Finalisté soutěže Vesnice roku 2017

Magazín
slepice

Krajská kola třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku skončila. Obce, které v krajských klání získaly prvenství, postupují do celostátního kola soutěže, jehož vítěz získá titul Vesnice roku 2017. Celostátní kolo soutěže se uskuteční od 3. do 9. září a jeho výsledky oznámí ministerstvo pro místní rozvoj na Jarmarku venkova v Luhačovicích v polovině září.

S příchodem letních měsíců také začíná období krajských slavností, na kterých si oceněné obce převezmou ceny z rukou zástupců vyhlašovatelů soutěže. Přihlášené obce byly hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

Vyhlašovatelem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo zemědělství, Spolek pro obnovu venkova ČR a Svaz měst a obcí ČR. Spoluvyhlašovatelem soutěže je Kancelář prezidenta republiky, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo kultury, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Sdružení místních samospráv ČR a jednotlivé kraje v případě krajských kol soutěže.

Finalisté Vesnice roku 2017:

Pištín (Jihočeský kraj)
Křtiny (Jihomoravský kraj)
Skalná (Karlovarský kraj)
Přepychy (Královéhradecký kraj)
Kruh (Liberecký kraj)
Větřkovice (Moravskoslezský kraj)
Vápenná (Olomoucký kraj)
Lukavice (Pardubický kraj)
Břasy (Plzeňský kraj)
Hvožďany (Středočeský kraj)
Libochovany (Ústecký kraj)
Heřmanov (kraj Vysočina).

Zprávu nám poslalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Zajímavosti