Cyklobus Bečva bude jezdit z Přerova až na Bumbálku

Magazín
cyklista

Nová autobusová linka určená pro cyklisty i pro pěší turisty spojí středomoravské město Přerov s beskydským horským sedlem Bumbálka. V průběhu letních prázdnin bude každou sobotu vyrážet ve směru proti proudu Bečvy cyklobus. Oznámilo to město Přerov na svém webu.

„Cyklobusy jsou v oblasti cykloturistiky vítanou novinkou. Systém je jednoduchý. Cyklista nastoupí do autobusu, zatímco jeho kolo bude převezeno ve speciálním přívěsu. Vystoupit může kdekoliv po plánované trase – tedy v Lipníku nad Bečvou, Hranicích, Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm, na Horní Bečvě nebo přímo až na Bumbálce. Záleží na tom, v jaké kondici cyklista je a kam chce směřovat. Projet si tak může celou cyklostezku podél řeky Bečvy,“ vysvětlil přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík, který novinku inicioval. Zároveň zdůraznil, že spoj je stejně přínosný i pro milovníky horské turistiky.

Cyklobus urazí trasu v celkové délce asi sto kilometrů. Vyjede vždy v sobotu ráno o půl osmé z přerovského nádraží a na Bumbálce bude krátce před desátou. „Zastavovat budeme ve městech po trase vždy na autobusovém nádraží, pouze v Hranicích máme zastávku na Šromotově náměstí a na Horní Bečvě bude zastávka u obecního úřadu. Zpět budeme vyjíždět ve čtyři hodiny odpoledne,“ doplnil Otakar Šatánek ze společnosti Veolia Transport Morava, která bude prázdninovou přepravu zajišťovat.

A nemusí se jednat pouze o cyklisty. „Celkově může tento cyklobus přepravit až pětačtyřicet lidí a šestnáct kol. Doporučujeme, aby si zájemci včas zajistili rezervaci kola – a to pomocí rezervačního systému přepravce, který je k dohledání na internetu,“ doplnil přerovský primátor Jiří Lajtoch. Zájemci si mohou navíc rezervaci zajistit i v městských informačních centrech v Přerově, Lipníku nebo Hranicích.

Zajímavosti