Další záhady kolem smrti Češek v Egyptě

Magazín
dalsi-zahady-kolem-smrti-cesek-v-egypte-2

Smrt dvou českých turistek v egyptské Hurghadě se stává stále záhadnější. Podle vyjádření zástupce cestovní kanceláře, která dovolenou rodiny z Karviné pořádala, je v celém případě řada nejasností.

Případ je opředen několika záhadami. První z nich je již samotné odhalení tragédie otcem rodiny – „Říkal mi, že k ránu zatřásl svou manželkou a dcerou a zjistil, že se nehýbají. Vyběhl prý ven a zaklepal na vedlejší dveře. Ale to přece není normální reakce. Proč nevolal rovnou na recepci? Až paní z vedlejšího pokoje zavolala bezpečnost,“ řekl televizi Prima delegát CK Blue Style Hišan Elkhoudari.

Druhá záhada: Proč se vedení hotelu o celém případu dozvědělo až čtyři hodiny po smrti turistek – přeživší muž si myslel, že jeho žena a dcera spí a díval se na televizi.

Záhada třetí: Proč měla ležící mrtvá dívka ruce vzpažené nahoru?

Nejasnosti jsou také v možnosti, že se rodina otrávila jídlem. Podle informací z místa turisté nikde mimo hotel nejedli. A pokud by se matka s dcerou otrávily, je málo pravděpodobné, že zemřely ve stejný okamžik – tělo dospělého a dítěte reaguje na otravu jídlem odlišně – především v čase, během kterého na organismus jedovaté látky působí.

Jisté tak je, že otec ve středu opustil nemocnici a zůstává v Egyptě s tím, že termín jeho návratu do Česka není stanoven. Výsledky pitvy nejsou zatím známy, jejich stanovení může trvat i několik týdnů.

Záhady