Dovolená Polsko – chatky u moře, ubytování

Evropa

V Polsku se nachází krásné pláže, malebné přímořské vesničky a historická města, která dělají z dovolené u Baltského moře nezapomenutelný zážitek. Dovolená v Polsku u moře je ideální jak pro klidnou rodinnou dovolenou, tak pro aktivní dovolenou plnou vodních sportů. Na své si přijdou i milovníci historie. Jaké chatky k ubytování využít, jak si vůbec ubytování vybrat a jak to udělat co nejlevněji?

Jedním z dostupných způsobů ubytování jsou chatky u moře. V Polsku je široká nabídka chatek v různých cenových relacích a lokalitách. Mohou být přímo na pláži, v klidných vesničkách nebo v blízkosti turistických atrakcí.

Shrnutí článku

Dostupnou a oblíbenou variantou ubytování v Polsku u moře jsou chatky. Nejoblíbenějšími chatkami jsou například chatky Neptun Jantar, Domki letniskowe Layla či Domki Momenty.

V Polsku je velký výběr pláží i aktivit, kterými si lze dovolenou zpříjemnit. Ať už se jedná o relax na pláži, windsurfing či túry po národních parcích, v Polsku je možné vše.

Polsko má tři hlavní přímořské destinace – Západní Pomořansko, Gdaňské Pomoří a Mazury. Každá je ideální pro jiný typ dovolené.

Ubytovat se v soukromí u Baltského moře v Polsku je jednoduché, stačí si vybrat lokalitu, učit cenové rozpětí a prohledat stránky s nabídkami ubytování.

Levné ubytování v Polsku je spojeno především s kempy a hostely. Při včasné rezervaci či termínu mimo hlavní sezónu lze také něco ušetřit.

Chatky u moře v Polsku

Cenově dostupné a útulné – takové jsou chatky u moře v Polsku. Nabízí soukromí a pohodlí a často se nacházejí v krásných lokalitách s výhledem na moře. O jaké chatky se jedná?

1) Chatky Neptun Jantar

V malebné vesničce Jantar na polském pobřeží Baltského moře se nachází chatky Neptun Jantar. Nabízí ideální ubytování pro rodiny s dětmi i pro ty, co touží po klidné dovolené v krásném prostředí.

Chatky Neptun Jantar nabízí ubytování v dřevěných dvoupokojových domcích, které mají kuchyň s lednicí, vařičem, mikrovlnnou troubou a základním nádobím na vaření.

V okolí se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu:

 • historická vesnička Jantar s jantarovým muzeem a malebnou architekturou
 • město Trzebiatowo s katedrálou a historickým centrem
 • přírodní rezervace Ujście Wisty s bohatou faunou a flórou
 • malebný les s turistickými stezkami nabízí ideální místo pro procházky a relaxaci v přírodě

V areálu se nachází venkovní bazény se sladkou vodou a tobogánem, dětské hřiště, tenisový kurt a půjčovna kol. Je tam samozřejmě i restaurace, kavárna a letní bar.

2) Domki letniskowe Layla

Tyto chatky leží u Baltského moře a nabízí ubytování v dřevěných chatách s jednou nebo dvěma ložnicemi. Chatky jsou vybaveny kuchyní, koupelnou a terasou. V areálu se nachází také hřiště, gril a parkoviště.

Domki Letniskowe Layla mají klidné a relaxační prostředí s krásnou zahradou a dětským hřištěm. V areálu se nachází také venkovní bazén s lehátky.

V okolí se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu:

 • malebné centrum města Ustronie Morskie s promenádou, obchody a restauracemi
 • jezero Wicko s možností koupání, rybaření a vodních sportů
 • zábavný park s miniaturami známých polských památek
 • muzeum s expozicemi o historii a kultuře Ustronie Morskiego

Domky se nacházejí v klidné lokalitě, jen 10 minut chůze od pláže a 7 minut od centra Ustronie Morskiego.

3) Domki Reval

Chatky Reval jsou ideálním místem pro klidnou a pohodovou dovolenou u moře v Polsku. Nabízí komfortní ubytování, krásné prostředí a mnoho možností aktivit v okolí.

Domki Reval se nacházejí v klidné lokalitě, jen 600 metrů od pláže a 500 metrů od centra Rewalu. V okolí se dá navštívit:

 • písečná pláž s pozvolným vstupem do moře
 • centrum města Rewal s promenádou, obchody a restauracemi
 • historický maják Rewal z 19. století s krásným výhledem na moře
 • jezero Liwia s možností koupání, rybaření a vodních sportů
 • aquapark Rewal

Chatky jsou vybaveny kuchyní, koupelnou a terasou. V areálu je k dispozici také hřiště, gril a parkoviště.

4) Błękitny Kopań

Tato chatka se nachází v Kopań na pobřeží Baltského moře. Ubytovat se lze v dřevěné chatě s jednou ložnicí. V chatce je k dispozici kuchyň, koupelna a terasa. K dispozici je také gril a parkoviště.

V okolí lze navštívit:

 • písečná pláž s pozvolným vstupem do moře
 • centrum města Kopań s obchody a restauracemi
 • jezero Bukowo možností koupání, rybaření a vodních sportů
 • malebné lesy v okolí Kopań nabízí ideální místo pro procházky a relaxaci v přírodě
 • přírodní rezervace Ujście Wisty s bohatou faunou a flórou

Błękitny Kopań je jen 300 metrů od pláže a centra Kopaň.

5) Domki Momenty

Tyto chatky se nacházejí v Słajszewo, taktéž u pobřeží Baltského moře. Ubytovat se lze v dřevěných chatách s jednou nebo dvěma ložnicemi.

Chatky jsou v klidné lokalitě, v obklopení lesů a luk. V okolí se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu:

 • pláž v Łebě je vzdálena 4,5 km od chatky
 • město Łeba s historickým centrem, muzeem a aquaparkem je vzdáleno 8 km od chatky
 • jezero Łebsko s možností koupání, rybaření a vodních sportů je vzdáleno 10 km od chatky
 • národní park Słowiński s unikátními písečnými dunami v Polsku a bohatou faunou a flórou 15 km od chatky

Domki Momenty mají v areálu také venkovní bazén, gril a ohniště i saunu. Je tam i hřiště na badminton a volejbal.

Levné ubytování u Baltského moře v Polsku

Najít cenově dostupné ubytování u Baltského moře je jednoduché. Samozřejmě je několik možností:

 • Ubytování v soukromí – skvělá volba pro cestovatele s nízkým rozpočtem, pokoje k pronájmu od soukromých vlastníků za velmi nízké ceny jsou k nalezení po celé zemi.
 • Kempování – v Polsku existuje mnoho kempů, které se nacházejí v blízkosti pláže, obvykle nabízí různé typy ubytování, včetně stanů, přívěsů a chat.
 • Hostely – jasná volba pro cestovatele, kteří hledají sociální zážitky, hostely obvykle mají společné pokoje, kde se lze setkat s ostatními cestovateli.

Jak najít levné ubytování v Polsku?

Ceny ubytování jsou v Polsku obvykle nejvyšší v letních měsících. Cestováním mimo sezónu se tak dá krásně ušetřit.

Ubytování v turistických oblastech je obvykle dražší než ubytování v méně oblíbených destinacích. Menší město nebo vesnice mohou být ideálním řešením.

Včasnou rezervací ubytování se dá leckdy získat sleva. Mnoho hotelů a hostelů nabízí nabídky a slevy po celý rok.

Dovolená v Polsku – pláže, výlety, aktivity

Ať už člověk hledá klidnou relaxaci u moře, zábavu pro celou rodinu, nebo adrenalin vodních sportů, polské pláže nabídnou vše potřebné pro perfektní letní dovolenou.

Pláže

V Polsku lze najít nejrůznější typy pláží – rušné a živé či klidné a odlehlé.

 • Pro rodiny s dětmi – dlouhé, písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a hřišti se nacházejí v Sopotech, Gdaňsku, Władysławowu a Łebě.
 • Pro aktivní dovolenou – na Helském poloostrově a v Kołobrzegu lze vyzkoušet vodní sporty jako windsurfing, kitesurfing a plavbu lodí.
 • Pro klidnou relaxaci – odlehlé pláže s malebnou scenérií najdete v Rewalu, Dębkách a Ustkách.

Polské pobřeží Baltského moře se pyšní širokými písečnými plážemi, které lemují malebná pobřežní městečka a vesnice. Nachází se zde jak rušné pláže s vodními sporty a zábavou, tak i klidnější úseky ideální pro relaxaci a opalování.

Výlety a památky

Historická města Gdaňsk, Gdyně a Sopoty disponují krásnými historickými centry s architekturou z různých období. Návštěva katedrál, radnic a muzeí dodá dovolené ten správný historický půvab.

V blízkosti pobřeží se nachází mnoho krásných národních parků a rezervací ideálních k výletům do přírody. Turistika, cyklistika nebo pozorování ptáků je možné v národním parku Słowiński, Hel nebo Drawa.

Lázeňská města Kołobrzeg, Świnoujście a Ustronie Morskie jsou oblíbená lázeňská města s bohatou tradicí a moderními lázeňskými zařízeními.

Aktivity

 • Vodní sporty – windsurfing, kitesurfing, potápění, plavba lodí nebo kajaky.
 • Cyklistika – Polsko má síť cyklostezek, které vedou podél pobřeží i do vnitrozemí.
 • Pěší turistika – v národních parcích a rezervacích je mnoho turistických tras pro všechny úrovně zdatnosti.
 • Rybaření – v Baltském moři se vyskytuje mnoho druhů ryb, rybařit lze z mola, z lodi nebo s rybářským průvodcem.
 • Návštěva aquaparku – v Sopotech, Gdaňsku a Gdyni se nachází aquaparky s tobogány, bazény a saunami.

Polsko je skvělou volbou pro dovolenou. Nabízí malebné hory, historická města, rušné pobřeží, klidná jezera, bohatou historii a kulturu, krásnou přírodu, tradiční gastronomii i dostupné ceny.

Poloostrov Hel je obklopen písčitými plážemi, malebnými rybářskými městečky a jedinečnou přírodou.

Dovolená v Polsku u moře

Nejlepší doba pro dovolenou v Polsku u moře je v letních měsících, od června do srpna. Teploty v tomto období dosahují 20-25 °C a moře je příjemně teplé.

Polské pobřeží se dělí do tří oblastí, každá s vlastní atmosférou a zajímavostmi.

1) Západní Pomořansko

Ideální pro milovníky historie a pláží. Procházka po středověkých hradbách města Štětín, relax na písečných dunách v národním parku Słowiński nebo návštěva lázeňského města Kołobrzeg – i tak může vypadat dovolená v Polsku.

2) Gdaňské Pomoří

Kombinace historie, moderního ruchu a přírodních krás. Tahákem jsou architektonické skvosty Gdaňsku, živá atmosféra Sopot nebo poloostrovy Hel a Wolin, kde je nedotčená příroda a malebné rybářské vesničky.

3) Mazury

Ideální pro dovolenou v Polsku pro milovníky vodních sportů a přírody. Lákadlem jsou plavby po malebných jezerech na lodi nebo kajaku, procházky parky Mazurské jezerní plošiny či vodní radovánky v aquaparcích.

Ubytování v soukromí u Baltského moře v Polsku

Existuje mnoho skvělých možností ubytování v soukromí u Baltského moře v Polsku. Nejoblíbenějším typem ubytování jsou apartmány a pokoje. Lze je najít ve všech cenových kategoriích a ve většině pobřežních měst a vesnic.

Pronájem celého domu nebo chaty je skvělou volbou pro skupiny nebo rodiny. Nabízí více soukromí a prostoru než apartmán nebo pokoj a často má vlastní kuchyň a prádelnu.

Jak vybrat to nejlepší ubytování v Polsku v soukromí?

 1. Vybrat cílovou destinaci
  • Gdaňské pobřeží je domovem mnoha populárních letovisek, jako je Gdaňsk, Sopoty a Gdyně, ubytování v soukromí lze najít v levných hostelech i luxusních vilách.
  • Západopomořanské pobřeží je známé svými krásnými plážemi a malebnými vesničkami, ubytovat se lze v soukromí v pokojích rodinných domů, apartmánech i penzionech.
 2. Určit své priority
  • Typ ubytování (pokoj, apartmán, penzion), lokalita (letovisko, oblast), vybavení (Wi-Fi, parkování, snídaně), cena.
 3. Vyhledat ubytování
  • K hledání ideélního ubytování je dobré použít například Booking.com, Airbnb nebo HomeAway.

V Polsku u Baltského moře lze najít širokou škálu ubytování v soukromí, ať už má jít o apartmány a pokoje v různých cenových kategoriích, nebo prostorné domy a chaty pro skupiny a rodiny s vlastní kuchyní a prádelnou.

Zájezdy do Polska k moři

Polsko je skvělou destinací pro letní dovolenou. Nabízí se široká škála zájezdů do Polska k moři. Lze si vybrat z různých typů ubytování, od hotelů a apartmánů po kempy a penziony.

V Česku působí mnoho cestovních kanceláří, které zájezdy do Polska k moři nabízejí. Mezi nejznámější patří:

 • CK Fischer – pestrá nabídka zájezdů, možností ubytování i stravy, zájezdy do všech přímořských destinací.
 • CK Alexandria – specializuje se na zájezdy do Polska, kvalitní ubytování a stravování, pohodlná doprava.
 • CK Blue Style – nabízí luxusní zájezdy, ubytování v 5hvězdičkových hotelech a all inclusive stravování.
 • CK Canaria Travel – nízkonákladové zájezdy, ubytování v apartmánech a penzionech, vlastní stravování.

Ceny zájezdů se liší v závislosti na typu ubytování, typu stravování, druhu dopravy a termínu. Bude samozřejmě levnější se ubytovat v kempu než v hotelu a stejně tak vyjde levněji vaření jídla oproti all inclusive stravování.