7 nejnebezpečnějších míst pro koupání – např. Kapverdy a Tunisko – žraloci

Magazín

Je řada míst, která svojí krásou a pohádkovou přírodou vybízejí ke koupání. Jenže když lákavé touze smočit se neodoláte a vkročíte do vody, je poměrně velká pravděpodobnost, že koupel nepřežijete. Tady je těch 7 nejnebezpečnějších.

Hanakapiai Beach, Havaj

Tak tady pozor na zdejší vlny při přílivu i odlivu, které dokáží nečekaně nabrat na síle a strhnout do hlubin i ty návštěvníky, kteří si jen cachtají nohy u břehu.

Khao Sok, Thajsko

Nádherná destinace, avšak plná jedovatých stonožkovců, ostrých korálů, hladových žraloků, smrtelně jedovatých medúz a jedovatých pijavek. To není bezpečná koupel.

Ďáblův bazén (Devil’s pool), Victoriiny vodopády, Zambie

Přírodní nádrž, která je od samotných vodopádů oddělena pouze nízkou a kluzkou přírodní stěnou pod hladinou řeky. Jestliže vás voda strhne přes tuto zábranu do více než 100 metrů hlubokého vodopádu, pak…

Pobřeží Mexického zálivu, USA

Tady všude kolem vody na vás číhá jedovatý had ploskolebec vodní, po jehož uštknutí do několika hodin přichází smrt. Pokud had registruje pohyb, útočí.

Amazonka

I tady se vyskytují např. električtí úhoři, krokodýli, jedovaté pijavice, piraně. Vlézt do těchto vod, to hodně velké riziko.

Bolinas Beach, Kalifornie, USA

Surfaři si tu sice užijí, ale s nimi i lidožraví žraloci, kteří se tu hojně vyskytují. Nedoporučuje se vstupovat do vody za svítání, stmívání, v noci.

TIP: V Kalifornii se nachází nejznámější vodopády Severní Ameriky, leží v Yosemitském národním parku.

Pobřeží Queenslandu, Austrálie

Tak tady žije spousta smrtelně jedovatých živočichů, jako chobotnice rodu Hapalochlaena, medúzy irukandji, ale hlavně čtyřhranky, u kterých je smrtelný pouhý dotek s jejich vlákny. Každoročně v této lokalitě přijde o život 100 až 200 lidí. Tady se cachtat, to je jako koupit si vstupenku do krematoria.

TIP: Bezpečné koupání ve vyhřátém oceánu slibují naopak Kapverdy. Například na kapverdském ostrově Sal je šance na útok žraloka téměř nulová.

Zajímavosti