Cestování po Novém Zélandu

Magazín
novy-zeland

Dobrodruh a cestovatel Miloslav Doucha už navštívil mnoho krásných míst napříč celou zeměkoulí. Cestoval letadlem, autem, vlakem, lodí, pěšky, sám, s partou… On to tak má: když si vezme něco do hlavy, tak o tom přemýšlí jen chvíli, sebere se a jede.

Toulání po Novém Zélandu ho natolik okouzlilo, že svoje postřehy a zážitky sepsal a vydal jako knižní publikaci. Tahle knížka se jmenuje prostě – Nový Zéland a ač je útlá, je od začátku do konce nabitá příhodami a zkušenostmi.

„Jistě každý zná ten pocit, když jezdí prstem po mapě a přitom si v duchu říká, jaké to asi je tady nebo tamhle. Ani já na tom nejsem jinak. Bohužel však nemáme Rumburakův cestovní plášť, a tak pro to, aby nezůstalo jen u představ, musíme mnoho udělat. A čím vzdálenější cíl, tím je cestování napínavější a exotičtější. Je potom logické, že jsem vybral Nový Zéland jako jednu z nejvzdálenějších zemí od svého domova…“

To je úryvek z úvodní strany knížky o třiaosmdesáti stranách. Hned na začátku Miloslav popisuje, že jeli jako pětičlenná parta, že každý z členů měl svoji funkci a jak ji zvládal, jak se brali kluci navzájem a zkrátka všechno, co s tím souvisí.

Tenhle Nový Zéland je psaný formou deníku. Strávíte s kluky tři týdny den po dni a budete s nimi zažívat nejrůznější dobrodružství, budete s nimi míjet nádherně modrá tyrkysová jezera, budete s nimi diskutovat s rybáři, budete s nimi svědky dopravní nehody, projedete s nimi celou zemi a dostanete se i na farmu, potkáte s nimi malé obchůdky a seznámíte se s místními lidmi a zvyky.

Dovolená