Hledání pokladu na zámku Lešná

Magazín
hledani-pokladu

Letní prohlídky zámku Lešná u Valašského Meziříčí jsou připraveny především pro milovníky historických soutěží. V Každou druhou sobotu vpodvečer zámek zaplní historické postavy, ať už smyšlené či skutečné, aby sehrály před návštěvníky zámku své příběhy. A navíc se bude soutěžit o poklad Hraběte z Lešné. Oznámil to server Východní Morava.

Po loňských nočních prohlídkách s detektivní zápletkou si letos pořadatelé připravili kostýmované prohlídky se soutěží, díky níž poznají turisté více zajímavostí z historie zámku. „Zážitek z hraných kostýmovaných prohlídek snad pomůže uchovat zajímavá historická fakta déle. Pokusili jsme se prostě spojit zábavu s poučením. Vzorem pro nás byl soutěžní televizní pořad O poklad Anežky české,“ objasňuje záměry průvodců Jitka Slezáková z Muzea regionu Valašsko.

Ve stylu známé historické soutěže provedou moderátoři návštěvníky zámkem. Po prezentaci hraných příběhů budou návštěvníkům klást v každé komnatě otázky související s historií zámku. Výhodu mají ti soutěžící, kteří už zámek Lešná navštívili. Ani ostatní se však nemusí obávat, protože většina správných odpovědí zazní během hereckého vystoupení. Dozví se na příklad, jakou zálibu měla známá spisovatelka českého původu Marie Ebner Eschenbach nebo jak hluboká je zámecká studna. Zámecký herecký tým letos obohatí posila ve složení ochotníků z Hrachovce, pánové Vlček, Šimčík a vypravěč pohádek Dan Taraba.

Termíny jednotlivých představení jsou 29. června, 13. a 27. července, 10. a 24. srpna vždy ve 20, 21 a 22 hodin. V minulém roce byl o noční hrané prohlídky velký zájem, proto je vhodné se předem objednat a rezervovat si termín. Zámek Lešná u Valašského Meziříčí je otevřen v úterý až pátek 9–16 hodin, o víkendech 9–17 hodin.

Co navštívitVýlety s dětmi