Akce Na Sněžku pro Pavlínku vynesla více než milion

Magazín
snezka

Nedávno jsme přinesli zprávu o tom, že se chystá charitativní výstup na Sněžku. A jak to dopadlo? Nadační fond KlaPeTo přináší zhodnocení této akce pro Pavlínku.

Letos se na Sněžku šlo za dvouletou Pavlínku Josiekovou z Karviné, která v sedmi měsících prodělala s trvalými následky onemocnění meningokokem. Krásný slunečný den přilákal v sobotu 27. 5. do Pece pod Sněžkou na dva a půl tisíce lidí a většina z nich se zúčastnila i samotného výstupu.

Jubilejní pátý ročník charitativní akce byl nabitý emocemi. Handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš, který se před pěti lety, krátce po amputaci levé nohy nad kolenem, rozhodl tuto akci uspořádat, překonal vlastní rekord. Na Sněžku vyšel za pouhou 1 hodinu, 41 minut. „Jsem hrdý na to, že se z výšlapu pro pár přátel stala akce, která oslovuje tisíce lidí z celé republiky,“ říká Petrouš.

„Největší odměna pro nás byla, když jsme se na vrcholu Sněžky potkali s tolika „KlaPeTo dětičkama“, ať už se tam dostaly za pomoci svých blízkých nebo tam dokonce došly samy. Byla jsem dojatá, když jsem viděla, jak se na vlastní nohy, i díky naší pomoci, postavily děti s DMO nebo po onkologické léčbě,“ popisuje své dojmy spoluzakladatelka KlaPeTo Kateřina Klasnová.

Sbírka vynesla rekordních 1 042 823 korun a prodalo se všech 2 500 benefičních triček.

Rodina malé Pavlínky dostala od Nadačního fondu KlaPeto nový vůz Opel Corsa. „Bylo to pro nás obrovské překvapení a šok. Byli jsme oba s přítelem dojatí, kolik lidí naší Pavlínce pomohlo a kolik jich šlo spolu s námi na Sněžku,“ říká maminka Pavlínky Veronika. Auto rodina potřebuje na jízdy k protetikovi a za lékaři.

„Díky obrovské částce ale budeme moci obdarovat dalších zhruba šestnáct handicapovaných dětí a rozšířit tak naši velkou KlaPeTo rodinu,“ dodává Klasnová s Petroušem. Za předchozí čtyři ročníky se podařilo vybrat celkem 2 298 000 a rozdat celkem 31 příspěvků na rehabilitace a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny.

Nadační fond KlaPeTo předá symbolické šeky dalším těžce zdravotně postiženým dětem letos na podzim. Už nyní pořadatelé všechny zvou na další ročník, opět poslední květnovou sobotu – 26. 5. 2018.

Děkujeme za zprávu a těší nás, kolik lidí má dobré srdce a chtějí pomoct!

Zajímavosti