Zimní Chopok se letos chlubí řadou novinek v alpském stylu

Magazín
tatry-2

Lyžařské středisko Jasná v Nízkých Tatrách přišla v zimní sezóně s mnoha novinkami. Informovalo o tom lyžařské středisko.

O nový zážitek přímo z vrcholu Chopku se postará nová ikonická stavba Rotunda, která návštěvníkům poskytuje nezaměnitelné výhledy na Horehroní a Západní Tatry.

Propojení lyžařských svahů lanovkami Funitel na severní straně Chopku spolu se samoobslužným výtahem Twinliner a 15místní gondolou na jeho jižní straně vyvrcholilo letos stavbou, která plynule navazuje na druhou etapu investic v Jasné. Zmíněná Rotunda, tedy propojená vrcholová stanice lanovky Funitel a opláštěná stanice kabiny Chopok Jih, bude místem odpočinku pro návštěvníky i během nepříznivého počasí.

Všechny nové objekty stanic i Rotundy byly postaveny na původním místě staré stanice.

Vyhlídková restaurace s exkluzivním 360 stupňovým panoramatickým výhledem v nadmořské výšce 2 004 m má kapacitu 100 míst. Návštěvníci si budou moci vychutnat jedinečnou okolní scenérii z nejvýše položeného Rum Baru na Slovensku.

Přízemí Rotundy poskytne rychlé občerstvení v podobě Energy baru s kapacitou 60 míst. Ubytovací část bude na způsob apartmánu na Lomnickém štítě ve Vysokých Tatrách. Rotunda nabídne 3 pokoje vyššího standardu a 2 pokoje nižšího sportovního standardu se samostatnou recepcí a sociálním zařízením. Oproti minulosti se z panoramatické restaurace bude dát vystoupit na sluneční 200místní terasu umístěnou nad stanicí lanovky na jižní straně.

Nová 6sedačková lanovka v lokalitě Lúčky s novým přístupovým bodem v Jasné, hned vedle záchytného parkoviště, zaručuje dokonalý a komfortní nástup na svah.

DovolenáZajímavosti