Aplikace vám umožní projít místa, kde se natáčel film Krásno

Magazín
nataceni

Najděte místa a objekty, kde se v roce 2013 natáčela černá komedie Ondřeje Sokola, která se stala jeho filmovým režijním debutem. Město Šumperk doplnilo aplikaci pro chytré telefony „Po stopách Malé Vídně“ o nový obsah. Ten uživatele seznamuje s místy, kde Ondřej Sokol svůj film natáčel.

O novince informovala Olga Hajduková z tamní radnice.

„Aplikace je doplněna o nové položky s jednotlivými místy, kde se film v Šumperku natáčel, např. kino Svět, Hotel Grand, krematorium a přehrada Krásné,“ vysvětluje Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů. Všechny tyto položky obsahují několik fotografií z natáčení a doprovodný text se zajímavostmi z natáčení a objektu samotného. „Aplikace je propojená s navigací v chytrém telefonu, která Vás ke zvolenému místu pomocí GPS dovede“, doplňuje Vondruška.

Aplikace je vyhotovena ve dvou dalších jazykových mutacích (angličtina a němčina) a je zdarma ke stažení na Google Play (pro systémy Android) a AppStore (iPhone). Stávajícím uživatelům se doplněný obsah automaticky nahraje při dalším spuštění.

Zajímavosti