Brémy, Německo – památky, zajímavosti, co vidět

Evropa

Německo je krásná a rozmanitá země s bohatou historií a rozmanitou kulturou. Německo, které se nachází v srdci Evropy, je významnou hospodářskou velmocí a lídrem v oblasti inovací. S více než 80 miliony obyvatel je jednou z největších ekonomik v Evropě. Jak to vypadá v jednom z německých měst v Brémách?


Obah článku

 • Proč navštívit Brémy – historické památky, pivo a UNESCO katedrála
 • Co podniknout v Brémách – prohlídka náměstí s hrázděnými domy, kultura v Kunsthalle Bremen nebo obdivování katedrály s vitrážemi a nádherným oltářem
 • Bremen s dětmi – co dělat ve městě s dětmi, aby se nenudily?
 • Ubytování Bremen – tipy na luxusní hotely i tradiční penziony
 • Restaurace Bremen – kde se najíst a co ochutnat
 • Roland v Brémách – proč je Roland symbolem Brém a místem, které musí navštívit každý?
 • Počasí Brémy – kdy je nejlepší doba na návštěvu města?
 • Proč navštívit Německo a co vidět – jaká místa a města v Německu stojí za návštěvu?

Proč navštívit Brémy?

Brémy jsou německé město, které je známé svými historickými památkami, světoznámým pivem a živou kulturou. Brémy, které se nacházejí na severozápadě Německa, lákají návštěvníky z celého světa, kteří přijíždějí prozkoumat jejich jedinečné památky.

Město Brémy jsou domovem některých z nejznámějších památek v Německu. Mezi nejznámější památky města patří brémská radnice a katedrála svatého Petra, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Oblíbenou atrakcí je také brémský Roland a jeho socha, která se nachází na městském tržišti.

Pokud jde o pivo, Brémy jsou domovem jednoho z nejlepších piv na světě. Město vyrábí pivo již od středověku a dodnes je proslulé svými vysoce kvalitními pivy. V oblasti se nachází řada pivovarů, které návštěvníkům nabízejí možnost ochutnat tradiční německé pivo.

Město Brémy jsou také domovem vzkvétající kultury. Ve městě se nachází řada muzeí a galerií, které představují vše od starověkých artefaktů až po moderní umění. Koná se zde také spousta kulturních akcí, jako jsou divadelní představení, koncerty a festivaly, které si mohou návštěvníci užít.

Brémy jsou městem s dlouhou a fascinující historií a jsou ideálním cílem pro každého, kdo chce poznat kulturu a zajímavosti Německa. Od historických památek až po světoznámé pivo.

Město Brémy – co podniknout

Prohlídku města Brémy začněte ve Starém městě, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO stejně jako středověké město Bern. Srdcem Starého města je Marktplatz neboli Tržní náměstí, obklopené úchvatnými hrázděnými domy.

Najdete zde ikonickou bronzovou sochu Městských hudebníků z Bremen, která je známým symbolem města. Nedaleko se nachází historický Rathaus neboli radnice, jejíž historie sahá až do 13. století.

Další památkou, kterou musíte vidět, je Brémská katedrála, ohromující gotická stavba z 11. století. Stejně působivý je i její interiér se zdobenými vitrážemi a nádherným oltářem. V katedrále se nachází také hrobka svatého Ansgara, patrona Brém.

Pokud toužíte po kultuře, vydejte se do Kunsthalle Bremen, působivé umělecké galerie s díly od 15. století až po současnost. Za návštěvu stojí také zámek Böttcherberg s barokní architekturou a rozlehlými zahradami.

Ať už hledáte historii, kulturu nebo jen krásné město k prozkoumání, Brémy mají pro každého něco. Díky úchvatným památkám a živé atmosféře je snadné pochopit, proč se toto německé město stalo oblíbeným cílem cestovatelů.

Bremen – co podniknout s dětmi

Brémy jsou jedním z nejzajímavějších měst v Německu, které nabízí řadu aktivit pro dospělé i děti. Zde jsou některé z nejzajímavějších aktivit a míst, která můžete navštívit, když jste ve městě s dětmi.

Brémští městští hudebníci jsou oblíbenou atrakcí a ideálním způsobem, jak seznámit děti s kulturou a historií města. Památník se nachází v centru města a obsahuje čtyři bronzové sochy titulních postav z pohádky bratří Grimmů.

Zoo v Brémách je skvělým místem pro děti všech věkových kategorií a nabízí více než 2 500 různých druhů zvířat. Od exotických druhů, jako jsou afričtí lvi a asijští tygři, až po běžnější druhy, jako jsou opice makak a obří mravenečníci, zoologická zahrada vaše děti jistě zabaví na dlouhé hodiny.

Pro více vzdělávacích zážitků je skvělým místem botanická zahrada, kam můžete své děti vzít. Díky širokému výběru rostlin, květin a stromů se vaše děti seznámí s různými druhy rostlin a jejich interakcí s životním prostředím.

Čtvrť Schnoor je jednou z nejstarších a nejznámějších čtvrtí v Brémách, jak bylo zmíněno výše. Projděte se s dětmi po dlážděných ulicích a obdivujte barevné budovy a jedinečné obchody.

Ve městě Brémy si každý najde něco pro sebe a je to skvělé místo, kam můžete vzít rodinu na zábavný a poučný den. Díky velkému množství atrakcí zde není nouze o zábavu pro dospělé i děti. Ať už hledáte den plný zábavy a poznávání, nebo spíše vzdělávacích zážitků, Bremen nabízejí něco pro každého.

Ubytování Bremen

Bremen jsou živým kulturním centrem Německa, které je oblíbeným turistickým cílem pro lidi všech věkových kategorií. Proto není překvapením, že je zde návštěvníkům k dispozici celá řada možností ubytování.

Ať už hledáte hotel, hostel, apartmán nebo penzion, Brémy mají co nabídnout. Zde jsou některé hotely, které nabízejí pohodlné a zajímavé možnosti:

Radisson Blu Hotel Bremen

 • Luxusní hotel Radisson Blu v Brémách nabízí moderní ubytování s výhledem na historický Marktplatz a výbornou dostupnost k hlavním turistickým atrakcím.

Bremer Haus

 • S tradičním německým šarmem přináší Bremer Haus útulné ubytování v historické části města, což z něj činí ideální místo pro objevování Brém.

Prizeotel Bremen City

 • Moderní a stylový hotel Prizeotel Bremen City přináší jedinečný zážitek s barevným designem a výbornou polohou v centru města.

Aparthotel Adagio Bremen

 • S plně vybavenými apartmány je Aparthotel Adagio Bremen skvělou volbou pro ty, kteří preferují více nezávislosti a pohodlí během svého pobytu.

Townside Hostel Bremen

 • Hostel Townside Bremen poskytuje cenově dostupné ubytování pro mladé cestovatele s přátelskou atmosférou a výbornou dostupností k brémským památkám.

Brémy nabízejí ubytování pro každého, ať už člověk touží po luxusu, tradiční atmosféře nebo cenově dostupném ubytování nejen pro mladé cestovatele.

Restaurace Bremen

Bremen jsou známé nejen svou bohatou historií, kulturou, ale i rušným nočním životem. Nacházejí se zde jedny z nejlepších restaurací v zemi, od tradičních německých jídel až po exotickou mezinárodní kuchyni. Ať už hledáte romantickou večeři, rychlé občerstvení nebo jídlo, na které budete vzpomínat, v Brémách si vybere opravdu každý.

Na tradiční německou kuchyni se nejlépe chodí do čtvrti Altstadt. Najdete zde hospody, taverny a pivní zahrádky, kde se podávají vydatná jídla jako řízek a sauerbraten. Chcete-li ochutnat něco luxusnějšího, vyzkoušejte restauraci Zum Schlüssel, rodinný podnik nabízející klasická jídla s moderním nádechem. A pokud máte chuť na něco exotičtějšího, asijská restaurace China-Haus nabízí řadu vynikajících čínských jídel.

Čtvrť Altstadt je proslulá svou tradiční německou kuchyní. Nabízí pestrou paletu hospůdek, taveren a pivních zahrádek, které servírují vydatná jídla jako řízek a sauerbraten. Pro ty, kteří touží po luxusnějším zážitku, je tu restaurace Zum Schlüssel, rodinný podnik s moderním pojetím klasických jídel. A pro milovníky exotiky je tu asijská restaurace China-Haus s řadou vynikajících čínských specialit.

Holandský řízek je typické jídlo této oblasti, které by si žádný návštěvník neměl nechat ujít. Recept na holandský řízek je poměrně jednoduchý a zahrnuje mleté vepřové maso, sýr, vejce a strouhanku. Řízky se smaží dozlatova a podávají se s bramborovou kaší a brusinkovým kompotem.

Chcete-li zažít jedinečný kulinářský zážitek, navštivte historické náměstí Marktplatz, kde najdete řadu stánků nabízejících vše od čerstvě upečeného pečiva až po hotdogy. Nachází se zde také venkovní trh s jídlem, kde můžete ochutnat řadu místních pochoutek.

V Bremen se nachází také řada mezinárodních restaurací. Grottos je oblíbená italská restaurace, která nabízí vynikající pizzu a těstoviny, zatímco La Divina nabízí různé mexické pokrmy. Pokud toužíte po něčem exotičtějším, zajděte si do indické restaurace Taj Mahal, kde ochutnáte subkontinent.

Brémy jsou německé město, které je známé svými historickými památkami, světoznámým pivem a živou kulturou.

Roland v Brémách

Roland v Bremen je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších míst ve městě. Roland se nachází v centru města a nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury, umění a zábavy.

Roland, který je známý také jako brémská socha Rolanda, je velká bronzová socha, která symbolizuje svobodu a nezávislost města. Stojí uprostřed hlavního městského náměstí Marktplatz. Socha byla vztyčena v roce 1404 a od té doby se stala ikonickým symbolem Brém. Údajně představuje Rolanda, bájného rytíře Karla Velikého, který je považován za ochránce svobody a nezávislosti Brém.

Roland připomíná historii města a jeho oddanost svobodě a nezávislosti. Je také oblíbenou turistickou atrakcí, mnoho návštěvníků si přichází sochu vyfotografovat a dozvědět se více o její historii.

Socha je obklopena řadou obchodů, restaurací a kaváren. Návštěvníci si zde mohou pochutnat na různých pokrmech tradiční německé kuchyně, ale i na jídlech mezinárodní kuchyně. Mezi další zajímavosti v okolí patří Böttcherstrasse, oblast známá svou jedinečnou architekturou, a Schnoor, historická oblast s krásnými starými budovami.

Roland je oblíbeným symbolem Brém a je místem, které musí navštívit každý, kdo do města přijede. Ať už hledáte jedinečné místo k prozkoumání, nebo se jen chcete seznámit s historií a kulturou města, Roland v Brémách je ideálním místem.

Počasí – Brémy

Brémy jsou město v severním Německu, které je známé svým mírným podnebím. Přestože se nachází uprostřed země, panují zde mírné zimy a léta, která nejsou příliš horká ani vlhká. Počasí v Brémách je považováno za velmi příjemné pro návštěvníky i místní obyvatele. Jaké je počasí v létě a v zimě ve městě Brémy?

V létě se teploty obvykle pohybují od poloviny 10 do 25 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu je obvykle nízká, což z něj činí příjemné roční období pro návštěvu. Přes den obvykle svítí slunce a průměrné srážky se pohybují kolem 76 mm za měsíc.

V zimě se teploty obvykle pohybují od -1 do 12 stupňů Celsia. Sněžení není v Brémách běžné, ale občas se objeví. Průměrný úhrn srážek se pohybuje kolem 50 mm za měsíc.

Nejvhodnější počasí ve městě Brémy pro návštěvu je jaro a podzim, kdy jsou teploty mírné a počasí obecně příjemné. V těchto měsících jsou také jedny z nejlepších výhledů na četné kanály a řeky v Brémách.

Bez ohledu na roční období, kdy Brémy navštívíte, si můžete být jisti jednou věcí, počasí v Brémách je vždy příjemné a mírné. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, nebo odpočinkovou dovolenou, Brémy mohou být tím pravým.

Proč navštívit Německo?

Německo je známé svou úchvatnou krajinou, od Černého lesa až po pobřeží Severního moře. Země je domovem některých z nejznámějších světových uměleckých děl a architektury, od gotických katedrál v Kolíně nad Rýnem po galerie současného umění v Berlíně. V Německu se nachází také řada muzeí a galerií, které představují vše od starověkých artefaktů až po moderní umění.

Německá ekonomika patří k nejvyspělejším na světě, vyznačuje se vysokou úrovní průmyslové výroby a rozvinutou infrastrukturou. V zemi sídlí některé z předních světových společností, například BMW, Siemens a Bosch. Německo je také lídrem v oblasti obnovitelných zdrojů energie – více než čtvrtina energie v zemi pochází ze zdrojů, jako je větrná a solární energie.

Německo je také oblíbenou turistickou destinací díky zajímavým městům jako jsou Cáchy, Rostock, Augsburg, nebo Schwerin. Návštěvníci z celého světa sem přijíždějí, aby poznali bohatou historii země, její živou kulturu a úchvatnou krajinu. Od bavorských Alp až po pláže Severního moře.

Německo je také klíčovým hráčem v evropské politice. Jako člen Evropské unie je Německo důležitým hlasem v mezinárodních záležitostech. Země je také významným přispěvatelem do Organizace spojených národů, NATO a dalších mezinárodních organizací.

Německo je zajímavým místem k návštěvě s mnoha příležitostmi k poznávání jeho historie, kultury a krajiny. Ať už hledáte odpočinkovou dovolenou nebo dobrodružství, Německo má co nabídnout. Jak to vypadá ve městě Brémy a co navštívit?

Co navštívit