Do Libavé tento rok jen 1. května. Pojede i mimořádný vlak

Magazín
vlak-2

V pátek 1. května otevře Armáda ČR letos pouze na jeden den vojenský prostor Libavá. Na tradiční cyklo-turistickou akci Bílý kámen v celoročně uzavřeném vojenském prostoru v podhůří Oderských vrchů každoročně vyráží řada pěších a cyklistů. Letos vypraví České dráhy pětivozový vlak z olomouckého hlavního nádraží do Moravského Berouna, který nabídne dostatek míst pro cestující i jejich bicykly. Uvedla to mluvčí ČD Kateřina Šubová.

Z olomouckého hlavního nádraží vyjede mimořádný vlak Bílý kámen v 8:33. Na své trase do Moravského Berouna zastaví ve všech stanicích a zastávkách. Pětivozová souprava nabídne 256 míst k sezení, větší bude také kapacita pro přepravu kol, celkem pro 108 bicyklů. Ve vlaku bude platit běžný tarif ČD, stejně tak i pro přepravu kola.

Pokud cestující vystoupí na zastávkách Hrubá Voda – Smilov a Jívová nebo ve stanici Domašov nad Bystřicí, mají povolené vstupy do vojenského prostoru na dosah ruky.

České dráhy navíc v pátek posílí u vybraných spojů kapacitu pro přepravu kol. Rychlíky R 1132 ze stanice Opava východ v 6:03 a R 1133 z Olomouce v 17:07 svezou až 28 kol a větší kapacitu budou mít také dva osobní vlaky na trati ze Suchdolu nad Odrou do Budišova nad Budišovkou. Osobní vlak s odjezdem ze Suchdolu v 7:14 (Os 13302) nabídne kapacitu 52 kol, dalším spojem v 9:14 (Os 13304) bude možné přepravit až 36 bicyklů.

Vzhledem k jízdě mimořádného vlaku nebudou České dráhy posilovat další pravidelné spoje na této trati. Cestujícím doporučujeme využit přednostně vlak Bílý kámen.

Jízdní řád vlaku Bílý kámen (pátek 1. května 2015)
tam (Os 24031)stanicezpět (Os 24032)
8:33Olomouc hl.n.10:59
8:39Bystrovany10:52
8:46Velká Bystřice10:49
8:48Velká Bystřice zast.10:36
8:53Hlubočky-Mariánské údolí10:32
8:56Hlubočky zast.10:28
9:00Hlubočky10:25
9:04Hrubá Voda zast.10:20
9:08Hrubá Voda10:17
9:12Hrubá Voda – Smilov10:12
9:17Jívová10:07
9:24Domašov nad Bystřicí10:02
9:31Moravský Beroun9:54
Zajímavosti

Vybrané příspěvky

definegoalswritetasksdoachecklist-ahappyyoung

Jak se liší motivační dopisy ve světě? Brazilci jsou struční, Češi slovy nešetří

Není dopis jako dopis. Jak se liší motivační dopisy Čechů od motivačních dopisů Brazilců a co mají Češi a Dánové při psaní dopisů...

Číst více
businesspeoplearehandtypingonsilvercolorlaptopcomputer

Co dělat, když před odjezdem do zahraničí potřebujete rychle něco přeložit? Spolehněte se na expresní překlad od agentury

Čeká váš dovolená v zahraničí nebo se chystáte na pracovní pobyt? Ať už je důvod vaší cesty za hranice České republiky jakýkoliv,...

Číst více
teamwork-workinginmultiethnicgroupofstudents-teacherstudyforeign

Jak připravit zaměstnance na zahraniční služební cestu? Pořádání firemních jazykových kurzů se vyplatí

Mnohé firmy spolupracují se zahraničními partnery a v rámci výměnných stáží posílají do zahraničí své zaměstnance. Ti díky tomu...

Číst více
englishonline-languagelearningviatheinternet-desktopwithgreat

Toužíte po letní práci v Británii? Sepište perfektní životopis a motivační dopis

Láká vás práce v zahraničí? Pokud toužíte zlepšit svou úroveň angličtiny, možná jste již přemýšleli nad tím, že byste na léto...

Číst více
skotsko

Skotsko – cestování, zajímavosti

Se svými majestátními hrady, skalními jezírky a smyslnými údolími bylo Skotsko vždy vyhledávanou destinací. Kouzlo této země sahá od...

Číst více
singapur

Singapur – zajímavosti, dovolená, počasí

Je neustále se rozvíjejícím zázrakem plným nových zážitků a nezapomenutelných dobrodružství. Říká se mu také Lion city neboli Lví...

Číst více
Všechny články