Jarní jazz-bluesové dny 2017 ve Valašském Meziříčí

Magazín
jazz

Příjemnou tradicí se ve Valašském Meziříčí stávají Jarní jazz-bluesové dny, které již třetím rokem připravuje Malá scéna za oponou místního Kulturního zařízení. V komorních prostorách divadelního pódia tentokrát vystoupí pět umělců mezinárodní jazzové a bluesové scény.

První vlaštovkou bude v neděli 26. března koncert bluesové americké zpěvačky Crystal Monee Hall, která patří k nejpozoruhodnějším vokálním talentům se soulovými základy na současné newyorské jazzové a písničkářské scéně.

O tři dny později, v pátek 7. dubna, se zde bude prezentovat skvělý americký kytarista Will Bernard, nominovaný v kategorii jazzových kytaristů jako vycházející hvězda a s albem Party Hats na Grammy v kategorii nejlepší současná jazzová deska. Charakteristická je jeho skvělá technika i cit pro funky a zemitý soul-jazz s výraznými vlivy neworleánského hudebního prostředí.

O závěrečné vystoupení Jarních jazz-bluesových dnů 2017 se postará blues-rock-jazzový šaman Greg Koch, který zde v triu zahraje ve středu 3. května. Lepší zakončení této jarní přehlídky jsme si ani nemohli přát. Greg koch svou duši upsal šesti strunám elektrické kytary a je každoročním favoritem anket prestižních časopisů Guitar Palyer a Vintage Guitar Magazine.

Koncerty proběhnou v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí, p. o. a začínají vždy v 19.30 hodin.

V předprodeji jsou k dostání výhodné vstupenky na celé Jarní jazz-bluesové dny 2017, kdy jeden koncert vyjde na pouhou stokorunu. K dostání jsou však také jednotlivé vstupenky na každý koncert, a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení.

Zajímavosti