Magdeburg, Německo – památky, co vidět ve městě i v okolí

Evropa

Magdeburg je město ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko v Německu. Leží na řece Labi, asi 75 km západně od Berlína. Město je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím, stejně jako svým obchodním a průmyslovým významem. Co vidět ve městě Magdeburg a okolí?


Obsah článku

 • O Magdeburgu – vše podstatné o Magdeburgu
 • Památky Magdeburgu katedrála, Magdeburgský vodní most, Elbpromenade a další
 • Katedrála v Magdeburgu – čím je známá katedrála v Magdeburgu?
 • Restaurace Magdeburg – kde se ve městě nejlépe najíst
 • ZOO Magdeburg – jaké živočichy tu lze vidět
 • Magdeburg a okolí – výlety a aktivity v okolí města
 • Ubytování Magdeburg – tipy na ubytování v Magdeburgu
 • Počasí Magdeburg – kdy je nejlepší doba na návštěvu

Je významným kulturním centrem s mnoha muzei, divadly a galeriemi. Ve městě se nachází také několik univerzit, včetně Otto-von-Guericke University, Technické univerzity a Magdeburg-Stendal University of Applied Sciences.

Magdeburg je také významným průmyslovým a obchodním centrem. Působí zde několik velkých společností, jako jsou Volkswagen, Siemens a BASF, a také řada menších podniků. Město je také významným dopravním uzlem, nachází se zde hlavní vlakové nádraží, letiště a několik dálnic.

Magdeburg je krásné a živé město, které má návštěvníkům co nabídnout. Od bohaté historie a kulturního dědictví až po rušnou obchodní a průmyslovou činnost je jedním z nejzajímavějších měst v Německu. Ať už hledáte odpočinkový víkend nebo vzrušující dovolenou ve městě, Magdeburg je ideální destinací.

Mezi taková další města vhodná na odpočinkový víkend patří Augsburg, Rostock, Schwerin nebo Cáchy. Malebné místo je také ostrov Rujána, který nabízí krásnou přírodu i moře.

O Magdeburgu

V Magdeburgu žije více než 240 000 obyvatel. Magdeburg je krásné město ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko v Německu. Magdeburg, známý jako brána do pohoří Harz, je živé město s bohatou historií a kulturou. Díky své úchvatné architektuře, živé kultuře a přátelským obyvatelům není divu, že se Magdeburg stává stále oblíbenějším cílem turistů.

Pro ty, kteří Magdeburg v Německu nazývají svým domovem, je zde spousta aktivit a atrakcí, které mohou prozkoumat. Od úchvatné magdeburské katedrály až po četná muzea, galerie a parky. Město je také domovem řady festivalů, včetně Magdeburger-Lichter, festivalu světla, který se koná každé léto.

Pro ty, kteří rádi tráví čas v přírodě, má Magdeburg bohatou nabídku. Město je obklopeno přírodou a najdete zde řadu jezer, řek a lesů, které můžete prozkoumat. Kromě toho se ve městě nachází řada cyklistických a turistických stezek, které si mohou návštěvníci užít.

V neposlední řadě Magdeburg nabízí řadu nákupních možností. Od rušné magdeburské tržnice až po množství butiků a obchodů, každý si zde najde něco pro sebe.

Magdeburg – památky

Nejznámějším památkou Magdeburgu v Německu je magdeburská katedrála, která byla dokončena v roce 1209. Interiér je stejně působivý jako exteriér a nabízí složitá umělecká díla, včetně vitráží a barevného stropu. Nachází se zde také hrobka Oty I., prvního císaře Svaté říše římské, a jeho manželky Edity.

Dalším památkou, které musíte navštívit v Magdeburgu, je magdeburský vodní most. Tento inženýrský zázrak se klene přes Labe a spojuje dvě spolkové země Sasko-Anhaltsko a Dolní Sasko. Jedná se o nejdelší splavný akvadukt na světě a je na co se dívat. Turisté se mohou vydat na plavbu po Labi a prohlédnout si most z vody.

Pokud chcete zažít více přírodních zážitků, vydejte se do parku Elbauenpark. Tento rozlehlý park se rozkládá v bývalé říční nivě a je plný zahrad, dětských hřišť a dalších atrakcí. Je to ideální místo pro klidnou procházku nebo celodenní zábavu s rodinou.

Další jedinečnou památkou Magdeburgu je Zelená citadela. Tuto stavbu navrhl slavný architekt Friedensreich Hundertwasser a tvoří ji nepravidelně tvarované podlahy, barevné stěny a zakřivené střechy. Uvnitř si návštěvníci mohou prohlédnout několik galerií, kaváren a obchodů.

Magdeburg je krásné město ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko v Německu. Magdeburg, známý jako brána do pohoří Harz, je živé město s bohatou historií a kulturou.

Katedrála v Magdeburgu

Katedrála v Magdeburgu, která se nachází v centru, je jedním z nejznámějších míst ve městě. Kostel byl postaven v roce 1209 a je proslulý svými čtyřmi věžemi, z nichž tři jsou původní.

Katedrála v Magdeburgu je úžasnou ukázkou gotické architektury. Zvenčí zaujme svými vznosnými věžemi, složitým kamenickým zdivem a špičatými oblouky. Uvnitř si návštěvníci mohou prohlédnout loď, kterou zdobí barevný strop a šest velkých vitrážových oken. Nachází se zde také několik kaplí, včetně kaple svatého Jiří, která byla postavena ve 14. století a obsahuje několik soch z období renesance.

Kromě náboženského významu má katedrála v Magdeburgu bohatou historii. Byla místem několika významných událostí, včetně podpisu Vestfálského míru v roce 1648, který ukončil třicetiletou válku. Byla také místem několika korunovací a pohřbem mnoha významných osobností, včetně Oty I.

Magdeburská katedrála je pro každého, kdo navštíví město, povinnou zastávkou. Od působivé architektury až po fascinující historii je to zážitek, na který návštěvníci jen tak nezapomenou.

Magdeburg, Německo – restaurace

Magdeburg v Německu je jedno z nejstarších německých měst s bohatou historií a kulturou. Není tedy divu, že se v Magdeburgu nachází několik fantastických restaurací, které si mohou vychutnat jak místní obyvatelé, tak i návštěvníci.

Zde jsou některé z nejlepších restaurací, které Magdeburg nabízí, od tradiční německé kuchyně až po oblíbené mezinárodní pokrmy.

 1. Restaurace Véronique – nachází se v centru města a je skvělou volbou pro každého, kdo hledá tradiční německou kuchyni. Restaurace nabízí řadu jídel od vydatných klobásek po řízky a různé polévky a saláty. Atmosféra je útulná a personál přátelský. Restaurace je také známá svým vynikajícím výběrem piva a vína. Za vyzkoušení stojí jejich skvělý vývar s játrovými knedlíčky.
 2. Sushi Palace – pro ty, kteří hledají něco trochu jiného, je Sushi Palace tím pravým místem. Tento oblíbený sushi bar nabízí široký výběr tradičních japonských pokrmů, včetně sushi rolek a sdílených talířů. V restauraci je vždy plno a personál je přátelský a pozorný. Ceny jsou také velmi příznivé.
 3. Der Löwe – je skvělou volbou pro formálnější stolování. Tato luxusní restaurace se specializuje na francouzskou kuchyni a nabízí celou řadu pokrmů, od šťavnatých steaků až po čerstvé mořské plody. Atmosféra je elegantní a personál pozorný. Ceny jsou sice vyšší, ale kvalita jídla za to stojí.
 4. Gaststätte Lindenstrasse – je ideálním místem pro pohodový večer. Tato tradiční německá hospoda nabízí řadu klasických jídel, od řízků po bramborový salát. Atmosféra je útulná a personál přátelský.

Ať už hledáte tradiční německou kuchyni nebo něco exotičtějšího, Magdeburg v Německu má pro každého něco, co mu může nabídnout. V těchto fantastických restauracích si jistě vyberete něco vynikajícího.

Zoo Magdeburg

Tato krásná Zoo Magdeburg je domovem stovek druhů zvířat, od původních evropských zvířat až po exotické tvory z celého světa. Návštěvníci si mohou prohlédnout mnoho expozic zoo, které představují naturalistické repliky biotopů z celého světa, a dozvědět se více o zvířatech, která zde žijí.

V Zoo Magdeburg najdete řadu savců, ptáků, plazů, obojživelníků a ryb. K nejzajímavějším místům zoo patří africká savana, deštný prales a Velký bariérový útes. Zde se můžete zblízka seznámit se lvy, žirafami, zebrami, kapybarami a dalšími zvířaty. V zoo žije také řada primátů včetně goril, orangutanů a lemurů.

Zoo Magdeburg nabízí také řadu vzdělávacích a interaktivních atrakcí. Patří mezi ně i zoo, kde mohou návštěvníci krmit malá zvířata, jako jsou kozy a ovce, a komunikovat s nimi. K dispozici je také 3D divadlo, kde můžete jedinečným způsobem prozkoumat svět zvířat. A pokud toužíte po praktičtějším zážitku, můžete se zúčastnit jedné z mnoha prohlídek, které zoo nabízí.

Kromě expozic zvířat nabízí Zoo Magdeburg také řadu aktivit a akcí. Patří mezi ně přehlídka zvířat, ptačí show a přehlídka tuleňů. K dispozici jsou také dětské koutky a zoo s domácími mazlíčky, stejně jako speciální prostor pro děti.

Zoo Magdeburg je skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o úžasné rozmanitosti světa zvířat. Ať už jste zkušený návštěvník zoo, nebo ji navštěvujete poprvé, určitě se při prohlídce této nádherné přírodní rezervace skvěle pobavíte.

Magdeburg a okolí – výlety a aktivity

Pokud hledáte něco aktivnějšího, Magdeburg a okolí je domovem řady venkovních aktivit. Můžete se vydat na pěší túru nebo cyklistiku do nedalekého pohoří Harz nebo se vydat na výlet lodí po Labi. Chcete-li si dopřát něco klidnějšího, vydejte se na nenáročnou procházku po městských parcích a zahradách.

V Magdeburku a okolí se nachází také řada kulturních památek. Ve městě se nachází řada muzeí, například Magdeburské historické muzeum a Muzeum Otto von Guericke. Je zde také řada uměleckých galerií a divadel a po celý rok se zde konají hudební akce.

V neposlední řadě je Magdeburg a okolí skvělým místem pro nakupování a ochutnávání místní kuchyně. Na četných trzích ve městě najdete nejrůznější potraviny a řemeslné výrobky a v místních restauracích se podávají vynikající německé pokrmy.

Magdeburg – ubytování

Pro ty, kteří hledají jedinečný a útulný pobyt, nabízí město řadu penzionů a domů. Tato ubytování v Magdeburgu poskytují domácí atmosféru, často s osobním přístupem, a jsou ideální pro ty, kteří chtějí poznat město a jeho kulturu na intimnější úrovni.

Pro ty, kteří dávají přednost tradičnějšímu ubytování, nabízí Magdeburg řadu hotelů a hostelů. Tyto ubytovací kapacity se pohybují od cenově výhodných až po luxusní a poskytují širokou škálu vybavení, které vyhoví potřebám každého cestovatele.

Ve městě je k dispozici také řada apartmánů a rekreačních domů s možností vlastního stravování, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít svobodu nezávislosti a zároveň přístup k mnoha zajímavostem města.

Pro ty, kteří hledají jedinečné a nezapomenutelné zážitky, nabízí Magdeburg také řadu ubytování v podobě kempů a karavanů ve městě a jeho okolí. Návštěvníci si zde mohou užívat pobytu v přírodě a zároveň být v blízkosti městských atrakcí.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování hledáte, Magdeburg nabízí něco, co vyhoví každému rozpočtu a potřebám. Díky svým krásným památkám a bohaté historii je Magdeburg ideálním cílem pro každého cestovatele a jeho možnosti ubytování z něj dělají ideální místo k pobytu.

Počasí – Magdeburg

Jaké je počasí v Magdeburgu?

Ve městě se střídají všechna čtyři roční období, horká a vlhká léta a chladné a vlhké zimy. V letních měsících mohou teploty dosahovat až 29 °C, zatímco v zimě mohou klesat až k -9 °C. Srážky jsou po celý rok poměrně stálé, v průměru zde ročně spadne asi 635 mm srážek.

Hlavní vliv na počasí v Magdeburku má Severní moře, které mimo to obklopuje také Norsko. Ve městě panuje přímořské podnebí, což znamená, že v zimě jsou teploty mírnější a v letních měsících chladnější než v jiných částech Německa. Kromě toho je město často vystaveno silným větrům, zejména v zimních měsících.

Město je také náchylné k občasným bouřkám, které mohou přinést přívalové deště a silný vítr. Tyto bouřky mohou být nebezpečné, a pokud se člověk nachází v této oblasti, je důležité přijmout preventivní opatření.

Celkově je počasí v Magdeburgu obecně mírné a příjemné. Město je skvělým cílem pro ty, kteří hledají odpočinkový víkendový pobyt nebo vzrušující dovolenou ve městě.

Co navštívitDovolenáVýlety s dětmiZajímavosti