Dánsko – dovolená, zajímavosti, měna informace

Evropa

Dánsko je malebná země ležící na severu Evropy, která se pyšní fascinujícími zážitky pro cestovatele všeho druhu. Země je známá svou půvabnou přírodou, moderní architekturou a historickými památkami, které přitahují turisty z celého světa.

Dánsko nabízí nejen krásné pláže a kopečky, ale také okouzlující města plná života, jako je například hlavní město Dánska Kodaň. Cestování po této zemi je snadné díky dobře fungující dopravě a přátelskému prostředí pro turisty.

Mezi další krásná místa v Dánsku patří Billund, nebo nedaleké Faerské ostrovy. Skandinávie nabízí další skvělé turistické cíle, jako je třeba Oslo, Stockholm, nebo švédský Göteborg.

Dánsko – dovolená

Dánsko je jedním z nejkrásnějších koutů Evropy, kde si návštěvníci mohou užít skvělou dovolenou. Tato země je známá svým krásným přírodním prostředím a malebnými městečky, kde se turisté mohou těšit na bohatou historii a kulturu.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty je samozřejmě hlavní město Dánska Kodaň. Toto město nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí, jako jsou například historické budovy, moderní architektura, muzea a galerie, ale také krásné parky a zahrady. Kodaň je také proslulá svými kavárnami a restauracemi, kde si může člověk vychutnat tradiční dánskou kuchyni.

Pokud člověk hledá přírodu a klid, může se vydat na sever Dánska, kde se nachází národní park Mols Bjerge, který nabízí malebné krajiny, horské vrcholy a krásné pláže. Dalším oblíbeným místem je také Jutský poloostrov, který je známý svými dunami a písečnými plážemi.

Pro milovníky historie je v Dánsku mnoho míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří hrad Kronborg, který inspiroval Shakespeara k napsání Hamleta, a zámek Frederiksborg, který je považován za jedno z nejkrásnějších renesančních staveb v Evropě.

Dánsko také nabízí mnoho zábavy pro rodiny s dětmi, jako jsou například zábavní parky Tivoli Gardens a Legoland, které jsou populární po celém světě.

Cestování po Dánsku je velmi snadné, díky dobře fungující infrastruktuře. Země má dobře rozvinutou síť vlakových a autobusových spojení, takže turisté se mohou snadno dostat kamkoliv chtějí.

Dánsko je země s mnoha krásnými plážemi a přírodními scenériemi.

Ubytování – Kodaň

V Kodani, dánském hlavním městě plném kultury a historie, naleznete širokou škálu ubytovacích možností. Zde jsou některé hotely, které mohou poskytnout pohodlný pobyt:

Wide Hotel

 • Tento hotel se vyznačuje moderním designem a komfortními pokoji, nabízejícími klidný únik přímo ve středu města.

AC Hotel Marriott Bella Sky Copenhagen

 • S impozantní architekturou a luxusním vybavením přináší tento hotel nejen výjimečný výhled na město, ale i vysoký standard pohodlí.

Copenhagen Admiral Hotel

 • Umístěný v přestavěném skladišti, Copenhagen Admiral Hotel nabízí kombinaci historické atmosféry s moderním luxusem a výhledem na přístav.

Sleepcph

 • Tento moderní hotel se specializuje na pohodlný spánek, ať už je váš pobyt z pracovních nebo relaxačních důvodů.

Urban Camper Hostel

 • Pro ty, kteří hledají cenově dostupné a společenské ubytování, Urban Camper Hostel přináší jedinečnou atmosféru pro cestovatele s mladistvým duchem.

S tímto rozmanitým výběrem hotelů si návštěvníci Kodaně mohou vybrat ubytování odpovídající svým potřebám a preferencím, ať už touží po luxusu, klidu nebo společenské atmosféře.

Kodaň Dánsko

Kodaň je hlavní město Dánska a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Evropě. Leží na východním pobřeží ostrova Sjælland a je známé svými nádhernými historickými památkami, moderní architekturou, nádhernými parky a zahradami, skvělým jídlem a přátelskými obyvateli.

V Kodani je mnoho míst, která stojí za návštěvu. Nejznámější památkou je zřejmě Královský palác Amalienborg, sídlo dánské královské rodiny. Turisté mohou sledovat střídání stráží a navštívit královskou kapli, muzeum a zahradu. Dalšími populárními památkami jsou Tivoli Gardens, nejstarší zábavní park na světě, a socha Malé mořské víly, která se nachází na pobřeží.

V Kodaňského přístavu lze nalézt mnoho zajímavostí, jako je například Dánské námořní muzeum. Zde si turisté také mohou vychutnat kulinářské speciality v mnoha restauracích a kavárnách podél nábřeží.

Pro milovníky umění a kultury je muzeum Ny Carlsberg Glyptotek skvělým místem k návštěvě. Nachází se zde mnoho vynikajících uměleckých děl z celého světa, včetně antických soch a malířských děl od evropských mistrů.

Pokud má člověk zájem o návštěvu přírodních krás, můžete navštívit parky a zahrady Kodaňského města. Nejznámější z nich jsou zahrady Tivoli a Kongens Have, které jsou obklopeny krásnými historickými budovami a mají mnoho pěkných míst pro pikniky a procházky.

Celkově je Kodaň skvělým místem na návštěvu pro turisty, kteří hledají kombinaci historických památek, moderní architektury, vynikajícího jídla a zážitků v přírodě.

Legoland Dánsko

Legoland Dánsko se nachází v městečku Billund v jižní části Dánska a je jedním z nejpopulárnějších cestovních cílů v této oblasti. Legoland Dánsko je perfektní pro rodiny s dětmi, ale i pro dospělé, kteří mají rádi LEGO.

Tento zábavní park je založen na slavných LEGO kostkách a nabízí mnoho zajímavých atrakcí pro celou rodinu. Návštěvníci zde mohou prohlédnout mnoho LEGO modelů, zahrnující celá města, křižníky, letadla a dokonce i postavy z filmů jako Harry Potter a Star Wars.

Park nabízí mnoho různých atrakcí pro děti všech věkových kategorií, včetně horské dráhy, atrakcí s vodou a mnoho dalšího. Legoland Dánsko je také domovem mnoha různých her a soutěží, které pomáhají rozvíjet kreativitu a fantazii.

Pro ty, kteří chtějí více akce, je tu možnost prozkoumat park na dvoukolech nebo si zahrát na minigolfovém hřišti. Legoland Dánsko také nabízí mnoho možností pro občerstvení, včetně různých restaurací.

Legoland Dánsko je otevřený od konce března do konce října a vstupné závisí na věku a počtu dnů, které návštěvníci chtějí strávit v parku. Rodiny s dětmi by měly zvážit zakoupení rodinného vstupu, který je levnější než kupování jednotlivých vstupenek.

Měna v Dánsku – Dánská koruna

Dánsko je populární turistickou destinací, což znamená, že mnoho lidí se tam vydává za účelem objevování dánské kultury a historie. Pokud člověk plánuje cestu do této země, měl bys si být vědom její měny – dánské koruny.

Dánská koruna (DKK) je oficiální měnou Dánska, Grónska a Faerských ostrovů. Má stejný název jako starší norská měna, avšak odlišuje se svým symbolem a směnným kurzem. Koruna se dělí na 100 øre. V Dánsku jsou k dispozici bankovky v hodnotách 50, 100, 200, 500 a 1 000 korun, zatímco mince jsou k dispozici v hodnotách 50 øre, 1, 2, 5, 10 a 20 korun.

Turisté by měli být v Dánsku připraveni na vyšší životní náklady. Ceny jsou obecně vyšší než v jiných evropských zemích, takže cestovatelé by měli mít na paměti, že bude potřeba více financí na jídlo, ubytování a dopravu.

Když se člověk chystá na cestu do Dánska, měl by si zajistit nějaké dánské koruny, aby mu místní platby nezpůsobovaly problémy. Při platbě v hotovosti může být užitečné mít menší bankovky a mince, aby se člověk vyhnul problémům vracením. Většina obchodů a restaurací v Dánsku přijímá také platební karty, včetně kreditních karet a debetních karet.

Je dobré mít na paměti, že směnné kurzy mohou být proměnlivé a mohou se lišit od banky k bance. Proto je nejlepší provést směnu měn v bankovních institucích nebo směnárnách, aby se minimalizovaly rizika podvodů nebo příliš vysokých poplatků.

Turisté by si měli být také vědomi, že mnoho bank v Dánsku si účtuje poplatky za použití zahraničních karet, takže je nejlepší se dopředu informovat o těchto poplatcích a včas je zaplatit.

Legoland Billund je nejstarší zábavní park Legoland na světě.

Dánsko – zajímavosti

Dánsko je malá země v severní Evropě, která je proslulá svou krásnou přírodou, historickými památkami a zajímavou kulturou. Tady jsou některé zajímavosti o této fascinující zemi:

 • Dánská královna – Dánsko je také domovem jedné z nejstarších a nejvýznamnějších královských rodin na světě. Dánská královna Margrethe II. a její rodina jsou velmi oblíbení mezi dánskými obyvateli a mají v zemi mnoho fanoušků.
 • Cyklistika – Dánsko je jednou z nejcyklističtějších zemí na světě. Většina Dánů využívá k dopravě kola a v zemi se nachází mnoho cyklostezek. Dánsko také hostilo několik etap Tour de France.
 • Dánské ostrovy – Dánsko se skládá ze 406 ostrovů, z nichž jich je obydlených pouze 72. Největším ostrovem je Jutsko, na kterém se nachází největší město v zemi, Aarhus. Dalšími zajímavými ostrovy jsou například Fyn, Sjælland a Bornholm.
 • Dánské cukrovinky – Dánsko je známé svými cukrovinkami, zejména těmi, které se prodávají v kavárnách a pekárnách po celé zemi. Mezi nejznámější patří například kanelsnegle (skořicové slané koláče), hindbærsnitter (malinové sušenky) a brunsviger (karamelový koláč).
 • Design – Dánsko je známé po celém světě pro své vynikající designéry a výrobky. Mezi nejznámější značky patří například LEGO, Bang & Olufsen a Georg Jensen. V Dánsku se také nachází mnoho designových muzeí a galerií.
 • Dánská mapa – Dánsko je země s rozlohou 42 951 km² a leží v severní Evropě. Sousedí s Německem na jihu a je obklopeno vodami Severního moře, Baltského moře a Kattegatu. Hlavním městem je Kodaň.
 • Dánská vlajka – Dánská vlajka je bílá s červeným křížem a je považována za nejstarší státní vlajku na světě. Její původ sahá až do 13. století a používá se dodnes jako oficiální vlajka Dánska. Červený kříž symbolizuje křesťanství, které je v Dánsku hlavním náboženstvím. Vlajka se také používá jako součást dánského státního znaku.

Celkově lze říci, že Dánsko je zemí, která se může pyšnit svým pokrokem a modernitou, ale zároveň si stále zachovává své tradiční kořeny a kulturní dědictví. S vysokou životní úrovní a rozvinutým sociálním zabezpečením se stává stále populárnější zemí pro turisty.

Co navštívitDovolenáInformaceZajímavosti