Baťův kanál navštívil letos druhý nejvyšší počet návštěvníků v historii

Magazín
motorove-lode

Velký zájem o Baťův kanál pokračoval i v letošní sezóně. Informovala o tom mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková s tím, že pestrou paletu palub lodí na Baťově kanálu navštívilo letos 70 tisíc turistů.

„Je to sice o deset tisíc méně než za loňskou rekordní sezónu, ale pořád je to druhé nejvyšší dosažené číslo. Trendem jsou hlavně menší skupiny, rodiny a v neposlední řadě cyklisté,“ uvedla mluvčí. Letos se to projevilo zejména u pravidelných plaveb, o které byl vyšší zájem než v předchozích sezónách. Doslova masový zájem byl u plaveb při městských akcích – letní slavnosti v Otrokovicích, Slavnosti vína v Uherském Hradišti, Svatováclavské slavnosti v Napajedlech apod. Zde kapacity lodí nestačily.

Podle Tomíčkové také roste obliba vícedenních pobytů na kajutových lodích. Letos byl nárůst na 4,5 tisíce námořníků (3 tisíce v roce 2011, 4 tisíce v roce 2012). S tím souvisí také to, že se zvyšuje počet půjčoven kajutových lodí.

Podle statistiky láká okolí Baťova kanálu také stále více cyklistů. K datu 8. října projelo letos okolo Baťova kanálu neuvěřitelných 232 168 cyklistů, z toho jen v červenci 60 tisíc cyklistů. Nejvíc ale lákal státní svátek 8. května. To se vydalo na kole okolo vody 3 449 zaznamenaných cyklistů. „Letošní návštěvnost je opravdu výborná i přesto, že začátkem letošní plavební sezóny potrápily provozovatele na Baťově kanálu vydatné jarní deště,“ uzavírá mluvčí.

Zajímavosti