Rostock, Německo – památky, ubytování, trajekt do Trelleborgu

Evropa

Německo je známé svou bohatou kulturou, historií a malebností. Je jednou z nejnavštěvovanějších zemí Evropy a nachází se zde některé z nejznámějších památek světa. Německo je země plná úchvatné krajiny a živých měst, od Černého lesa po Bavorské Alpy. Co nabízí město Rostock v Německu?

Pokud jde o kulturu, Německo je známé svým uměním, hudbou a literaturou. Země je domovem některých z nejslavnějších světových malířů, skladatelů a spisovatelů. Od Bacha po Beethovena, od Rembrandta po Picassa, Německo dalo vzniknout některým z nejvlivnějších osobností umění.

Německo je také skvělou destinací pro gurmány. Země je domovem nejrůznějších regionálních kuchyní, od vydatných bavorských jídel až po lehčí pokrmy ze severu. Dalším takovým německým městem, kde je mnoho dobrých restaurací, je Magdeburg. Kromě regionálních specialit je Německo známé svým pivem a vínem. Německé pivo je světově proslulé a mnoho vinařství v zemi vyrábí již po staletí oceňovaná vína.

Německo je také ideální destinací pro milovníky outdoorových aktivit. Od pěší turistiky a lyžování v Alpách až po cyklistiku a plachtění na Baltském moři, Německo nabízí řadu aktivit pro všechny chutě. Země je také domovem některých z nejúchvatnějších hradů na světě, z nichž mnohé jsou přístupné návštěvníkům.

Ať už hledáte cokoli, Německo je ideální volbou. Od bohaté kultury a historie až po úchvatnou krajinu a pulzující města, Německo je povinnou destinací pro každého, kdo hledá skutečně jedinečné a nezapomenutelné zážitky. Kromě města Rostock je možné navštívit město Brémy se sochou Rolanda.

Ubytování Rostock

Rostock je město v severním Německu, které je již po staletí oblíbeným turistickým cílem. V tomto pulzujícím městě si každý najde něco pro sebe od nádherných pláží a historické architektury až po rušný noční život. Ať už hledáte relaxační dovolenou nebo pobyt ve městě plný dobrodružství, Rostock nabízí vše.

Rostock Apartment

 • Tento apartmán poskytuje moderní ubytování v centru města, ideální pro ty, kteří hledají flexibilitu a soukromí během svého pobytu.

Pentahotel Rostock

 • S moderním designem a výborným servisem nabízí Pentahotel Rostock pohodlné ubytování v těsné blízkosti městských atrakcí.

Altes Hafenhaus

 • Hotel Altes Hafenhaus se nachází v historickém přístavu a oplývá svým tradičním německým šarmem a útulností.

Tiptop an der Stadthalle Rostock

 • Tento hotel v blízkosti stadionu nabízí pohodlné ubytování s důrazem na klidné prostředí a výhodnou polohu.

Haus Seewind Warnemünde

 • Nacházející se ve čtvrti Warnemünde, Haus Seewind nabízí ubytování s nádechem mořské atmosféry a blízkostí pláže.

Rostock spojuje historické kouzlo s moderním pohodlím, a tyto hotely nabízejí rozmanité možnosti pro každého cestovatele.

Rostock, Německo

Rostock je město ležící v severovýchodní části Německa. Je největším městem spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko a je známé svou námořní historií a úchvatnými přírodními krásami. Od dlouhé historie Rostocku jako významného přístavního města až po jeho moderní zajímavosti je Rostock místem, které musí navštívit každý návštěvník Německa.

Rostock má dlouhou a bohatou historii jako významné přístavní město. První zmínky o městě pocházejí z 11. století a již od středověku zaujímá významné místo v oblasti obchodu a podnikání. V době svého největšího rozkvětu bylo město významným obchodním centrem a mělo úzké vazby na hanzovní spolek.

Dnes je Rostock známý svou architekturou. Ve městě se nachází celá řada budov, od gotického kostela Panny Marie až po moderní nákupní centrum Neuer Markt. Ve městě se nachází také řada muzeí a galerií, včetně Rostocké galerie umění a Zoologického muzea v Rostocku.

Kromě historie a architektury je Rostock známý také svými přírodními krásami. Město leží u Baltského moře a je obklopeno řadou pláží a parků. Městem také protéká řeka Warnow, která je oblíbeným cílem pro jízdu na kajaku a další outdoorové aktivity.

Rostock – přístav

Přístav Rostock je jedním z nejstarších a nejznámějších přístavů v Německu. Přístav se nachází na břehu řeky Warnow a je významným centrem obchodu a živností a funguje již od středověku.

V přístavu Rostock se nachází řada historických památek a zajímavostí. V přístavu se nachází Neptunova fontána, která je symbolem námořního dědictví města. V přístavu se nachází také řada muzeí a galerií, včetně Námořního muzea Rostock a Rostocké umělecké galerie.

Kromě historických památek se v přístavu Rostock nachází i novodobé atrakce. V Rostock přístavu se nachází řada restaurací a kaváren, které nabízejí nejrůznější kuchyně z celého světa. Přístav je také oblíbeným místem pro nakupování s butiky a obchody se vším možným od suvenýrů až po značkové oblečení.

Rostock přístav je také oblíbeným cílem milovníků outdoorových aktivit. Podél břehů řeky Warnow vede řada pěších a cyklistických stezek, které nabízejí nádherný výhled na přístav. V přístavu se také provozuje mnoho vodních sportů, včetně plachtění, rybaření a jízdy na kajaku.

Rostock – počasí

Rostock je přístavní město v severním Německu, které leží u Baltského moře. Panuje zde mírné oceánské podnebí, což znamená, že počasí je mírné a v průběhu roku se značně mění.

Jaké je počasí v Rostocku? V letních měsících dosahují průměrné denní teploty kolem 23 °C, přičemž v některých dnech dosahují až 30 °C. Nejteplejšími měsíci jsou červen, červenec a srpen. V zimních měsících klesají teploty v průměru na 0 °C.

Srážky jsou po celý rok vydatné, v průměru spadne 28 cm srážek za měsíc. V zimních měsících je také časté sněžení, které však obvykle rychle taje.

Nejlepší dobou pro návštěvu Rostocku jsou letní měsíce, kdy je zde teplé a slunečné počasí. To je ideální počasí Rostock na procházku. Město je také skvělým cílem pro milovníky přírody, neboť se zde nachází řada krásných parků a lesů.

Ať už navštívíte Rostock v Německu kdykoli, každý si zde jistě najde něco pro sebe. Díky mírnému klimatu, krásné přírodě a živé kultuře není divu, že je město tak oblíbenou destinací.

Rostock – památky

Rostock v Německu je krásná destinace s památkami a zajímavostmi, které zaujmou všechny typy cestovatelů. Ať už hledáte outdoorové aktivity, historické památky nebo kulturní zajímavosti, Rostock v Německu by mohl tato kritéria splňovat. Zde je průvodce po nejzajímavějších památkách a atrakcích v Rostocku v Německu. Jaké jsou památky v Rostocku?

 1. Pláž Warnemuende – pláž Warnemuende, která se nachází v severní části Rostocku, je oblíbeným cílem návštěvníků, nabízí návštěvníkům možnost užívat si slunce a moře, přičemž je zde k dispozici spousta aktivit, od windsurfingu a plavání až po plážový volejbal a stavění hradů z písku – pláž Warnemuende nabízí příjemný celodenní výlet pro všechny
 2. Kostel – tento gotický kostel je jedním z nejstarších v Rostocku a každý návštěvník ho musí vidět, uvnitř mohou návštěvníci obdivovat složité vitráže a zdobené oltářní obrazy, v kostele se nachází také muzeum a knihovna a kavárna s terasou s výhledem na město
 3. Stará radnice – stará radnice, postavená ve 14. století, je jednou z nejznámějších památek Rostocku, v budově se nachází muzeum a také nádvoří s kašnou a kavárnou, návštěvníci si na náměstí mohou vychutnat také pravidelné koncerty a festivaly
 4. Muzeum kulturních dějin – Muzeum kulturní historie, které se nachází v centru Rostocku, se zabývá historií a kulturou regionu, jeho exponáty zahrnují vše od starověkých artefaktů až po moderní umění, takže je to skvělý výlet pro všechny věkové kategorie
 5. Kostel Nikolaikirche – tento impozantní kostel je jedním z nejstarších v Rostocku a je dominantou města již od 13. století, interiér kostela zdobí nádherné fresky a ohromující varhany, návštěvníci si mohou prohlédnout také kryptu a vystoupat na věž, odkud je úchvatný výhled na město

To jsou jen některé z mnoha památek v Rostocku, ať už chcete prozkoumat historické zajímavosti města, nebo strávit den na pláži.

Přístav Rostock je jedním z nejstarších a nejznámějších přístavů v Německu.

Rostock Německo – co dělat s dětmi

Rostock je krásné německé město, které je plné spousty aktivit a atrakcí pro celou rodinu. Díky své úžasné architektuře, fascinující historii a živé kultuře je Rostock ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Zde jsou některé z nejlepších aktivit, které můžete v Rostocku podniknout s dětmi.

 • zoo Rostock – je ideálním místem, kde se děti mohou zblízka seznámit s nejexotičtějšími zvířaty světa, zoologická zahrada s více než 400 druhy zvířat, včetně lvů, tygrů a goril, nabízí skvělý den pro celou rodinu
 • objevitelské centrum Lego Land – Lego Land Discovery Centre je interaktivní zábavní park, který má podněcovat dětskou představivost, díky interaktivním exponátům a kreativním hracím koutkům je centrum ideálním místem, kde se děti mohou vyřádit
 • přístav Rostock – je skvělým místem pro rodinnou procházku, přístav je plný zajímavých pohledů a zvuků, od kuriózních rybářských lodí až po luxusní výletní lodě, děti si také mohou prohlédnout přístavní interaktivní muzeum a vydat se na prohlídku lodí
 • námořní muzeum Rostock – se nachází v centru města a je ideálním místem, kde se můžete seznámit s námořní historií města, muzeum nabízí interaktivní exponáty a řadu vzdělávacích aktivit pro děti
 • rododendronový park – je ideálním místem pro rodinný piknik, park se svými svěžími zahradami a klidnou atmosférou je skvělým místem k odpočinku a strávení příjemných chvil s rodinou

To je jen několik z mnoha aktivit, které můžete v Rostocku podniknout s dětmi. Od venkovních aktivit až po interaktivní muzea. Toto krásné město má co nabídnout každému členu rodiny. Podobně, jako například malebné město Rostock, i Schwerin, Amberg nebo město Cáchy nabízí řadu zábavných aktivit s dětmi.

Trajekt Rostock – Trelleborg

Trajekt Rostock – Trelleborg je oblíbená trajektová linka spojující Německo se Švédskem, podobně jako trajekt Rostock – Visby na největší švédský ostrov Gotland. Trasu provozuje společnost Scandlines, jeden z největších provozovatelů trajektů v Evropě, a je významným dopravním spojením mezi oběma zeměmi.

Přejezd po trajektu Rostock – Trelleborg trvá přibližně tři hodiny a cestující si mohou užít pohodlnou cestu na palubě jednoho z moderních trajektů. Cestující si mohou vybrat z řady zařízení, jako jsou pohodlné kajuty, restaurace, bary, obchody a dokonce i lázně.

Trajektová linka jezdí denně z Rostocku (v Německu) do Trelleborgu (ve Švédsku). Jízdenky je možné zakoupit online a pro ty, kteří cestují ve skupinách nebo si je rezervují předem, jsou často k dispozici slevy.

Rostock je významné přístavní město v severním Německu a je oblíbeným turistickým cílem. Ve městě se nachází řada pamětihodností.

Trelleborg je přístavní město v jižním Švédsku a je hlavní branou země do kontinentální Evropy. Ve městě se nachází řada pamětihodností, včetně námořního muzea a staré radnice.

Trajektová linka mezi Rostockem a Trelleborgem je skvělým způsobem, jak poznat obě země. Ať už cestujete pracovně, nebo za zábavou, cesta bude jistě příjemná.

Co navštívitInformaceVýlety s dětmiZajímavosti