a sýrem mozzarella.
 • V německém městě Trier se nachází také nejstarší univerzita v Německu, Trevírská univerzita, která byla založena v roce 1473.
 • V blízkosti Trevíru se nachází světoznámá vinařská oblast Moselle a město je skvělým místem pro ochutnávku místních vín.
 • Trevír je známý svými vánočními trhy, které se konají každý prosinec na hlavních náměstích města. Jsou skvělým místem, kde turisté mohou najít jedinečné dárky a ochutnat místní speciality.
 • Ve městě se nachází také mnoho krásných parků a zahrad, například zahrada Karla Marxe, v níž je umístěna bronzová busta slavného filozofa.
 • Trevír je rodištěm Karla Marxe, vlivného německého filozofa a ekonoma 19. století.

Jak je to v Trevíru s počasím a na co se připravit?

Počasí Trevír

Počasí (Trevír) je obecně mírné, s teplými a suchými léty a chladnými a vlhkými zimami. V létě teploty obvykle dosahují až 25 °C, v některých dnech až 30 °C.

Letní Trevírské počasí nabízí obvykle poměrně slunečné měsíce, ale lze očekávat srážky v podobě slabých přeháněk nebo bouřek.

V zimě se teploty obvykle pohybují v rozmezí od 0 °C do 10 °C, přičemž v některých dnech klesají až k -5 °C. Sněžení je v Trevíru vzácné, ale čas od času se může vyskytnout. Častější jsou dešťové srážky a zimní měsíce mohou být poměrně vlhké.

Jarní a podzimní měsíce bývají mírné a příjemné. Teploty se obvykle pohybují mezi 10 °C a 20 °C a déšť je běžný po celou sezónu.

Celkově mí Trevír počasí s mírnými teplotami po celý rok. Teplá léta a chladné zimy z něj činí skvělou destinaci pro ty, kteří si chtějí odpočinout od extrémního počasí.

Trevír památky

Trevír je německé město s bohatou a dlouhou historií a nachází se v něm mnoho krásných a historicky významných památek. Mnoho z těchto památek souvisí s Římskou říší nebo jejím vlivem v regionu.

Snad nejznámější památkou v Trevíru je Porta Nigra. Jedná se o starověkou městskou bránu postavenou kolem roku 180 n. l., která stojí dodnes. Tato brána je nejvýznamnější římskou památkou v Německu a je považována za symbol města. Byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Další významnou Trevír památkou jsou Kaiserthermen neboli Císařské lázně. Tento rozsáhlý komplex byl postaven ve 3. století n. l. a sloužil jako veřejné lázně pro obyvatele Trevíru. Lázně jsou stále v pozoruhodně dobrém stavu a návštěvníci si mohou prohlédnout tři patra komplexu.

Další významnou Trevír památkou je amfiteátr. Byl postaven ve 2. století n. l. a mohl pojmout až 20 000 lidí. Amfiteátr sloužil k pořádání gladiátorských zápasů i dalších podívaných. Dnes se využívá jako místo konání koncertů a dalších akcí.

Barbarathermen jsou římské lázně, které byly postaveny ve 4. století našeho letopočtu. Barbarathermen jsou známé svým složitým designem a mozaikovými podlahami. Jedná se o jedny z nejzachovalejších římských lázní v Německu. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé místnosti a obdivovat starověké mozaiky.

Konstantinova bazilika je velký kostel, který byl postaven ve 4. století našeho letopočtu. Je nejstarším kostelem v Německu a kdysi byl největším kostelem v západním světě. Bazilika byla zrestaurována a nyní je oblíbenou turistickou atrakcí.

V Trevíru se nachází také mnoho dalších významných památek, například Liebfrauenkirche, Dóm a Římský most. Každá z těchto památek je dokladem bohaté historie města a má svůj jedinečný příběh. Proto stojí za to je při návštěvě Trevíru navštívit.

Katedrála v Trevíru

V německém Trevíru se nachází jedna z nejstarších katedrál na světě. Trevírský dóm neboli katedrála svatého Petra se nachází v historickém centru města a je jeho ikonickým symbolem.

Katedrála v Trevíru byla původně postavena ve 4. století jako součást římské pevnosti Augusta Treverorum. Stavba byla součástí plánu císaře Konstantina přeměnit město v náboženské centrum. Původní stavbou byla bazilika a současná katedrála byla postavena v 11. století a nahradila původní stavbu.

Trevírská katedrála je jednou z nejvýznamnějších románských staveb středověké Evropy. Vyznačuje se velkými klenutými okny, kamennými zdmi a vysokými věžemi. V katedrále se nachází také mnoho významných uměleckých děl, například socha archanděla Michaela, zlatý krucifix a obraz svatého Petra.

Katedrála v Trevíru je již po staletí důležitou součástí historie města. Sloužila obyvatelům Trevíru jako místo uctívání a byla důležitou součástí městské kultury. Kromě toho byla místem mnoha významných událostí, například korunovací a podpisu několika historických smluv.

Dnes je katedrála v Trevíru oblíbenou turistickou atrakcí a symbolem historie a kultury města. Je přístupná veřejnosti a návštěvníci mohou obdivovat její architekturu a umělecká díla zvenčí i zevnitř. V katedrále se také během roku koná několik akcí, jako jsou koncerty, přednášky a výstavy.

Poklad v Trevíru

Poklad v Trevíru je jedna z mnoha legend, které se s městem pojí. Navíc řada pokladů v Trevíru byla opravdu objevena. Jaké to jsou?

Nejznámějším příkladem pokladu v Trevíru je Trevírský poklad, který byl objeven v roce 1982. Tento poklad mincí a šperků pochází z 5. století n. l. a je největší známou sbírkou římských mincí, která kdy byla nalezena. Sbírka obsahuje mince různých římských císařů a také řecké mince a šperky. Mince jsou převážně zlaté a stříbrné, našlo se i několik bronzových a olověných mincí.

Kromě známého Trevírského pokladu se v Trevíru nachází několik dalších pokladů, které byly v průběhu let objeveny. Jedním z nich je například Trevírský zlatý poklad, který byl objeven v roce 2004. Tento poklad obsahuje více než 2000 zlatých mincí ze 4. století n. l. a také některé šperky. Předpokládá se, že patřil bohatému obyvateli Trevíru.

Mezi další příklady trevírského pokladu patří trevírský stříbrný poklad, který byl objeven v roce 2008 a obsahuje více než tisícovku stříbrných mincí, a trevírský poklad šperků, který byl objeven v roce 2010 a několik stovek šperků. Všechny tyto artefakty jsou v současné době uloženy v Trevírském muzeu, kde si je mohou návštěvníci prohlédnout.

Trevír je město s bohatou historií a bohatým pokladem. Od Trevírského pokladu až po Trevírský zlatý poklad a Trevírský stříbrný poklad si zde každý najde něco, co si může prohlédnout a užít.

Co vidět v Trevíru

Trevír je německé město plné historie, kultury a zajímavých památek. Nachází se v německé spolkové zemi Porýní-Falc, je nejstarším městem v zemi a nachází se zde některé z nejpůsobivějších památek, muzeí a kostelů v regionu. Co vidět v Trevíru jako první?

 • Porta Nigra
 • Trevírská katedrála neboli Dóm
 • Státní muzeum Porýní-Falce
 • Císařské lázně

Trevír je fascinující město s bohatou historií a kulturou. V tomto neuvěřitelném městě si každý cestovatel najde něco pro sebe – od starověkých římských bran až po muzea moderního umění. Pokud tedy hledají turisté vzrušující a poučnou dovolenou, je Trevír ideální destinací.

Co navštívitDovolenáZajímavosti