Slovinsko – kam za nezapomenutelnými zážitky, která místa nevynechat

Magazín

Přemýšlíte, kde strávit letošní akční dovolenou? Vydejte se za krásami Slovinska a nebudete litovat. Co všechno tato země nabízí a jaká místa byste neměli minout?

Než se vydáte na cestu, sjednejte si cestovní pojištění

Předtím, než si sbalíte svá zavazadla a vydáte se na cestu, si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. To vám přijde vhod v případě nečekaných událostí zahrnujících zranění či nezbytnou hospitalizaci v nemocnici. Jak najít to nejlepší cestovní pojištění na trhu? Zaměřte se na to, co od něj očekáváte. 

Rozhodně se vám vyplatí takové pojištění na cesty, které má vysoký celkový limit. Při cestování oceníte také pojištění odpovědnosti za škodu s vysokým pojistným plněním a různá připojištění, která si můžete zvolit podle svých preferencí (pojištění rizikových sportů, autoasistence na cestách apod.). 

Sestavte si seznam míst, která chcete ve Slovinsku navštívit

Jakmile budete mít cestovní pojištění sjednané, můžete se vrhnout na plánování dovolené a vytvořit si seznam míst, na která se chcete podívat. Doporučujeme mezi ně zařadit:

  • Piran
  • Bled
  • Lublaň
  • Bohinjské jezero
  • Maribor
  • Ptuj
  • Triglavský národní park

S výběrem dalších destinací vám pomůže průvodce Slovinskem, díky němuž zjistíte, co se dá v kterých částech Slovinska podnikat, co musíte ochutnat a na co je dobré se připravit.

youngwomantravelerwithbackpackinhatwalksonwooden

Navštivte Piran, nejkrásnější město celého Slovinska

Láká vás navštívit slovinské Benátky? Právě ty připomíná město Piran, které je zajímavé tím, že do jeho centra nesmí zajíždět automobily. Město Piran se dokonce označuje za nejkrásnější město celého Slovinska. Kromě toulek po ulicích můžete obdivovat také výhledy na moře při procházkách po místní promenádě. Atmosféra města je takřka kouzelná a díky absenci aut také velmi klidná.

Jezero Bled a proč jej musíte vidět na vlastní oči

Jedním ze symbolů Slovinska je jezero Bled. Nejlépe si pohled na něj vychutnáte z vrcholku Mala Osojnica, který se tyčí nad jezerem. Díky spolehlivému pojištění na cesty můžete vystoupat na vrchol a zpět bez obav, v případě úrazu o vás bude totiž zcela postaráno. Jakmile si pohled na jezero shora dostatečně vychutnáte, určitě se projděte také kolem něj, lodí si zajeďte na Bledský ostrov, navštivte Bledský hrad a na závěr si za odměnu dopřejte koupání v průzračné a příjemně teplé vodě jezera.

TIP: Krásnou přírodu nabízí také soused Slovinska a tím je Chorvatsko. Kde jsou v Chorvatsku nejkrásnější pláže, co nabízí jeho hlavní město Záhřeb a proč se městu Rijeka říká také Fiume?

Do hlavního města za Dračím mostem a Trojmostím

Hlavní město Slovinska by mělo být vaší další povinnou zastávkou. Lublaň není tolik známá, proto v ní panuje klidnější atmosféra než v jiných evropských metropolích, což oceníte nejen při cestování s dětmi. Ty mimochodem při návštěvě Lublaně nezapomeňte vzít na Dračí most. Jeho jméno je odvozené právě od soch draků, které jsou zde umístěny. Kromě něj si nenechte ujít ani návštěvu symbolu města, takzvaného Trojmostí, před kterým se nachází rozlehlé tržiště.

Naplánujte si letošní aktivní dovolenou ve Slovinsku. Nejprve si samozřejmě sjednejte to nejlepší cestovní pojištění a sestavte seznam míst, která chcete navštívit. Ve vašem seznamu by pak nemělo chybět jezero Bled, nejkrásnější slovinské město Piran či hlavní město Lublaň.

TIP: Kdo má radši odpočinkovou dovolenou u moře, měl by vyrazit na ostrov Sal, který se nachází kousek od Afriky. Dobré počasí je tedy zaručeno.