Zermatt, Švýcarsko – ubytování, lyžování, výlety a dovolená

Evropa

Zermatt je malebné horské město v jihozápadním Švýcarsku, které se nachází pod vrcholkem Matterhorn, jedním z nejznámějších hor na světě. Toto krásné a romantické město je velmi populární mezi turisty, kteří sem přijíždějí kvůli nádherné přírodě, lyžování a outdoorovým aktivitám. Co vidět v Zermattu a jaké nabízí Zermatt výlety?

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté do Zermattu rádi vrací, je nádherný Matterhorn. Tato hora vysoká 4 478 metrů se nachází na švýcarsko-italské hranici a je jedním z nejznámějších symbolů Švýcarska. Tisíce turistů se sem každoročně sjíždějí, aby si užili krásné výhledy na tuto úchvatnou horu.

Další velkou předností Zermattu je skvělé lyžování. Zermatt patří mezi nejlepší lyžařská střediska ve Švýcarsku a v Evropě obecně. Turisté z celého světa přijíždějí, aby si užili lyžování na perfektně upravených sjezdovkách, které jsou přístupné po celou zimu.

Kromě lyžování nabízí Zermatt také další outdoorové aktivity, jako jsou turistika, horská kola, via ferrata a mnoho dalších.

Zermatt – relax ve stínu Matterhornu

Pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, je Zermatt ideální volbou. Toto krásné město nabízí mnoho wellness center, kde si lze užít masáže, saunu a další procedury, které pomohou zrelaxovat tělo i mysl. Pokud má člověk rád přírodu, může se vydat na krátkou procházku nebo si udělat piknik s výhledem na Matterhorn.

Zermatt je také proslulý svou gastronomií. Město nabízí mnoho vynikajících restaurací a kaváren, kde si lze vychutnat švýcarskou kuchyni a další mezinárodní speciality. Kromě toho se dá ochutnat i místní speciality, jako jsou fondue nebo raclette.

Celkově lze říci, že Zermatt je skvělé místo pro každého, kdo hledá krásnou přírodu, skvělé lyžování, relaxaci a vynikající gastronomii. Město je ideální pro krátký víkendový výlet nebo delší dovolenou, a to nejen v zimě, ale i v létě, kdy můžete využít nekonečné množství aktivit a zážitků.

Nejkrásnější evropské túry a výlety v Zermattu

Pokud má člověk rád turistiku, může se vydat na některou z mnoha túr, které nabídnou úchvatné výhledy na okolní hory a údolí. Pro ty, kteří hledají adrenalin, je tu možnost vyzkoušet si via ferratu, paragliding nebo bungee jumping.

Zermatt je také vynikajícím výchozím bodem pro mnoho výletů do okolí. Například se lze vydat na výlet do nedalekého jezera Stellisee, které se nachází pod Matterhornem a nabízí nádherný výhled na horu a okolní krajinu. Dále je možné navštívit blízké město Visp nebo jet vlakem na nádhernou trasu Glacier Express, která vás vede švýcarskými Alpami až do Davosu.

V neposlední řadě je Zermatt také ideálním místem pro ubytování. Město nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích možností pro každou peněženku. Navíc je město autem nepřístupné, takže zde panuje klid a ticho, což umocňuje pocit úniku z městského ruchu a stresu.

Lyžování v Zermattu

Zermatt je jedno z nejlepších lyžařských středisek na světě, s několika desítkami kilometrů sjezdovek, z nichž některé dosahují výšky až 3 883 metrů nad mořem.

Díky své poloze pod slavným horou Matterhorn, nabízí Zermatt jedinečné výhledy na švýcarské Alpy, což z něj činí dokonalé místo pro lyžování a snowboarding.

V Zermattu najde lyžař sjezdovky pro všechny úrovně lyžování – od začátečníků po zkušené lyžaře. Navíc nabízí i další aktivity jako je skialpinismus, ledové lezení a běžkování. S lyžováním ve Švýcarsku zkrátka nelze šlápnout vedle. Podobně je to i v italských alpách a oblíbeném letovisku Livigno.

Lanovky v Zermattu

Zermatt je proslulý svými lanovkami. Ta nejznámější míří až na vrchol hory Klein Matterhorn. Nejvyšší lanovka dovede turisty až do nadmořské výšky 3 883 metrů, kde si lze vychutnat krásné výhledy na švýcarské Alpy.

Jedním z nejpopulárnějších způsobů dopravy v Zermattu jsou lanovky společnosti Matterhorn Glacier Paradise, které jsou nejvyššími lanovkami na světě. Lanovka zavede návštěvníky na úchvatnou panoramatickou plošinu, která se nachází ve výšce 3 883 metrů nad mořem. Z této výšky si každý může vychutnat nádherný výhled na švýcarské Alpy a Matterhorn.

Jezero Stellisee patří k nejoblíbenějším cílům v okolí Zermattu.

Další lanovkou, která stojí za zmínku, je Matterhorn Express. Tato moderní lanovka rychle přepraví z údolí do střediska, kde se nachází mnoho lyžařských tratí a dalších aktivit. Kromě toho nabízí Matterhorn Express překrásné výhledy na horskou krajinu během celé cesty.

Celkově vzato, lanovky v Zermattu jsou jedinečné a umožňují vychutnat si úchvatné výhledy na švýcarské Alpy a Matterhorn. Navíc jsou velmi moderní a spolehlivé, takže si každý může být jist, že se dostane na své cílové místo rychle a bezpečně.

Jak do zermattu

Do Zermattu se dá nejlépe dostat vlakem, jelikož v městě není povolena automobilová doprava. Zároveň je to nejen praktické, ale i velmi pohodlné a bezpečné řešení, které umožní užít si krásné výhledy na švýcarské Alpy a okolní krajinu.

Nejbližší velké letiště je mezinárodní letiště v Curychu, ze kterého se dá dopravit vlakem přímo do Vispu, což je poslední místo, kde může být použito vozidlo s pohonem na spalovací motor. Z Vispu se poté dá přesedlat na vlak společnosti Matterhorn Gotthard Bahn, který cestovatele dovede přímo do Zermattu. Cesta trvá asi 3 hodiny a je jedním z nejkrásnějších železničních spojení v Evropě.

Další možností je jet automobilem nebo autobusem až do Vispu a poté pokračovat vlakem. Pokud se člověk rozhodne pro tuto variantu, musí si uvědomit, že v Zermattu nelze používat automobilovou dopravu, takže musí nechat své vozidlo na parkovišti ve Vispu.

Výhodou této možnosti je však to, že se lze zastavit dle libosti na různých místech a užít si krásné výhledy na švýcarské Alpy.

Vlak do Zermattu

Cesta vlakem do Zermattu je jedním z nejkrásnějších zážitků, které si člověk může v oblasti švýcarských Alp užít. Nejprve se musí dostat do Vispu, což je poslední místo, kde může být použito vozidlo s pohonem na spalovací motor. Odtud se dá pokračovat vlakem společnosti Matterhorn Gotthard Bahn až do Zermattu.

Vlaky jedou do Zermattu několikrát denně, takže si turista může vybrat z různých spojů v závislosti na konkrétních plánech. Pokud přijede na letiště v Curychu, můžete si zakoupit jízdenky přímo na letišti. Cena jízdenky se může lišit v závislosti na typu vlaku a zvoleném tarifu.

Vlak do Zermattu nabízí úžasné výhledy.

Během cesty vlakem se pasažéři těší z úchvatných výhledů na švýcarské Alpy, horské řeky a malebná horská města. Vlaky jsou velmi moderní, pohodlné a vybavené nejnovější technologií, což zaručuje příjemnou a bezpečnou cestu.

Kromě toho jsou vlaky Matterhorn Gotthard Bahn známé pro svou přátelskou a ochotnou obsluhu, která vám ráda pomůže s jakýmikoli dotazy ohledně cesty nebo místních atrakcí.

Celkově vzato, cesta vlakem do Zermattu je jedinečný zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody a horských krajin.

Počasí v Zermattu

Zermatt se nachází vysoko v Alpách, což znamená, že může mít poměrně drsné a nevyzpytatelné počasí. Nicméně, díky své poloze na jihu Švýcarska, má Zermatt mnohem mírnější klima než ostatní horská střediska ve Švýcarsku.

V zimě je Zermatt pokryt sněhem a průměrná teplota se pohybuje kolem -5 °C. Nicméně, díky slunečnému počasí a čistému vzduchu, může být pocitová teplota mnohem vyšší. Je důležité být připraven na náhlé změny počasí a oblékat se v mnoha vrstvách, aby se udržela správná teplota těla.

V letních měsících jsou teploty příjemné, kolem 20-25 °C. Zermatt nabízí nádherné výhledy na okolní horské vrcholy a krásné modré oblohy. Vzhledem k tomu, že se jedná o horské středisko, je stále možné očekávat přechodné bouřky a chladné noci.

Celkově vzato, Zermatt je krásné horské středisko, které může mít poměrně drsné a nevyzpytatelné počasí. Je důležité být připraven na náhlé změny a oblékat se v mnoha vrstvách, aby se udržela správná teplota těla. Ať už jste tam v létě nebo v zimě, hlavní je užít si nádherné výhledy na okolní krajinu a vychutnat si atmosféru horského střediska.

Ubytování v Zermattu

Zermatt je luxusní horské středisko s mnoha možnostmi ubytování. Turisté mohou najít hotely a apartmány všech úrovní, od cenově dostupných až po luxusní, pětihvězdičkové hotely s výhledem na Matterhorn. Ve většině případů jsou ubytování v blízkosti sjezdovek a lanovek.

Většina hotelů v Zermattu nabízí wellness centra s bazény, saunami a dalšími službami pro relaxaci po celodenním lyžování nebo turistice. Mnoho z těchto hotelů má také vynikající restaurace s nabídkou švýcarských specialit a dalších mezinárodních kuchyní.

Výhledy na Matterhorn patří k nejkrásnějším v Alpách.

Kromě hotelů a apartmánů je v Zermattu také možné najít menší penziony a bed and breakfast ubytování. Tyto možnosti ubytování jsou většinou cenově dostupnější než luxusní hotely, ale mohou být vzdálenější od sjezdovek. Nicméně, většina těchto možností nabízí pohodlné a útulné ubytování s vynikajícími snídaněmi.

Celkově vzato, Zermatt nabízí mnoho možností ubytování, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím. Ať už se člověk rozhodnete pro luxusní hotel nebo útulný penzion, můžete očekávat kvalitní a pohodlné ubytování s nabídkou špičkových služeb a vynikajících výhledů na okolní krajinu.

Dovolená v Zermattu je skvělá volba

Celkově lze tedy říci, že Zermatt je skvělým místem pro každého, kdo hledá krásnou přírodu, skvělé lyžování, nebo aktivní dovolenou plnou zážitků. Díky své poloze, nabídce aktivit a atmosféře si Zermatt získává srdce mnoha turistů z celého světa a patří mezi nejkrásnější horská města v Evropě.

Dovolená v Zermattu nezklame ani nejnáročnější cetovatele a turisty. Zermatt je právem považován za perlu Švýcarska, která nemá obdoby. Další oblíbené místo pro milovníky hor je město Locarno u jezera Maggiore. Příznivci historie a kultury jistě ocené například Basilej.

Co navštívitDovolenáZajímavosti